Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Szyny i akcesoria

Szyny sufitowe to estetyczny patent, umożliwiające zawieszenie zasłony i firany w oknie. Niewątpliwie sprawdzi się w prostych wnętrzach, zwłaszcza jeśli zależy nam na mało widocznym rozwiązaniu technicznym. Montaż szyn jest bardzo łatwy - bezpośrednio do sufitu bądź do ściany przy pomocy odpowiednich wsporników. W ofercie mamy modele jedno, dwu i trzy-torowe, w zależności od potrzeb, a także wszelkie potrzebne akcesoria. Zapraszamy do zakupów online i w sklepach stacjonarnych.

Wszystkie produkty(272)

z14
49 zł/ szt.
59,90 zł / szt.
18% taniej
85 zł/ szt.
99,90 zł / szt.
14% taniej
68 zł/ szt.
79,90 zł / szt.
14% taniej
99 zł/ szt.
119 zł / szt.
16% taniej
(4)
157 zł/ szt.
189 zł / szt.
16% taniej
(2)
137 zł/ szt.
159 zł / szt.
13% taniej
(2)
107 zł/ szt.
129 zł / szt.
17% taniej
(4)
74 zł/ szt.
99 zł / szt.
25% taniej
(1)
84,97 zł/ szt.
99,90 zł / szt.
14% taniej
47,47 zł/ szt.
55,90 zł / szt.
15% taniej
107 zł/ szt.
127 zł / szt.
15% taniej
(1)
20,97 zł/ opak.
24,49 zł / opak.
14% taniej

Dowiedz się więcej

Karnisze sufitowe umożliwiają montaż firan i zasłon oraz ich łatwe użytkowanie na co dzień. Są łatwe w montażu i można je zamocować nawet w miejscach o nietypowym układzie okien. Sprawdź, jaki karnisz będzie dobrze prezentował się w twoim wnętrzu. Poznaj naszą ofertę i wybierz rozwiązanie idealnie dostosowane do okien w twoim domu.

Szyny i akcesoria

Szyny i akcesoria do okien to rozwiązania, dzięki którym możemy zawiesić zasłony i firany w oknach. Do tej kategorii produktów należą: szyny sufitowe z PVC, akcesoria do szyn sufitowych z PVC, szyny sufitowe aluminiowe, akcesoria do szyn sufitowych z aluminium, szyny i akcesoria do zasłon panelowych oraz osłony do szyn sufitowych.

Szyny nie są problematyczne w montażu. Montuje się je bezpośrednio do sufitu lub do ściany przy oknie, stosując do tego wsporniki.

W naszym asortymencie do wyboru są szyny sufitowe jednotorowe, dwutorowe i trzytorowe. Poza liczbą torów szyny można dobrać pod względem długości ‒ oferowane przez nas długości szyn to: 120 cm, 150 cm, 160 cm, 180 cm, 200 cm, 210 cm, 240 cm, 250 cm, 300 cm oraz 350 cm.

Szyny sufitowe z PVC

Szyny sufitowe są dostosowane do okien, których górna część graniczy z sufitem lub znajduje się bardzo blisko niego, przez co nie ma możliwości zamontowania karnisza drążkowego na ścianie powyżej okna.

Szyny sufitowe z PVC to proste formy dostępne są w długościach: 120 cm, 150 cm, 160 cm, 180 cm, 200 cm, 210 cm, 250 cm, 300 cm oraz 350 cm. Można je ciąć skracając do wymaganych rozmiarów.

Do wyboru są szyny jednotorowe, dwutorowe lub trzytorowe. Liczba torów pozwala zamontować przy jednym oknie kilka warstw firan lub zasłon. Wersje trzytorowe często wybierane są do wnętrz, gdzie montowana jest firana, cieńsza zasłona oraz grubsza zasłona, która w ciągu dnia pełni funkcję dekoracyjną i jest upięta, a wieczorami lub zimą (w zależności od grubości) dodatkowo ociepla wnętrze. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest też mocowanie w szynie firany, zasłony i ozdobnego lambrekinu, który stanowi wykończenie całej kompozycji.

