Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Karnisze

Karnisze mają niebagatelne znaczenie w dekoracji okna. W naszej bogatej ofercie znajdziesz zarówno karnisze drewniane jak i metalowe, w gotowych kompletach lub pojedynczych elementach, które możesz dowolnie łączyć. Znajdziesz u nas również karnisze linkowe, a także mini karnisze do zazdrostek, które szczególnie polecamy w kuchni.

Wszystkie produkty(683)

z35

Dowiedz się więcej

Odpowiednio dobrane karnisze pozwalają zawiesić eleganckie firany, które w połączeniu z zasłonami mogą stworzyć aranżację w dowolnym stylu. Oferujemy różne rodzaje karniszy. Te dostępne w kompletach pozwalają na montaż elementów w spójnej stylistyce. Karnisze w elementach pozwalają na dobranie części z różnych serii, tak aby móc stworzyć oryginalną i nieszablonową aranżację. Karnisz linkowy przyda się osobom, które nie chcą mieć widocznych prowadnic. Karnisze mini do zazdrostek to idealny sposób na dekorację okna w kuchni.

Karnisze w kompletach ‒ wybierz konkretny styl

Dzięki dobrze dobranym karniszom możesz w elegancki sposób wykończyć aranżację. Podczas wyboru produktu bardzo istotna jest funkcjonalność ‒ wieszając firany lub zasłony, skutecznie chronisz się przed uciążliwymi promieniami słonecznymi. W naszych sklepach dostępnych jest wiele rodzajów karniszy, możesz więc dobrać model odpowiadający twoim preferencjom i wystrojowi wnętrz.

Karnisz dostępny w zestawie jest wyborem tanim i łatwym w montażu. W ofercie naszego sklepu dostępne są karnisze, które spełnią swoją funkcję w każdym typie mieszkania ‒ nawet tam, gdzie ściana nad oknem jest wysoka. W gotowych kompletach dostępne są przede wszystkim karnisze ścienne.

Karnisze sufitowe przydają się głównie w mieszkaniach z nietypowym układem ścian, który nie daje możliwości przytwierdzenia prowadnicy do ściany nad oknem. Wybierając odpowiedni model karnisza, weź pod uwagę kilka istotnych parametrów.

