Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Stelaże podtynkowe

Stelaże podtynkowe pozwalają w wygodny, niemal niewidoczny i estetyczny sposób zamocować elementy ceramiki łazienkowej. Dzięki nim wnętrze nabiera lekkości i łatwiej utrzymać w nim czystość. Stelaże podtynkowe do WC, umywalki, bidetu i pisuaru są bezpieczne i łatwe w montażu. Zależnie od typu mogą utrzymać przybory o wadze od 100 (stelaż umywalkowy) do nawet 400 kg (stelaż podtynkowy do bidetu).

Wszystkie produkty(58)

z3

(38)
749 zł/ szt.
849 zł / szt.
taniej o 100 zł

(19)
849 zł/ szt.

1199 zł/ szt.

999 zł/ szt.

(10)
569 zł/ szt.

(5)
569 zł/ szt.

(2)
799 zł/ szt.

799 zł/ szt.

(1)
449 zł/ szt.

599 zł/ szt.

549 zł/ szt.

(2)
659 zł/ szt.

(8)
449 zł/ szt.

(11)
949 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Montaż podtynkowego stelaża WC, umywalkowego, bidetowego czy do pisuaru umożliwia stworzenie klasycznego układu urządzeń przy ścianie, ale także pozwala na wykonanie w łazienkach na przykład wysp lub dodatkowych ścianek działowych. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w pomieszczeniach o dużym metrażu, m.in. w przestronnych salonach kąpielowych.

Wybieramy stelaż podtynkowy – jaki będzie najlepszy?

Stelaż podtynkowy to nieodłączny element wielu nowoczesnych łazienek. Dzięki niemu łatwiej utrzymać czystość. Sprawia też, że wystrój jest funkcjonalny i zyskuje na lekkości, ponieważ jedyne widoczne elementy to miska toaletowa oraz przycisk spłukujący. Podczas wyboru stelaża podtynkowego najlepiej wziąć pod uwagę kwestię jakości jego wykonania – powinna być jak najwyższa. Stelaż podtynkowy jest częścią instalacji, którą ukrywa się w ścianie. Wiele osób obawia się, że wszelkie awarie spłuczki podtynkowej będą wymagać skuwania glazury lub innego materiału wykończeniowego ścian. Uspokajamy – w prawidłowo zainstalowanym stelażu nie ma konieczności skuwania ani demontażu obudowy, a wszystkie elementy znajdujące się wewnątrz urządzenia można wymontować i powtórnie zamontować przez otwór, po zdjęciu przycisku stelaża. Ważną kwestią jest także to, co wchodzi w skład zestawu podtynkowego – czy jest on kompletny, czy też wymaga dodatkowych elementów umożliwiających kompleksowy montaż. Podstawowymi elementami różnego rodzaju stelaży są części podłączeniowe, zestawy śrub, uszczelek i wkrętów montażowych. Stelaże sprzedawane w sklepach Leroy Merlin mają w komplecie wszystkie elementy niezbędne do ich montażu. Należy do nich dokupić jedynie podkładki akustyczne (wyciszające) do ceramiki łazienkowej.

W asortymencie naszego sklepu są stelaże podtynkowe do WC, a także do pisuarów, umywalek i bidetów. Nadają się do jednego z dwóch sposobów montażu – do zabudowy ciężkiej (nazywanej też mokrą) lub lekkiej. Pierwsza technika wymaga obmurowywania stelaża. Jest to metoda pracochłonna. Montaż techniką mokrą ułatwia wybór stelaża z gotowym, fabrycznym wypełnieniem ze styropianu. Drugie rozwiązanie jest popularniejsze i zajmuje mniej czasu. Wymaga wykonania konstrukcji z wodoodpornych płyt gipsowo-kartonowych. Stelaże przeznaczone do montażu w lekkiej zabudowie najczęściej występują w wariantach:

 • do zabudowy niskiej (wysokość ramy nośnej wynosi 80–90 cm),
 • do zabudowy wysokiej (najbardziej powszechne, wysokość ramy nośnej 110–130 cm).

Stelaże podtynkowe do WC – o czym warto wiedzieć przed zakupem?

Wśród produktów dostępnych w Leroy Merlin znajdują się stelaże wyprodukowane m.in. przez firmy Geberit, Grohe, Koło, Sensea, Tece, Viega, KK-Pol oraz Roca. Na co zwracać uwagę, wybierając urządzenie?

