Menu
Produkty

Ceramika łazienkowa

Podstawowymi elementami wyposażenia każdej łazienki są produkty ceramiki łazienkowej, takiej jak wanna, miska sedesowa czy umywalka. Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą i wyszukaj produkty pasujące do Twojej łazienki oraz odpowiadające Twoim preferencjom. Znajdziesz tam serie produktów o jednolitym wzornictwie oraz produkty pojedyncze.

Dowiedz się więcej

Produkty należące do kategorii ceramika łazienkowa, takie jak umywalki i miski sedesowe, to podstawowe elementy wyposażenia każdej łazienki. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się także bidety, które ułatwiają utrzymywanie codziennej higieny wszystkim domownikom. Nowoczesna ceramika łazienkowa projektowana jest nie tylko z myślą o funkcjonalności i wygodzie użytkowników ‒ najnowsze kolekcje cieszą oko naturalnym wzornictwem, oryginalnymi kształtami i estetycznym wykończeniem. Cechą charakterystyczną dzisiejszej ceramiki sanitarnej są niewidoczne mocowania i wyposażenie w urządzenia zapewniające oszczędność wody. Wysokiej jakości artykuły sanitarne dostępne w ofercie Leroy Merlin mogą służyć do zastosowania w domu, firmie i innych obiektach użyteczności publicznej. Znajdziesz tu umywalki, miski WC wraz z niezbędnymi urządzeniami dodatkowymi, pisuary i bidety oraz stelaże podtynkowe do zabudowy WC. Dostępne są również akcesoria niezbędne do montażu i umożliwiające korzystanie z urządzeń sanitarnych, takie jak dozowniki, deski sedesowe, pompy WC, syfony czy też mocowania do umywalek. Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą i znajdź produkty pasujące do twojej łazienki oraz odpowiadające twoim preferencjom. Do wyboru są serie produktów o jednolitym wzornictwie oraz produkty pojedyncze.

Jak wybrać odpowiednią umywalkę i niezbędne akcesoria?

Wybierając umywalkę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rozmiar urządzenia. W dalszej kolejności warto rozważyć, jaki kształt umywalki będzie najlepiej odpowiadał jej użytkownikom i czy będzie pasował do wystroju łazienki. W bogatej ofercie naszych sklepów znajdziesz różnego rodzaju umywalki (nablatowe, meblowe, ścienne i podblatowe), a także postumenty, półpostumenty oraz stelaże podtynkowe do umywalek, mocowania oraz syfony.

 • Umywalki: W zależności od sposobu montażu wyróżniamy cztery rodzaje: umywalki nablatowe, umywalki meblowe, umywalki ścienne i umywalki podblatowe. Produkty dostępne są w różnych szerokościach i kształtach (okrągłe, owalne, prostokątne itp.), w opcji z otworem na baterię lub bez. W ofercie znajdziesz umywalki pochodzące od znanych i cenionych producentów.
 • Postumenty, półpostumenty oraz panele do umywalek: postumenty i półpostumenty służą do maskowania elementów mocujących i instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz zabezpieczania ich przed uszkodzeniami i zabrudzeniem. Panele osłonowe do umywalek wykonane z akrylu to ciekawa alternatywa dla popularnych płytek ceramicznych. Chronią ścianę nad umywalką przed niekorzystnym działaniem wody.
 • Stelaże podtynkowe do umywalek: umożliwiają ukrycie elementów instalacji (np. syfonu) i mocowań w ścianie. Dzięki zastosowaniu stelaża możliwe jest wysunięcie umywalki w odniesieniu do ściany oraz zainstalowanie umywalki w miejscach, gdzie konstrukcja ściany uniemożliwia mocowanie umywalki do ściany (np. ścianki działowe, ścianki z płyty gipsowo-kartonowch). Taki stelaż znakomicie sprawdza się przy umywalkach, z których korzystają osoby starsze lub niepełnosprawne.
 • Mocowania do umywalek: produkty dodatkowe i akcesoria potrzebne do montażu umywalki, takie jak podkładka akustyczna, stelaż do umywalki czy zestaw kołków do montażu.
 • Syfony: element instalacji kanalizacyjnej, tzw. zamknięcie wodne. Zapobiega przedostawaniu się nieprzyjemnych zapachów z instalacji do pomieszczenia. W ofercie dostępne są syfony umywalkowe, syfony wannowe, syfony bidetowe, pisuarowe i wiele innych. Syfony są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Oprócz tego znajdziesz tu akcesoria takie jak korki spustowe, sitka umywalkowe czy przejściówki z odpływem.

