Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Tkaniny, firany i akcesoria

Dekorując okno skorzystaj z naszej oferty tkanin, firan i akcesoriów. Bogata kolekcja gotowych jak i szytych na miarę rozwiązań, pozwoli stworzyć Ci niepowtarzalny klimat i styl w pomieszczeniach. Wszelkiego rodzaju akcesoria dopełnią obraz idealnego okna. Tkaniny i firany gotowe, tkaniny i firany z metra, zasłony sznurkowe, panele dekoracyjne, a także upinacze i uchwyty - to wszystko znajdziesz pośród naszego asortymentu. Łącz kolory i wzory, bądź odważny w swych pomysłach, nie bój się nieoczywistych połączeń. Możesz również pozwolić naszym doradcom stworzyć spersonalizowaną, wymarzoną dekorację swojego okna.

Wszystkie produkty(810)

z41
(1)
34,90 zł/ metr
34,90 zł/ metr
115 zł/ szt.
135 zł / szt.
14% taniej
115 zł/ szt.
135 zł / szt.
14% taniej
115 zł/ szt.
135 zł / szt.
14% taniej
(3)
69 zł/ szt.
89,90 zł / szt.
23% taniej
(2)
69 zł/ szt.
89,90 zł / szt.
23% taniej
(1)
69 zł/ szt.
89,90 zł / szt.
23% taniej
69 zł/ szt.
89,90 zł / szt.
23% taniej
(2)
69 zł/ szt.
89,90 zł / szt.
23% taniej
69 zł/ szt.
89,90 zł / szt.
23% taniej
(1)
69 zł/ szt.
89,90 zł / szt.
23% taniej
(1)
69 zł/ szt.
89,90 zł / szt.
23% taniej
(5)
84 zł/ szt.
110 zł / szt.
23% taniej
(8)
84 zł/ szt.
110 zł / szt.
23% taniej

Dowiedz się więcej

Okno to kluczowy element każdego domu i mieszkania, ma za zadanie zapewnić dostęp do światła dziennego. Dobrze dobrane zasłony i firany pozwalają zachować funkcję okna, mogą je również przysłonić, ocieplić, a nawet odbijać zbyt intensywne promienie słoneczne. Wzory, kolory, gramatura, przeznaczenie i szerokości materiałów dostępnych w sklepach Leroy Merlin umożliwiają tworzenie ciekawych dekoracji wnętrz. Sprawdź naszą bogatą ofertę i wybierz coś specjalnego do swojego domu. Zobacz, jakie rozwiązania możesz stworzyć samodzielnie i dobierz akcesoria, dzięki którym możliwa będzie zmiana kompozycji okiennej.

Tkaniny, firany i akcesoria

W ofercie Leroy Merlin proponujemy naszym klientom: zasłony gotowe, firany gotowe, tkaniny na metry, firany na metry, zasłony sznurkowe, dodatkowe akcesoria do zasłon i firan oraz uchwyty.

Gotowe i szyte na miarę rozwiązania pozwalają dobrać odpowiedni materiał zasłon i firan, który będzie dopasowany do danego wnętrza. Firany i zasłony dodają ciepłego charakteru, wyciszają i tonują dźwięki w pomieszczeniach, a przede wszystkim ozdabiają aranżację wnętrz i okien.

Bogactwo wzorów, kolorów, długości i szerokości pomaga tworzyć kilkuwarstwowe kompozycje okienne z wykorzystaniem firan i zasłon.

Zasłony gotowe

Zasłony to nieodzowny element większości domów. Pozwalają przysłonić rażące słońce, zasłonić nieciekawy widok bądź osłonić wnętrze domu przed obserwacją sąsiadów lub przechodniów. Najczęściej wykorzystuje się je w aranżacjach salonu, sypialni i pokojów dziennych.