 • Miejsce montażu, lokalizacja przycisku spłukującego. Stelaże podtynkowe WC różnią się zależnie od planowanego miejsca ich montażu. Wśród naszych produktów znajdziesz stelaż standardowy mocowany do ściany (najbardziej popularny model stelaża) i stelaż do zabudowy niskiej, który nadaje się do zainstalowania np. pod oknem lub skosem dachowym. Jego zaletą jest także to, że po zamocowaniu stelaża, przycisk spłukujący nie będzie widoczny przy podniesionej desce toaletowej. Rozwiązanie to pozwala również na wybór lokalizacji przycisku – na poziomej bądź na pionowej płaszczyźnie obudowy. W przypadku stelaży wysokich jedyną możliwością jest płaszczyzna pionowa. W ofercie sklepu Leroy Merlin są też stelaże do montażu w rogu pomieszczenia oraz wolnostojące o wzmocnionej konstrukcji ramy i profili.
 • Wymiary stelaży. Pod względem szerokości wymiary stelaży podtynkowych do WC najczęściej mieszczą się w przedziale od 35 do około 50 cm. Wysokość stelaża jest w przeważającej liczbie modeli regulowana i może wynosić od 110 do 135 cm.
 • Spłuczki i przyciski spłukujące. Planując zakup, warto zwrócić uwagę na pojemność spłuczek. W wielu modelach ma ona pojemność 6 litrów i daje użytkownikowi możliwość wyboru wielkości strumienia spłukującego (duży – 6 litrów, lub mały 3 litry). Ilość wody regulowana jest przyciskiem spłukującym. Niektóre stelaże pozwalają na ustawienie poziomu napełnienia zbiornika. W tym przypadku limit może wynosić od 6 do 9 litrów (normalny tryb) oraz od 3 do 5 litrów (oszczędny tryb spuszczania wody). Zależnie od preferencji do wyboru są zestawy z przyciskiem spłukującym w komplecie lub dokupowanym osobno. Przyciski mogą różnić się kształtem, wielkością i materiałem wykonania. Zależnie od producenta do wyboru są przyciski dzielone umożliwiające regulację trybu spłukiwania wody (normalny i oszczędny) oraz przyciski z funkcją „stop” (podwójne wciśnięcie powoduje zatrzymanie spłukiwania). Najlepiej, aby zbiornik spłuczki w stelażu był wykonany metodą rozdmuchu. Misa zrobiona z jednego elementu, a nie kilku połączonych, jest trwalsza. Mniejsze jest też ryzyko wystąpienia nieszczelności.
 • Dodatkowe udogodnienia. Wśród naszych produktów dostępna jest także gotowa zabudowa stelaża podtynkowego. Najczęściej jest wykonana z połączenia płyty wiórowej i płyty MDF. Zapewnia estetyczny wygląd stelaża i eliminuje konieczność wykonywania samodzielnej konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych. Występuje w kilku wariantach kolorystycznych, m.in. bieli, czerwieni, czerni lub z okleiną drewnopodobną.
 • Stelaż podtynkowy do umywalki – najważniejsze wskazówki dla kupującego

  Stelaż podtynkowy do umywalki nie jest popularnym rozwiązaniem, ale może okazać się niezastąpiony w niektórych sytuacjach. Bardzo dobrze sprawdzi się przy remoncie łazienki, gdy nie chce się skuwać płytek ze ścian. Wtedy stelaż wystarczy zabudować płytami g-k i wykończyć wedle preferencji. Jest też niezbędny, gdy konstrukcja ścianki (np. wykonana w technologii lekkiej zabudowy) nie pozwala na montaż umywalki na ścianie.

  Stelaż podtynkowy umywalkowy powinien mieć dołączone do zestawu takie elementy jak:

  • adapter do montażu syfonu podtynkowego,
  • uniwersalne śrubunki do podłączenia wody 1/2",
  • kolanko odpływowe DN50 z uszczelką,
  • niezbędne szpilki i nakrętki,
  • instrukcja montażu.

  Zależnie od modelu szerokość stelaża może mieć około 40–50 cm, a wysokość około 110–135 cm. Dobrze jest też wcześniej zorientować się, na jakiej wysokości przewidziane jest w stelażu przyłącze zasilające. Warto też sprawdzić, jakie jest przeznaczenie lokalizacyjne stelaża, np. czy nadaje się on do montażu w narożniku, czy tylko przy ścianie. Istotną kwestią jest także materiał, z jakiego stelaż podtynkowy pod umywalkę jest wykonany. Tworzywem trwałym jest m.in. stal ulepszana z powłoką antykorozyjną.

  Stelaż podtynkowy do bidetu i pisuaru – rozwiązanie do każdej łazienki

  Stelaże podtynkowe do bidetów i pisuarów w większości mogą być montowane w każdym miejscu na ścianie, np. na środku lub w narożniku. Dzięki ich zastosowaniu minimalizuje się widoczność różnych elementów instalacyjnych, które są ukryte w zabudowanej konstrukcji stelaża.

  Stelaż do bidetu może mieć szerokość około 50 cm i regulowaną wysokość. Przed zakupem należy wybrać zabudowę niską lub wysoką oraz głębokość stelaża. Wpływa to bezpośrednio na wymiary zabudowy. W niektórych rozwiązaniach z wykorzystaniem stelaży podtynkowych możliwe jest usytuowanie syfonu z bezproblemowym dostępem. Ma to duże znaczenie przy ewentualnej awarii i konieczności uzyskania dostępu do zatkanego syfonu.

  Przed zakupem warto sprawdzić, czy producent dołącza w komplecie zawory odcinające.

  Stelaże podtynkowe – wady i zalety

  Zastosowanie stelaży podtynkowych do przyborów sanitarnych w łazience ma sporo zalet. Jedną z najważniejszych jest możliwość uzyskania minimalistycznego wystroju dzięki ukryciu elementów odpływowych w zabudowie. Jest to wysoce estetyczne rozwiązanie oraz wygodne w kwestii sprzątania. Uzyskujemy wygodny dostęp wokół WC, umywalki czy bidetu.

  Dzięki stelażowi urządzenia sanitarne są również bliżej ściany – nie potrzeba miejsca na zmieszczenie wszystkich podłączeń. Zastosowanie stelaży ułatwia dostęp do przyborów, co ma duże znaczenie w przypadku dzieci, osób starszych czy niepełnosprawnych.

  Pomimo niekwestionowanych zalet stelaże nie sprawdzą się w każdym wnętrzu. Zabudowa stelaża zabiera miejsce w łazience, co bywa wadą w niewielkich pomieszczeniach. Należy także pamiętać, że koszt stelaża wraz z urządzeniem do niego podłączonym będzie wyższy niż koszt zakupu i montażu tradycyjnych przyborów sanitarnych.