Miski WC wiszące
Nawigacja wg potrzeb użytkownika

Wszystkie produkty(83)
Dowiedz się więcej
Wisząca miska WC to rozwiązanie chętnie wykorzystywane w nowocześnie zaaranżowanych łazienkach. Konstrukcja umożliwiająca powieszenie miski sprawia, że łatwo jest utrzymać ją w czystości, tak samo, jak podłogę pod WC – w dowolnej chwili można ją wygodnie umyć. Samo mocowanie miski jest wytrzymałe i trwałe, a całość wygląda bardzo estetycznie. Miski wiszące różnią się formą i kolorami, dlatego łatwo można znaleźć model pasujący do wystroju danego wnętrza.
Czym kierować się, wybierając wiszącą miskę WC?
- Wielkość miski WC – powinna być dostosowana do ilości miejsca przeznaczonego w łazience na sanitariaty i do indywidualnych preferencji domowników. Można zrezygnować z instalowania bidetu i zamontować większą miskę WC z taką funkcją.
- Kształt miski ustępowej – większość modeli ma kształt owalny, kwadratowy, prostokątny lub okrągły. Powinien pasować do formy pozostałych urządzeń sanitarnych, znajdujących się w danym pomieszczeniu.
- Rodzaj odpływu – wybierając odpowiednią miskę WC, koniecznie trzeba uwzględnić sposób podłączania jej do instalacji kanalizacyjnej. W przypadku miski wiszącej powinien to być odpływ poziomy.
- Rodzaj zbiornika – zazwyczaj podwieszana miska WC występuje w komplecie ze zbiornikiem. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu trzeba go dokupić, najważniejszym kryterium jest jego pojemność. Standardowo wynosi ona 6 l (w przypadku zbiorników działających w jednym trybie). Jeśli zbiornik jest dzielony, najczęściej ma dwa przyciski, pozwalające spuścić połowę wody lub całą. Niektóre zbiorniki mają również przycisk pozwalający natychmiast zatrzymać spłukiwanie wody.
- Deska WC – jest elementem zewnętrznym miski wiszącej. Wybierając pokrywę zalecaną przez producenta danej miski ustępowej, można mieć pewność, że wszystko będzie do siebie idealnie pasowało. Innym sposobem jest indywidualny dobór deski – do wyboru są modele tradycyjne i wolnoopadające. Występują w wielu wzorach i kolorach.
Zalety wiszącej miski WC
Wiszące miski ustępowe idealnie nadają się do niewielkich łazienek. Rzeczywiście zajmują mniej miejsca, zwłaszcza te o kompaktowych wymiarach. Należy jednak pamiętać, że sam montaż miski podwieszanej wymaga odpowiedniego stelaża, który też zajmuje część przestrzeni. Najlepszym rozwiązaniem jest montowanie WC we wnękach, które bez problemu mieszczą całą konstrukcję. Montaż przy ścianie wymaga zabudowanego stelaża. Jego wykończenie powinno korespondować z wystrojem łazienki. Zaletą tego rozwiązania jest dodatkowa półka, powstająca w górnej części zabudowy.
Zdecydowanym atutem wiszących misek jest ich estetyka. Cały mechanizm spłukujący i przyłącza kanalizacyjne są ukryte we wnęce lub w ścianie, w zabudowanym stelażu. Jedynymi widocznymi elementami są: miska ustępowa i przycisk spłukujący, zamontowany na ścianie, który może mieć walory ozdobne. Na ogół przyciski są wykonane z tworzyw sztucznych lub ze stali, ale można również zamontować niepowtarzalne modele ze szkła lub kamienia.
Miski WC wiszące – tradycyjne i nowoczesne
Owalne miski są nadal popularne i chętnie stosowane, ale w ofercie znajduje się wiele alternatywnych rozwiązań: miski okrągłe, prostokątne, kwadratowe, o zaokrąglonych krawędziach lub bardziej kanciastym kształcie. Dostępne są również tzw. miski bezkołnierzowe, znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości. Sam mechanizm działania WC również ewoluował i obecnie technologie smart, stosowane w wielu miskach WC, pozwalają na spłukiwanie kropelkowe, mycie, suszenie, neutralizację nieprzyjemnych zapachów, podgrzewanie deski czy nakładanie na nią higienicznych podkładek. Można zamontować podwieszaną miskę, wyposażoną w wiele dodatkowych funkcji, lub samą deskę myjącą. W pełni zautomatyzowane rozwiązania są dość kosztowne, a niektóre modele podwieszanych toalet wymagają wzmocnionego stelaża, ale np. montaż deski myjącej nie jest zbyt kosztowny.