Przy doborze gotowych zasłon należy wziąć pod uwagę następujące cechy:

 • stopień zaciemnienia, jaki chcemy uzyskać we wnętrzu po przysłonięciu okien ‒ mogą to być zasłony zaciemniające lub przyciemniające, przepuszczające światło;
 • rozmiar ‒ wśród najpopularniejszych wymiarów znajdziemy np. 140×240 cm, 140×245 cm, 140×250 cm, 140×260 cm, 140×270 cm, 140×280 cm, 200×280 cm;
 • wykończenie ‒ w górnej części zasłony mogą być wyposażone w kółka, zwane też przelotkami, taśmę marszczącą lub ukryte szelki;
 • właściwości zasłony ‒ np. zasłony termiczne;
 • wzór ‒ zasłony gładkie, ze wzorem geometrycznym, roślinnym itp.;
 • gama kolorystyczna ‒ zasłony w odcieniach niebieskiego, fioletowego, różowego, kremowego, a także bieli, szarości, czerni, czerwieni, żółci, pomarańczy, brązu i beżu;
 • materiał, z jakiego są wykonane ‒ poliester, bawełna, materiał mieszany (poliester z bawełną), len lub welur.

Zasłony do salonu najczęściej mają charakter dekoracyjny. Jeśli salon znajduje się od strony południowej, silnie nasłonecznionej, można zastosować zasłony zaciemniające, które przy zbyt intensywnym świetle słonecznym i letnich upałach zapewnią odpowiednie zaciemnienie i zapobiegną nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczenia. Jeśli salon pełni również funkcję sypialną, warto wprowadzić gotowe zasłony z funkcją zwiększania komfortu cieplnego zimą i izolowania od gorącego powietrza latem.

Zasłony do sypialni służą przede wszystkim do zaciemniania i izolacji termicznej (np. ocieplania zimą), szczególnie jeśli sypialnia położona jest po północnej stronie mieszkania czy domu. Sypialnia od strony północnej nie jest nigdy wystarczająco nagrzana, ponieważ nie wpadają do niej bezpośrednie promienie słoneczne, tak jak jest to w przypadku strony południowej. Od południa warto z kolei zamontować zasłony zaciemniające i izolujące dopływ promieni słonecznych, dzięki czemu latem będzie chłodniej i przyjemniej.

Zasłony do kuchni pełnią głównie funkcję dekoracyjną i osłaniającą. Często okna kuchenne w domach znajdują się od strony frontowej, a w mieszkaniach ‒ na ścianach przylegających do ulicy lub z widokiem na blok naprzeciwko. Zasłony pomagają osłonić kuchnię przed wzrokiem osób postronnych.

W naszej ofercie dostępne są gotowe zasłony, bardzo łatwe w montażu. Mogą być wyposażone w otwory, które montuje się na karnisz, bądź ich wykończenie dostosowane jest do zapięć typu żabki. Taśma marszcząca w połączeniu z żabkami pozwala zasłonom ładnie się układać nawet wtedy, kiedy przypięcie do karnisza ma nierówne odstępy. Dostępne są też zasłony na szelkach nasuwanych na karnisz.

Dostępne kolory i wzory. Nasi klienci chętnie wybierają zasłony szare ze względu na doskonałe połączenie z innymi elementami wyposażenia wnętrza. Pasują zarówno do salonu, jak i sypialni czy kuchni. Zasłony w kwiaty to wzór bardziej wyrazisty. Wybierane są zarówno ze względu na funkcje zasłaniającą, ale również jako rozwiązanie dekoracyjne, które zamontowane po obu stronach okna lub w jego centralnej części ma nadać charakter i wzbogacać aranżację domu. W naszych sklepach dostępne są też tkaniny w tonacji zielonej, niebieskiej, różowej, białej, żółtej, pomarańczowej i kremowej, ze wzorami geometrycznymi, roślinnymi lub gładkie.

Firany gotowe

Firany to element w domu, dzięki któremu czujemy się komfortowo we własnym wnętrzu. Wprowadzają więcej intymności, przysłaniają i izolują od otoczenia, nie zabierając przy tym światła dziennego.

Przy zakupie gotowych firan warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów:

 • wymiary ‒ m.in. 135×260 cm, 140×245 cm, 140×250 cm, 140×260 cm, 140×280 cm, 300×160 cm, 300×245 cm, 300×260 cm, 300×280 cm, 135×280 cm oraz 200×280 cm;
 • wykończenie ‒ w postaci przelotek, taśmy marszczącej, oraz szelek;
 • wzór ‒ gładki, geometryczny, roślinny lub klasyczny;
 • gama kolorystyczna ‒ firany w odcieniach niebieskiego, fioletowego, różowego, kremowego, bieli, szarości, czerni, żółci, pomarańczu i beżu;
 • materiał, z jakiego są wykonane ‒ np. poliester;
 • gramatura materiału, której efektem jest większa lub mniejsza transparentność materiału.

