Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Folie statyczne

Folie statyczne doskonale nadają się do dekorowania okien i gładkich powierzchni. Mogą zastępować firanki i żaluzje nie zabierając jednocześnie miejsca. Folie nie wymagają użycia kleju, przez co można je stosować wielokrotnie. Po odklejeniu nie pozostawiają śladów. Folie montuje się za pomocą wody. Sposób ich montażu jest niezwykle prosty - wystarcza przyciąć do odpowiedniego formatu namoczyć i umieścić na szybie wygładzając szmatką. W naszej ofercie są folie chroniące przed słońcem i wzrokiem niepowołanych gładkie i we wzory, ale też z motywami świątecznymi pozwalające stworzyć niezapomniany klimat w mieszkaniu. Folie z oferty można zamówić przez internet i odebrać w najbliższym sklepie Leroy Merlin.

Wszystkie produkty(34)

z2
36,90 zł/ szt.
43,99 zł/ szt.
24,90 zł/ szt.
43,99 zł/ szt.
16,88 zł/ szt.
21,99 zł / szt.
23% taniej
32,88 zł/ szt.
41,99 zł / szt.
21% taniej
99,99 zł/ szt.
43,99 zł/ szt.
43,99 zł/ szt.
(1)
27,29 zł/ szt.
(2)
43,99 zł/ szt.
(1)
58,99 zł/ szt.
27,29 zł/ szt.
27,29 zł/ szt.
(3)
43,99 zł/ szt.
43,99 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Dzięki foliom statycznym okna stają się znacznie bardziej funkcjonalne. Są chronione przed nadmiernym nasłonecznieniem, można ograniczyć ich przezierność, uczynić je bardziej odpornymi na zniszczenie czy włamanie. Lista możliwości, jakie dają folie statyczne, stale się powiększa. Ich montaż na szybie jest na tyle łatwy, że można bez trudu wykonać go samodzielnie. Jak działają folie statyczne?

Folie statyczne – zmniejszenie dopływu ciepła

To jeden z głównych powodów, dla których kupuje się folie statyczne. Mają one właściwości regulujące temperaturę w pomieszczeniu – zimą zapobiegają utracie ciepła, a latem chronią przed przenikaniem ciepła z zewnątrz. Według producentów, mogą one ograniczyć transmisję ciepła od 50 do nawet 90% – zależnie od rodzaju tworzywa. Wersje przeciwsłoneczne występują w kilku barwach: zielonej, srebrnej, niebieskiej, brązowej, szarej. Kupując tego typu produkt, należy zwrócić uwagę na stopień zacienienia. Niektóre z nich nie tylko ograniczają dopływ ciepła, lecz także przyciemniają pomieszczenie. Dostępne są również folie transparentne, które właściwie nie redukują ilości światła wpadającego do wnętrza. Niestety są droższe od tradycyjnych folii.

Folie statyczne ograniczające widoczność

W tej grupie znajdują się dwa rodzaje folii: dyskretne folie działające na zasadzie lustra weneckiego i folie ozdobne, stanowiące jednocześnie dekorację szyby.

  • Lustro weneckie – folia statyczna, która zapewnia pełną widoczność z jednej strony (z wnętrza pomieszczenia). Na zewnątrz widoczny jest lustrzany efekt, nie pozwalający na dostrzeżenie żadnych szczegółów we wnętrzu pomieszczeń. Folie te mogą również mieć inne właściwości: ograniczające ciepło czy zmniejszające promieniowanie UV. Efekt lustra weneckiego działa na zasadzie różnicy natężenia światła. Dlatego znika, gdy wewnątrz pomieszczenia jest jaśniej niż na zewnątrz, np. wieczorem, po włączeniu światła.
  • Folie ozdobne – jedne z najczęściej wybieranych folii statycznych. Bogata oferta wzorów i rozmiarów pozwala na dopasowanie folii do dowolnego okna. Ozdobna folia statyczna jest dekoracją, a jednocześnie zapewnia dyskrecję. Ogranicza również ilość światła, a w mocno nasłonecznionych miejscach je rozprasza (folia biała, mleczna, z efektem oszronionej szyby itp.). Pokoje dziecięce można ozdabiać foliami z motywem ulubionych bohaterów, również w kolorze. Należy jednak pamiętać o tym, że każda folia tego typu nieco przyciemnia pomieszczenie. W miejscach wymagających odpowiedniego światła (blat roboczy, biurko, lustro w łazience itp.) należy więc ostrożnie stosować folie ozdobne. Im ciemniejsza folia, tym bardziej redukuje ilość światła wpadającego do pomieszczenia.

Ciekawymi rodzajami folii statycznych ograniczających widoczność są także folie antywłamaniowe oraz antygraffiti. Te pierwsze utrzymują strukturę szyby nawet po jej rozbiciu. Szyba nie pęka łatwo i nie rozpada się na kawałki. Mają certyfikaty, dzięki którym wiadomo, że dany model został poddany testom wytrzymałościowym. Na szybę o grubości 4 mm, z naklejoną folią, zrzuca się trzykrotnie stalową kulę (o wadze ponad 4 kg) z wysokości 3 m. Folia, która sprawia, że szyba nie pęka, otrzymuje podstawowy certyfikat antywłamaniowy P2A. Natomiast folia statyczna antygraffiti jest umieszczana zazwyczaj w budynkach użyteczności publicznej na zewnętrznej stronie okien. Pozwala na szybkie usunięcie farb w spreju i chroni szyby przed zarysowaniem.

Folie statyczne to jeden z najtańszych sposobów zabezpieczenia okien. Zależnie od rodzaju, kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu zł za m². Folię można kupować w odcinkach określonej długości lub w całych rolkach.

Jak przykleić folię statyczną?

Mocowanie folii statycznej odbywa się po obfitym zwilżeniu szyby płynem dołączonym do zestawu lub wykonanym samodzielnie (1 l wody + 1 łyżeczka detergentu: płynu do mycia naczyń, szamponu itp.). Szyba musi być czysta. Na zwilżoną powierzchnię należy nałożyć kawałek folii statycznej, dociętej z około 10 cm zapasem (im większa szyba, tym większy margines należy uwzględnić). Następnie gumową ściągaczką lub specjalnym narzędziem wyciska się płyn spod folii, rozpoczynając od środka i kierując się ku brzegom. Nadmiar folii odcina się ostrym nożykiem.

Folia statyczna do wewnątrz czy na zewnątrz?

Niektóre rodzaje folii statycznych, na przykład antywłamaniowe, powinny być przyklejane wyłącznie po zewnętrznej stronie szyby, w przypadku innych sposób mocowania zależy od właściwości danej folii. Folie wewnętrzne mają znacznie dłuższy okres gwarancji – nawet 15 lat. Folie zewnętrzne – tylko 2 do 5 lat.

Folia statyczna na szyby pojedyncze czy zespolone?

Większość współczesnych okien to dwu- lub trzyszybowe okna zespolone, które często posiadają dodatkowe powłoki, na przykład warstwy samoczyszczące czy niskoemisyjne. Nie w każdym przypadku można więc nakleić folię statyczną na zewnętrzną powierzchnię okna.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.