Szyna sufitowa jednotorowa najczęściej montowana jest w salonie lub pokoju, w którym okna wychodzą na teren zielony lub inną atrakcyjną wizualnie przestrzeń. Służy do zawieszenia firanki na dzień lub zasłony osłaniającej przed nadmiarem promieni słonecznych.

Dostępne są również akcesoria do szyn, dzięki czemu cały system może być montowany w oknach narożnych, w miejscach łączenia się dwóch płaszczyzn okien ze sobą, w przestrzeniach o niestandardowych wnękach czy wymiarach, przy oknach z głębokimi parapetami oraz tam, gdzie okna tworzą unikalne zestawienie.

Akcesoria do szyn sufitowych z PVC

Do najpopularniejszych akcesoriów składających się na kompletny zestaw szyny sufitowej z PVC należą: zakończenia, łączniki, żabki i agrafki, a także łuki wewnętrzne, łuki zewnętrzne, łuki zewnętrzne zakończeniowe, ślizgi, blokady i zaślepki. Poszczególne akcesoria można dobrać pod względem liczby torów w szynie (do szyn jednotorowych, dwutorowych lub trzytorowych).

Łuki pozwalają łączyć ze sobą proste odcinki. Przydają się w narożnikach pomieszczenia w miejscach, gdzie okna tworzą kąt prosty, a planowany jest montaż zasłony lub firany, którą będzie można przesuwać z jednego okna na drugie.

Agrafki, żabki i ślizgi do szelek to drobne elementy, dzięki którym na karniszu można upiąć zasłonę lub firanę. Aby nie spadały z szyny, na jej zakończeniu po obu stronach warto zamontować blokadę lub zaślepkę, a następnie wpiąć zakończenie.

W asortymencie Leroy Merlin dostępny jest również zestaw montażowy składający się z kołków montażowych i zaślepek, dzięki którym przytwierdza się szynę do sufitu lub na ścianę.

Jak zamontować szyny sufitowe?

Montaż szyny sufitowej nie jest trudny. Potrzebne będą narzędzia takie jak: kołki i wkręty, wiertarka lub wiertarko-wkrętarka, śrubokręt do wkręcenia elementów mocujących, miarka i ołówek, dzięki którym będzie można oznaczyć miejsca montażu, poziomica oraz piła, która pomoże w docięciu szyny, jeżeli zajdzie taka konieczność.

Przed przystąpieniem do wiercenia należy odmierzyć miejsce na szyny. Szyna powinna być oddalona od ściany z oknem o kilka centymetrów.

Warto wymierzyć szerokość okna przed zakupem wszystkich elementów, aby przewidzieć nadmiar karnisza szynowego po obu stronach otworu okiennego. Z jednej i drugiej strony bocznych ościeżnic należy założyć dodatkowo ok. 15‒25 cm szyn ‒ to miejsce, w którym będą znajdować się rozsunięte zasłony. Wymiar kompletnego systemu identyczny z wymiarem okna uniemożliwi całkowite rozsunięcie zasłon poza obręb światła okiennego. Spowoduje to zasłonięcie części wpadającego światła dziennego i zaciemnianie pomieszczeń. Zasłony po rozsunięciu nie mogą przesłaniać szyb, czemu ma zapobiec właśnie zapas szyn z obu stron. Planując rozmieszczenie karnisza szynowego, należy zaplanować też przestrzeń (zwykle długości 20‒30 cm) między ścianą a zakończeniem karnisza (po obu jego stronach), umożliwiającą swobodne wsunięcie tkaniny z żabkami lub agrafkami.

Kiedy wymiar jest sprawdzony, pozostaje montaż poszczególnych elementów do sufitu za pomocą wkrętów, a następnie wsunięcie żabek i umieszczenie pozostałych akcesoriów do montażu.