Firanki do kuchni stosuje się najczęściej w celu przysłonięcia części okna oraz jego dekoracji. Dla wygody użytkowania i odporności na zabrudzenia w kuchni najlepiej sprawdzają się firanki o długości do połowy okna lub do parapetu. W tej roli świetnie prezentują się zazdrostki ‒ krótkie firanki na dolną połowę okien. Taka dekoracja wprowadza unikalny klimat i estetykę do całego pomieszczenia. Firanki kuchenne często wyróżniają się dodatkowymi zdobieniami, ponieważ pełniąc funkcję dekoracyjną w pomieszczeniu, mają współgrać z innymi elementami kuchennych aranżacji.

Firany do salonu dają zdecydowanie większe możliwości niż firanki do kuchni. Można je dobrać kolorystycznie do aranżacji, zastosować białe, bardziej lub mniej transparentne, gładkie lub z grafiką czy dekorem. Przy oknach sięgających do posadzki najlepiej prezentują się firany długie, a przy oknach krótszych ‒ sięgające do parapetu lub klamki.

Firanki do pokoju, tak jak w przypadku salonu, dobiera się do wielkości okna oraz stylu i funkcji danego wnętrza. Do pokojów dzieci stosowane są krótsze rozwiązania, aby uniknąć nieszczęśliwego wypadku. Takie firanki najczęściej są również bardziej dekoracyjne, posiadają kolorowe zdobienia i nadruki. Do pokojów, w których znajduje się domowe biuro, często wybierane są firanki w kolorze białym, aby nie rozpraszały przy pracy. W pokojach gościnnych dobiera się je zazwyczaj, uwzględniając aranżację wnętrza.

Firanki do sypialni powinny mieć większą gramaturę materiału, która zapewnia mniejszą transparentność, więc kiedy do firanek nie będą dobrane dodatkowe zasłony, to firanka częściowo spełni funkcję przysłaniającą. Zapewni odpowiedni dostęp światła, umożliwiając użytkowanie sypialni za lekką przysłoną.

Nowoczesne i modne firany bywają gładkie ‒ bez zdobień lub mają zdobienia geometryczne, roślinne albo delikatną grafikę. Często zawiesza się je na przelotkach zamontowanych w firance lub na żabkach. Popularne są także rozwiązania montowane na szelkach, czyli z zakładką wykonaną z materiału, w którą wprowadza się karnisz. Rozwiązanie to pomaga osłonić karnisz, zapewniając elegancki wygląd. Decydując się na tkaniny z szelkami lub przelotkami należy wybierać karnisz mocowany na wspornikach otwartych. Takie rozwiązanie umożliwia łatwe wysuwanie drążka karnisza i wieszanie bądź zdejmowanie tkaniny.

Tkaniny na metry

Tkaniny pozwalają wprowadzić do wnętrza styl i indywidualny charakter. Tkaniny na metry to nie tylko rozwiązanie do samodzielnego wykonania firan czy zasłon ‒ w sklepach Leroy Merlin dostępne są różne rodzaje tkanin o różnym zastosowaniu i przeznaczeniu:

 • tkaniny obiciowe, czyli inaczej tkaniny tapicerskie ‒ np. do obicia sofy, fotela, pufy, krzesła;
 • tkaniny na zasłony (tkaniny zasłonowe);
 • tkaniny obrusowe ‒ na stół;
 • tkaniny narzutowe ‒ na sofę lub łóżko;
 • tkaniny pościelowe ‒ do łóżka;
 • tkaniny leżakowe (outdoor) ‒ na hamak lub parawan;
 • tkaniny na roletę rzymską.