 • Typ produktu. Można wybrać karnisz pojedynczy, karnisz podwójny lub karnisz rozporowy. Pierwszy rodzaj z pewnością przyda się tam, gdzie nie chcesz jednocześnie wieszać zasłon i firanek – umożliwia zawieszenie tylko jednych lub drugich. Cechuje się prostym wzornictwem. Karnisz podwójny umożliwia powieszenie jednocześnie firanek i zasłon. Karnisz rozporowy to świetny wybór dla osób, które nie chcą wiercić dziur w ścianie. Montaż karnisza rozporowego, jest bardzo szybki i prosty, a ponadto nie wymaga stosowania dodatkowych narzędzi. Taki rodzaj karnisza mocujemy we wnęce nad oknem. Jest to praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza w małych mieszkaniach, gdzie musimy liczyć się z każdym centymetrem.
 • Długość drążka. Bardzo ważne jest dobranie karnisza o odpowiedniej długości, tak aby idealnie wpisywał się w aranżację pomieszczenia i był dopasowany do szerokości okien. Dostępne są karnisze o długości drążka 150 cm, 160 cm, 200 cm, 240 cm, 250 cm lub 300 cm. Zdecydowanie najpopularniejszymi drążkami są te o długości 200 cm. Możesz również zakupić drążek regulowany ‒ dotyczy to głównie karniszy rozporowych.
 • Gama kolorystyczna. Aby stworzyć elegancką i harmonijną aranżację, należy wybrać karnisz, który wpisze się w styl panujący w danym wnętrzu. Oferujemy karnisze w kolorach: złotym, mosiądzu, ciemnego brązu, białym, srebrnym, szarym, czarnym i transparentne. Ostatni z nich może być uniwersalną dekoracją pasującą do każdego mieszkania lub domu.
 • Stylistyka dopasowana do wnętrza. Dostępne efekty to: antyczny mosiądz, mosiądz patyna, miedź, stal nierdzewna, nikiel, satyna, antyczne złoto lub efekt stali. Są to najpopularniejsze efekty stosowane w tego typu produktach. Mają specjalne powłoki, dzięki którym wprowadzisz do pokoju nutę nowoczesności.
 • Materiał wykonania. Wszystkie karnisze dostępne w naszych sklepach są wykonane z metalu lub akrylu. Najczęstszym wyborem klientów jest karnisz metalowy, który cechuje stabilność i niezwykła wytrzymałość. Karnisze są dostępne w wielu kolorach i efektach. Karnisze wykonane z akrylu są transparentne. Z jednej strony są one uniwersalne, z drugiej jednak wiele osób woli dobrać karnisze do konkretnego stylu.
 • Średnica drążka. Wybór karnisza o określonej średnicy drążka powinien być podyktowany głównie tym, jak masywne tkaniny chcesz na nim powiesić. Im mniejsza średnica, tym mniej firan możesz powiesić. Jeśli wybierzesz drążek o większej średnicy, możesz bez obaw zawiesić firany i zasłony z cięższego materiału. W naszych sklepach oferujemy drążki o średnicach: 16 mm, 19 mm, 20 mm, 25 mm oraz 28 mm – 16 mm oraz 20 mm to uniwersalne, standardowe grubości drążka, wybierane przez większość klientów.
 • Przekrój karnisza. Dobierając karnisz, zwróć uwagę na jego kształt. Dostępne są karnisze okrągłe lub prostokątne. Pierwszy rodzaj to klasyczny kształt, do którego łatwo można dobrać dodatkowe żabki czy kółka. Modele prostokątne (inaczej apartamentowe) z wbudowanymi żabkami na szynie cechują się nowoczesnym wyglądem.

Karnisze w elementach ‒ stwórz niepowtarzalną aranżację

W naszej ofercie mamy też poszczególne elementy, z których można skompletować pełen karnisz, dobierając np. odpowiednie wsporniki, końcówki czy łączniki. W ten sposób kompletuje się najczęściej karnisze sufitowe oraz karnisze ścienne do okien w wykuszach. Elementy karniszy dostępne pojedynczo z pewnością przydadzą się również osobom, które chcą stworzyć niepowtarzalny styl w urządzanych wnętrzach albo dokupić lub wymienić kilka części do zamontowanego już karnisza. Wybór karnisza w elementach wymaga przyjrzenia się kilku parametrom.

