Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Szyny sufitowe aluminiowe

Szyny sufitowe aluminiowe to inna odsłona bardziej popularnej szyny PVC. Szyny aluminiowe są niezwykle nowoczesne, a ich wygląd przyciąga wzrok. Ten produkt idealnie nada się do wnętrz, w których odległość pomiędzy oknem a sufitem jest bardzo mała. W takim przypadku zastosowanie tradycyjnego karnisza może się okazać niemożliwe. Nasze szyny aluminiowe z łatwością dopasujesz do swojego wnętrza, ponieważ występują w różnych kolorach. Mamy w swojej ofercie szyny sufitowe białe, czarne czy srebrne o długościach od 150 cm do 300 cm. Szyny można również przycinać, jeśli zajdzie taka potrzeba. Posiadamy modele 1-torowe, 2-torowe oraz 3-torowe. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Wszystkie produkty(50)

z3

(4)
189 zł/ szt.

(2)
159 zł/ szt.

(2)
129 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Stylowe zaaranżowanie przestrzeni okiennej jest niezwykle ważne. Powinna być nie tylko estetyczna, lecz także funkcjonalna. To cechy aluminiowych szyn sufitowych. Są nowoczesne i mogą z powodzeniem zastąpić klasyczne karnisze. Sprawdzają się zwłaszcza w tych pomieszczeniach, w których montaż wspomnianych karniszy jest niemożliwy. Co ważne, szyny sufitowe można dopasować do okien o różnych wymiarach – zarówno tych niewielkich, jak i bardzo szerokich, stosowanych m.in. w biurach.

Szyny sufitowe – w jakich pomieszczeniach sprawdzają się najlepiej?

Aluminiowe szyny sufitowe można dopasować właściwie do każdego okna. Mają różną długość: od 150 do nawet 400 cm. Dużą zaletą listew jest fakt, że w razie konieczności da się je przycinać albo łączyć.

Listwy występują w trzech podstawowych kolorach: srebrnym, czarnym i białym, ale można je pomalować również na inne kolory. Dzięki temu będą lepiej prezentowały się na tle sufitu.

Jeśli chodzi o stylistykę, aluminiowe listwy najlepiej pasują do pomieszczeń w stylu nowoczesnym, ale także glamour, klasycznym oraz skandynawskim. Kiedy jeszcze warto je zamontować?

  • Ograniczona przestrzeń pomiędzy oknem a sufitem – w takim przypadku montaż tradycyjnego karnisza może być niemożliwy. Szyny są wówczas idealnym rozwiązaniem.
  • Parapet znacznie odstający od wnęki okiennej – zasłony zawieszone na standardowym karniszu mogłyby zahaczać o taki parapet i marszczyć się w nieestetyczny sposób. Szyny sufitowe można zamontować w dowolnej odległości od ściany i tym sposobem uniknąć wspomnianego problemu.
  • Niewielkie pomieszczenia – aluminiowe szyny sufitowe nie zajmują dużo miejsca i nie rzucają się w oczy tak jak karnisze. Dzięki temu prezentują się estetycznie – zawsze i wszędzie.

Należy jednak pamiętać o tym, że szyny sufitowe mają znacznie mniejszy udźwig niż karnisze – mogą się zatem nie sprawdzić w przypadku grubych, ciężkich zasłon.

Szyny sufitowe – podstawowe parametry

Najpopularniejsze są dwa rodzaje szyn: modele wykonane z PVC oraz z aluminium. Te drugie są wytrzymalsze i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, aluminium jest odporne na działanie promieni słonecznych oraz wilgoć, dzięki czemu nie żółknie z biegiem czasu. Jeśli zaś chodzi o ilość torów, można kupić szyny:

  • jednotorowe – umożliwiają zawieszenie zasłon lub firan w jednej linii;
  • dwu- lub trzytorowe– pozwalają zawiesić np. firanki oraz zasłony.

Czy któreś listwy aluminiowe są lepsze od pozostałych? Nie, ponieważ kluczowe są w tym kontekście potrzeby osoby urządzającej wnętrze. Szyny dwutorowe niewątpliwie są jednak bardziej funkcjonalne od modeli jednotorowych, ponieważ pozwalają jednocześnie zawiesić np. firanki oraz zasłony.

Funkcjonalność – najważniejsza zaleta aluminiowych szyn sufitowych

Bardzo dużą zaletą opisywanego systemu nośnego jest prosty montaż. Aluminiowe listwy można zamontować samodzielnie – z pomocą wiertarki nawet amator powinien sobie poradzić z tym zadaniem. Najczęściej szyny montuje się przy użyciu specjalnych kołków; zajmuje to ok. kilkunastu minut. Nieskomplikowane jest także zawieszanie zasłon – w tym celu stosuje się odpowiednie zaczepy, np. żabki lub agrafki.

Co równie istotne, aluminiowe szyny sufitowe są łatwe do utrzymania w czystości. Jak zostało wspomniane, są odporne na promieniowanie UV oraz wilgoć, a do czyszczenia wystarczy wilgotna ściereczka, nasączona np. płynem do mycia naczyń.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.