Wybierając odpowiednią tkaninę, warto zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • szerokość tkaniny ‒ w ofercie Leroy Merlin dostępne są tkaniny o szerokości od 130 do 320 cm. Dobierając ją należy wziąć pod uwagę zapas np. wynikający ze sposobu marszczenia;
 • skład tkaniny ‒ dostępne są tkaniny z włókien naturalnych, tkaniny z włókien syntetycznych lub tkaniny z mieszanki włókien naturalnych i syntetycznych;
 • właściwości materiału ‒ tkaniny termoizolacyjne, tkaniny wygłuszające, tkaniny wodoodporne, tkaniny plamoodporne, tkaniny dwustronne;
 • typ transparentności ‒ tkaniny transparentne (zapewniają odpowiedni dopływ światła), tkaniny półzaciemniające pomieszczenie, zaciemniające pomieszczenie oraz całkowicie zaciemniające pomieszczenie;
 • motyw na tkaninie (wzór) ‒ gładki, geometryczny, w paski, kropki lub kratkę, w kwiaty, liście lub ze wzorem natury, z motywem dziecięcym, kuchennym lub klasycznym;
 • dopasowanie wzoru ‒ kupując materiał na zasłony lub firany, które będą się ze sobą stykały, należy wziąć pod uwagę dopasowanie wzoru w miejscach styku. Dostępne są tkaniny bez konieczności dopasowania widocznego na nich wzoru, a także tkaniny z wzorem cyklicznym, o powtarzającym się raporcie wzoru. Kupując takie tkaniny trzeba pamiętać o zapasie, który trzeba odciąć, by dopasować wzór w dwóch sąsiadujących ze sobą częściach zasłon;
 • gama kolorystyczna ‒ oferujemy tkaniny w odcieniach brązu, zieleni, niebieskiego, fioletowego, różowego, szarego, białego, czarnego, czerwonego, żółtego, pomarańczowego, beżowego, kremowego lub wielokolorowe.

Szeroka oferta tkanin pozwala naszym klientom dobrać rozwiązanie idealne do potrzeb swojego domu.

Firany na metry

W ofercie Leroy Merlin dostępne są dwa rodzaje firan na metry: firany i zazdrostki. Szeroka gama materiałów pozwala dobrać odpowiedni wzór i rodzaj do konkretnego przeznaczenia i aranżacji wnętrza.

Firany na metry można dopasować pod względem wzoru (gładkie, geometryczne, klasyczne, kwiatowe czy roślinne), gamy kolorystycznej (zielone, szare, czarne, różowe, białe, czerwone, beżowe, kremowe, brązowe, niebieskie lub fioletowe) oraz wysokości.

Wysokość w wyborze jest kluczowa ‒ zależy od okna i funkcji pomieszczenia. Zazdrostki, czyli firanki w postaci pasków niewielkich rozmiarów, montowane są często jako uzupełnienie firanki w oknie kuchennym, która sięga do połowy okna (do klamki). Ich celem jest zapewnienie większej prywatności w pomieszczeniu i dekoracja okna. Zazdrostki mają ok. 30‒45 cm wysokości. Pozostałe firanki mogą mieć wysokość do 350 cm.

Zarówno zazdrostki, jak i firany właściwe, zamawia się, uwzględniając wysokość i liczbę metrów bieżących potrzebnych do rozmieszczenia na oknie. Dla ładniejszego upięcia należy pamiętać, żeby zakupić go w długości przynajmniej o 1/3 większej niż szerokość okna. Im większy zapas materiału, tym ładniej prezentują się fale i upięcia.

Zasłony sznurkowe

Nowoczesne rozwiązania pozwalają na zastosowanie nietypowych dodatków. Takim dodatkiem są zasłony sznurkowe, które inaczej nazywane są makaronem lub spaghetti.

Zasłony makarony stosowane są do aranżacji okien, ale także szklanych ścian lub jako ażurowe przejścia w miejscach, gdzie brakuje drzwi. Wykończenie w części górnej stanowi tunel na drążek, który możemy również zamontować przy pomocy żabek.

Upinacze, uchwyty i akcesoria do zasłon i firan

Upinacze do zasłon, uchwyty do zasłon oraz akcesoria do firan pozwalają na tworzenie dekoracyjnych upięć okiennych, odsłanianie okien na dzień, aby wpuścić do pomieszczenia więcej światła. W asortymencie Leroy Merlin znajdują się upinacze do zasłon, chwosty, klipsy magnetyczne, uchwyty spiralne oraz uchwyty do upięcia zasłon.