 • Typ produktu. Oferujemy wszystkie części potrzebne do skompletowania karnisza. Podstawowym elementem jest drążek lub profil. To na nim będziesz wieszać firanki czy zasłony, dlatego musi zostać odpowiednio dobrany. Po zakupie drążka musisz dobrać wsporniki, które zapewnią stabilność i bezpieczeństwo. W ofercie dostępne są wsporniki pojedyncze, podwójne, sufitowe oraz wsporniki międzyścienne. Wsporniki sufitowe cechują się specjalną konstrukcją, dzięki której można je zamontować do sufitu. Można je zakupić zarówno do karniszy pojedynczych, jak i podwójnych. Wsporniki dostępne są w wersji otwartej lub zamkniętej. Na otwartych można oprzeć drążek karnisza, a w razie potrzeby dość łatwo go podnieść lub wysunąć, by np. zdjąć zasłony na przelotkach lub szelkach. Wsporniki zamknięte charakteryzują się solidną, zamkniętą konstrukcją, przez co ich demontaż jest trudniejszy, ale zapewniają stabilne mocowanie drążków. Wsporniki międzyścienne są dodatkowymi zabezpieczeniami, których zadaniem jest utrzymanie drążka przy samej ścianie.
 • Kolor, efekt. Podobnie jak w przypadku karniszy w kompletach, tutaj także możesz wybrać elementy z szerokiej gamy kolorystycznej. Dostępne są poszczególne części do karniszy w kolorach takich jak: chrom, nikiel, satyna, antyczna stal, biały, czarny, onyks, a nawet róż. Wszystko zależy od gustu i aranżacji pomieszczenia, w którym chcesz zawiesić karnisz.
 • Długość drążka, profilu. Jest to kluczowy parametr przy wyborze karnisza. W naszych sklepach dostępne są długości: 150 cm, 160 cm, 200 cm, 240 cm, 250 cm oraz 300 cm. Dodatkowo, drążki można docinać.
 • Średnica drążka, profilu. Ta cecha określa wytrzymałość drążka. W sklepie dostępne są drążki lub profile o średnicach: 16 mm, 19 mm, 20 mm, 25 mm oraz 28 mm.
 • Materiał wykonania. Dostępne są elementy z metalu, drewna lub tworzywa sztucznego. Te wykonane z drewna dotyczą jedynie końcówek bądź kółek do karniszy. Części wykonane z tworzyw to w szczególności agrafki do kółek i końcówki do karniszy.
 • Akcesoria dopasowane do średnicy drążka. Największą grupą akcesoriów są te pasujące do drążka o grubości 20 mm. Nasz sklep oferuje: żabki, kółka z żabkami lub agrafki do kółek to części, które odpowiadają za utrzymanie firany. Ich wybór zależy od wybranego wcześniej drążka i od stylistyki całego karnisza.

Karnisze linkowe ‒ alternatywa dla prowadnic

W naszym sklepie możesz zakupić także karnisze linkowe. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie chcą montować ciężkich i widocznych karniszy. Musisz jednak pamiętać, że na takim karniszu można zawiesić jedynie lekkie tkaniny. W Leroy Merlin dostępne są elementy karnisza linkowego w kolorze chromu. Montaż tego rodzaju karnisza jest bardzo prosty ‒ wystarczy zakupić odpowiednie uchwyty do mocowania, przywiercić je do ściany, a po zamontowaniu haków trzeba przyciąć linkę do pożądanej długości. Ostatnim krokiem jest przypięcie żabek. Karnisz linkowy to model, który jest tańszy od opisywanych poprzedników.

Karnisze mini do zazdrostek ‒ sposób na ozdobę okna w kuchni

Okna w przestrzeni kuchennej mogą być elegancko ozdobione zazdrostkami, które dodadzą pomieszczeniu ciepła i „domowego” klimatu, wypełnią ramy okien i zapewnią delikatną ochronę przed światłem słonecznym. Wybierając odpowiedni model karnisza mini do zazdrostek, zwróć uwagę na takie cechy jak:

 • Typ produktu. W ofercie naszego sklepu dostępne są specjalne karnisze przeznaczone do montowania na węższych segmentach okien. Karnisze mini to specjalne drążki, na których możesz powiesić specjalne zasłony kuchenne zwane zazdrostkami. Dostępne są w wymiarach od 40 do 225 cm. W zestawie są wsporniki i końcówki, czyli komplet elementów potrzebnych do montażu. Mocując karnisze mini, nie musisz wiercić dziur w ścianie, tak jak w przypadku klasycznych karniszy. Zazdrostki najczęściej wiesza się na ramach okien ‒ wsporniki są przyklejane lub wkręcane. Pręty to inaczej specjalnie wyprofilowane, nieco krótsze wersje drążków do karniszy. Kółka i agrafki to odpowiednio zaprojektowane uchwyty do firan lub zasłon w wersji mini, pasujące tylko do karniszy kuchennych. Dostępne oddzielnie uchwyty służą wzmocnieniu karnisza i zwiększeniu jego stabilności.
 • Gama kolorystyczna. Zazdrostki wieszane są najczęściej w kuchniach, w których przeważają stonowane kolory. W ofercie Leroy Merlin są elementy do karniszy mini w kolorze mosiądzu, białym, srebrnym lub złotym.