Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Deski sedesowe

Deska sedesowa jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdej łazienki. Wbrew pozorom pełni bardzo ważną funkcję, ponieważ zabezpiecza otoczenie przed przedostawaniem się bakterii z toalety. Wybierając model deski WC trzeba pamiętać, aby dopasować jej kolor do odcienia ceramiki łazienkowej. Dobór deski wiąże się również z koniecznością dokładnego wymierzenia muszli. W naszej ofercie znajdziesz bardzo duży wybór desek owalnych i prostokątnych w szerokiej gamie kolorystycznej. Wśród dostępnych opcji są deski wolnoopadające oraz modele z warstwą antybakteryjną. Zapraszamy do zakupów online oraz sklepów stacjonarnych.

Wszystkie produkty(187)

z10
(45)
69,99 zł/ szt.
(41)
117 zł/ szt.
139 zł / szt.
15% taniej
(2)
137 zł/ szt.
169 zł / szt.
18% taniej
119 zł/ szt.
39,90 zł/ szt.
239 zł/ szt.
149 zł/ szt.
239 zł/ szt.
239 zł/ szt.
399 zł/ szt.
139 zł/ szt.
239 zł/ szt.
139 zł/ szt.
149 zł/ szt.
129 zł/ szt.
39,90 zł/ szt.
219 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Deska sedesowa jest niezbędna w każdej toalecie. Ułatwia zachowanie higieny, zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i innych drobnoustrojów. Przy wyborze deski sedesowej, należy zwrócić uwagę na jej rozmiar, który powinien być precyzyjnie dopasowany do miski wc. Ważne są także takie kwestie, jak materiał, z którego wykonano deskę, jej kolor i to, czy ma dodatkowe funkcje.

Deski sedesowe – wymiary, rozstaw zawiasów

Długość, szerokość i sposób mocowania to kluczowe cechy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie deski sedesowej. Jeśli okaże się za mała lub zbyt duża, prawidłowy montaż oraz codzienne użytkowanie będzie niemożliwe. Podstawową kwestią jest też rozstaw zawiasów mocujących. Reguluje się je za pomocą specjalnych śrub, niemniej rozstaw warto dokładnie sprawdzić przed zakupem. Regulacja położenia deski przebiega w pionie i poziomie; zwykle można ją odpowiednio wypośrodkować. Optymalne ustawienie to takie, w którym deska idealnie przylega do powierzchni muszli.

Deska sedesowa – istotne parametry

Oprócz wymiarów ważne są także wytrzymałość deski sedesowej i jej wygląd – w końcu to dość wyeksponowany element wyposażenia łazienki.

 • Jakość zawiasów – z czasem zawiasy mogą ulec uszkodzeniu, więc ważna jest ich trwałość. Najczęściej stosuje się zawiasy z tworzywa lub metalu. Najwytrzymalsze są te ze stali szlachetnej. Zawiasy plastikowe również spełniają swoją funkcję, ale mogą się deformować, w wyniku czego deska nie będzie idealnie przylegała do muszli.
 • Materiał – od niego zależy wytrzymałość i trwałość deski sedesowej.
  • Miękkie tworzywa sztuczne są popularne ze względu na niską cenę. Należy jednak liczyć się z ich niską trwałością (łatwo rysują się i odkształcają). Zaletą plastikowych desek sedesowych jest ogromny wybór wzorów i kolorów.
  • Twarde tworzywa sztuczne – wykonane z nich deski są wytrzymałe i trwałe. Zwykle wykonywane z duroplastu lub żywic poliestrowych (przejrzyste deski w różnych kolorach z ozdobami zatopionymi w masie). Nie ulegają deformacjom ani przebarwieniom. Znacznie trudniej je zarysować i uszkodzić. Materiał ma śliską i gładką powierzchnię, łatwo utrzymać go w czystości. Dostępne są również deski z powłoką antybakteryjną.
  • Drewno – coraz powszechniej stosowany materiał. Drewniane deski sedesowe wizualnie ocieplają wnętrze i nadają mu szlachetności. Odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, są dość wytrzymałe, jednak częsty kontakt z wodą może im szkodzić i prowadzić np. do powstawania przebarwień. Czyszczenie drewnianych desek jest trudniejsze (nie należy stosować agresywnych detergentów). Alternatywą są deski drewnopodobne.
  • Stal – eleganckie deski ze stali są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Wykorzystywane najczęściej w toaletach publicznych oraz w łazienkach utrzymanych w stylu minimalistycznym, loftowym bądź nowoczesnym.
 • Kształt deski sedesowej – powinien odpowiadać kształtowi sedesu. Większość desek ma standardową formę.
 • Dodatki – najczęściej spotykane udogodnienie wiąże się ze sposobem zamykania deski sedesowej. Dużą popularnością cieszą się deski wolnoopadające, użyteczne zwłaszcza wtedy, gdy w domu są dzieci. Nie ma ryzyka, że przytrzasną sobie palce lub spowodują hałas. Poza tym deski mogą mieć funkcję nadmuchu powietrza (suszenia) lub podgrzewania. Niektóre z nich są wyposażone w dodatkową, mniejszą pokrywę, ułatwiającą korzystanie z toalety dzieciom.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.