Szyny sufitowe aluminiowe

Szyna sufitowa aluminiowa dostępna w naszej ofercie pozwala dobrać karnisz sufitowy pod względem długości oraz liczby torów.

Dostępne długości szyn to 150 cm, 160 cm, 180 cm, 200 cm, 210 cm, 240 cm oraz 250 cm. Najpopularniejsze są szyny sufitowe dwutorowe, ale dostępne są również szyny sufitowe jednotorowe oraz trzytorowe. Szyny aluminiowe można kupić w kolorze białym, srebrnym oraz czarnym.

Akcesoria do szyn sufitowych z aluminium

Szyna sufitowa aluminiowa podobnie jak szyna sufitowa z PVC potrzebuje dodatkowych akcesoriów do montażu zasłon i firan. Produktami, jakie można dokupić do tego rodzaju szyn, są wsporniki ścienne, uchwyt mocujący szynę jednotorową, uchwyt mocujący szynę dwutorową, uchwyt mocujący szynę trzytorową, uchwyt sufitowy, łuk lewy, łuk prawy, łącznik, zakończenie, agrafki, żabki i ślizgi do podpięcia firan i zasłon, rzep oraz zestawy wyposażenia. Drobne akcesoria najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego, dzięki czemu są lekkie i nie obciążają dodatkowo szyny poza samym ciężarem zawieszanych materiałów.

Szyny i akcesoria do zasłon panelowych

Zasłony panelowe to nowoczesne rozwiązanie łączące w sobie funkcje firany, zasłony i rolet. Rozsuwają się po szynie jak firana lub zasłona, ale z wyglądu przypominają prostą formę dekoracyjnej rolety. Prezentują się interesująco w postaci pojedynczego elementu dekoracji okna lub oryginalnego przysłonięcia w zestawieniu firan i zasłon. W zależności od gramatury materiału mogą być bardziej lub mniej transparentne

Szyna do zasłon panelowych różni się od tradycyjnych szyn sufitowych z PVC i szyn aluminiowych. Ma zdecydowanie delikatniejszy wygląd (szyna ma zaledwie 22 mm szerokości), a niektóre modele mają wmontowany napęd sznurkowy do przesuwania zasłon panelowych. W naszej ofercie do wyboru jest szyna marki OSLO w kolorze białym i szarym, która jest wykonana z metalu. Taką szynę można docinać, a jej fabryczna długość wynosi 150 cm.

Pozostałe akcesoria do zasłon panelowych to żabki ze ślizgiem do systemu panelowego, uchwyt umożliwiający przesuwanie zasłon, agrafki ze ślizgiem, agrafki francuskie (pakowane w zestawy po 100 sztuk) oraz wózek z rzepem wykonany z aluminium.

Osłony do szyn sufitowych

Osłona szyny sufitowej to rozwiązanie umożliwiające eleganckie przysłonięcie szyny aluminiowej lub szyny z PVC. Osłony są często wybierane przez klientów jako element dekoracyjny. Przysłona jest na tyle interesująca, że w niektórych wnętrzach po zamontowaniu wygląda jak fragment sufitu podwieszanego. Dzięki takiemu rozwiązaniu osłona szyny przysłania karnisz, żabki lub rolki firan i zasłon i poprawia całościowy efekt wizualny.

Osłona szyny sufitowej w naszej ofercie dostępna jest w różnych długościach: 200 cm, 250 cm, 300 cm, 350 cm, a nawet 500 cm. Szerokość osłon wynosi 50 mm, a materiał, z jakiego są wykonane to PVC. Osłony są na tyle elastyczne i miękkie, że można je docinać odpowiednio do potrzeb. Dostępne kolory to: srebrny, biały, jasny dąb, czereśniowy i orzechowy.

Montaż osłony szyny sufitowej

Osłonę szyny sufitowej montuje się poprzez nasunięcie jej (i kliknięcie) na zamontowaną szynę sufitową.