Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Szyny sufitowe z PVC

Szyny sufitowe zwane również karniszami sufitowymi, to alternatywa dla tradycyjnego karnisza. Szyny sufitowe z PVC doskonale sprawdzą się tam, gdzie odległość między sufitem a oknem jest niewielka. W takim wypadku zastosowanie klasycznego karnisza może okazać się niemożliwe. Szyna to również prostota i minimalizm, który sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. W naszej ofercie znajdziesz szyny 1-torowe, 2-torowe, jak również 3-torowe. To daje Ci możliwość zawieszenia samej firany lub w towarzystwie zasłony i na przykład lambrekinu. Modne jest również wieszanie obok siebie dwóch zasłon. Nasze szyny mają różne długości, poczynając od szyn PVC o długości 120 cm, 150 cm, 200 cm, 250 cm, a nawet 350 cm. To tylko część naszej oferty, która pozwoli Ci idealnie dopasować rozmiar do Twojego wnętrza. Zapraszamy do zakupów!

Wszystkie produkty(58)

z3

59,97 zł/ szt.
69,99 zł / szt.
14% taniej

(1)
59,97 zł/ szt.
69,99 zł / szt.
14% taniej

33,97 zł/ szt.
39,99 zł / szt.
15% taniej

(1)
71,97 zł/ szt.
84,99 zł / szt.
15% taniej

(1)
50,97 zł/ szt.
59,99 zł / szt.
15% taniej

46,97 zł/ szt.
54,99 zł / szt.
14% taniej

33,97 zł/ szt.
44,99 zł / szt.
24% taniej

(3)
42,97 zł/ szt.
49,99 zł / szt.
14% taniej

50,97 zł/ szt.
59,99 zł / szt.
15% taniej

42,97 zł/ szt.
49,99 zł / szt.
14% taniej

29,97 zł/ szt.
34,99 zł / szt.
14% taniej

37,97 zł/ szt.
44,99 zł / szt.
15% taniej

(3)
52,99 zł/ szt.

(7)
31,99 zł/ szt.

(4)
27,49 zł/ szt.

42,49 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Szyny sufitowe z PVC to znakomita alternatywa dla standardowych karniszy. Sprawdzą się zwłaszcza w pomieszczeniach, w których nie można zamontować innych systemów nośnych – choć nie tylko tam. Szyny zajmują niewiele miejsca, łatwo się je montuje, ponadto są wygodne w obsłudze. Świetnie pasują do nowoczesnych wnętrz, lecz dobrze prezentują się także m.in. w pomieszczeniach w stylu skandynawskim albo glamour.

Jak dopasować szyny sufitowe z PVC do stylu wnętrza?

Szyny sufitowe, inaczej nazywane karniszami sufitowymi, sprawdzają się zarówno w prywatnych domach, jak i biurowcach oraz hotelach. Charakteryzują się minimalistyczną formą, która znakomicie pasuje do wnętrz urządzonych w różnym stylu. Co więcej, to bardzo praktyczne rozwiązanie. Bez problemu można zamontować szyny samodzielnie, a ich użytkowanie jest niezwykle wygodne.

Szyny sufitowe z PVC świetnie pasują do pomieszczeń w stylu nowoczesnym, choć nie tylko. Za sprawą swojego minimalizmu, szyny są bardzo uniwersalne; pasują także do wystroju skandynawskiego, vintage czy chociażby glamour. Jak zatem podejść do tego tematu, aby przestrzeń wokół okien została odpowiednio zaaranżowana?

Po pierwsze, trzeba zdecydować, w jakim kolorze mają być szyny. Modele wykonane z PVC zwykle występują w dwóch wariantach: czarnym i białym. Można je jednak przemalować na inny kolor, aby lepiej się prezentowały. Po drugie, szyny różnią się ilością torów. Dostępne są jedno-, a także dwu- i trzytorowe. Te pierwsze pozwalają na zawieszenie tkanin tylko w jednej linii, szyny dwu- i trzytorowe pozwalają równocześnie powiesić np. firany oraz zasłony.

Po trzecie, szyny sufitowe z PVC można wyposażyć w maskownice, by lepiej wyglądały. Montaż takich osłon nie jest trudny. Są dostępne w różnych kolorach, świetnie prezentują się nie tylko w pomieszczeniach w nowoczesnym stylu, lecz także klasycznym oraz eleganckim.

Karnisze sufitowe z PVC – dostępne w wielu rozmiarach

Dobranie szyn o odpowiednich wymiarach ma bardzo duże znaczenie. Najpopularniejsze modele, dopasowane do standardowych okien, mają długość od 120 do 350 cm. Na szczęście szyny można zamontować również w przypadku okien o nietypowej wysokości oraz szerokości.

PVC, choć jest materiałem trwałym i odpornym m.in. na zarysowania, względnie łatwo poddaje się obróbce. Można zatem bez problemu skrócić wykonaną z tworzywa szynę tak, aby pasowała do niewielkiego okna. Szyny można również łączyć, co przydaje się w przypadku dużych okien (np. na korytarzach, w przestrzeniach biurowych typu open space).

Co więcej, dostępne są także specjalne łuki, które można montować w rogach pomieszczeń. Pozwalają połączyć szyny i tym samym stworzyć osłonę przechodzącą przez dwie oddzielne ściany.

Szyny sufitowe z PCV? Czemu nie?

Czy szyny sufitowe z PVC sprawdzą się zawsze i wszędzie? Cóż, takiego rozwiązania chyba jeszcze nie wymyślono. W przypadku bardzo ciężkich zasłon szyny z tworzywa mogą okazać się zbyt słabe (choć takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko).

Jeśli zaś chodzi o stylistykę, szyny raczej nie pasują do wnętrz rustykalnych oraz takich w stylu etno – w nich lepiej będą prezentowały się tradycyjne karnisze. W ogólnym rozrachunku szyny z PCV mają jednak znacznie więcej zalet niż wad.

  • Są lekkie, zajmują niewiele miejsca i łatwo się je montuje.
  • Długość szyn oraz przebieg torów można dopasować do okien o niestandardowych wymiarach – zarówno tych niewielkich, jak i bardzo szerokich, stanowiących w gruncie rzeczy przeszkloną ścianę.
  • Szyny stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych karniszy, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których przestrzeń pomiędzy górną ramą okna a sufitem jest bardzo ograniczona. Standardowe nośniki mogłyby się tam w ogóle nie zmieścić. Nie warto rezygnować z zasłon – sprawiają, że wnętrze jest bardziej przytulne, a ponadto tłumią część dźwięków z zewnątrz.
  • Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest szyna sufitowa typu flex – przy użyciu rąk da się ją wygiąć praktycznie w dowolny sposób. Na takiej szynie można zawiesić zasłony nawet nad półokrągłymi i okrągłymi oknami.