Muszle klozetowe, WC kompakty, deski sedesowe, zbiorniki spłukujące i wiele innych urządzeń i akcesoriów do obsługi WC

Wybierając WC, należy przede wszystkim uwzględnić wielkość łazienki. Do małych pomieszczeń dobrym rozwiązaniem będą WC kompakty, czyli muszla klozetowa ze spłuczką w komplecie. Taki zestaw jest łatwy w montażu i pozwala zaoszczędzić czas na wybór panelu i części sedesowej. Do małych łazienek polecane są także stelaże i zestawy podtynkowe do podwieszanych misek ustępowych. Ułatwiają eleganckie i praktyczne wykończenie łazienki. W ofercie naszych sklepów dostępne są również toalety turystyczne, mechanizmy spłukiwania toalet, dolnopłuki i górnopłuki, a także duży wybór desek sedesowych, przycisków do stelaży i mocowań.

 • Zestawy podtynkowe: składają się z kompletnego stelażu podtynkowego wraz z miską ustępową, deską sedesową oraz przyciskiem spłukującym.
 • Miski WC wiszące: znajdziesz tu szeroki wybór misek WC do podwieszenia na stelażu podtynkowym. Wybierając produkt, zwróć uwagę na sposób spłukiwania (miska bezkołnierzowa, ze spłukiwaniem kropelkowym), czy w zestawie znajduje się też deska WC, czy istnieje możliwość wypięcia deski oraz czy jest ona antybakteryjna. W ofercie dostępne są również miski WC przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
 • Stelaże podtynkowe do WC: są przeznaczone do montażu wiszących misek sedesowych. Zapewniają estetyczny wygląd WC, wygłuszają przepływ wody w spłuczce i pozwalają zaoszczędzić miejsce w łazience. Przestrzeń nad nimi można wykorzystać na efektowne półki na kosmetyki lub zamykane szafki na środki czystości i łazienkowe przybory. Trzeba jednak pamiętać, że do zabudowy stelaża podtynkowego potrzebna jest przestrzeń, która zabierze część powierzchni użytkowej w łazience. W związku z tym, stelaże nie sprawdzą się w bardzo małych pomieszczeniach.
 • Przyciski do stelaży WC: służą do spuszczania wody w miskach sedesowych. Są wyposażone w przycisk dwudzielny lub osobne przyciski, które umożliwiają wybór ilości wody, jakiej chcemy użyć do spłukiwania. Dzięki temu zapewniają jej oszczędne zużycie. Produkty są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej.
 • WC kompakty i miski WC stojące: WC kompakty to muszle klozetowe wraz ze zbiornikiem spłukującym. W ofercie dostępne są również stojące miski WC bez spłuczki. Wybierając produkt, zwróć uwagę na to, czy miska WC ma warstwę ułatwiającą czyszczenie i czy do zestawu dołączona jest deska sedesowa. WC kompakty i miski stojące mogą mieć dwa warianty odpływu: poziomy lub pionowy. Przed zakupem sprawdź więc, jaki rodzaj odpływu masz w swojej łazience.
 • Deski sedesowe: w bogatej ofercie produktów znajdziesz deski sedesowe owalne i prostokątne, z możliwością wypięcia, wolnoopadające lub z warstwą antybakteryjną. Produkty te są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Deski są wykonane z duroplastu, MDF (płyty pilśniowej średniej gęstości z włókien drzewnych) lub tworzywa sztucznego.
 • Mocowania do misek i desek sedesowych: znajdziesz tu zestawy akcesoriów do mocowania desek, podkładki WC, wsporniki do stelaży WC, komplety naprawcze do WC i wiele innych.
 • Nakładki sedesowe: plastikowe nakładki ułatwiające korzystanie z WC małym dzieciom, dostępne w różnych kształtach i kolorach.
 • Stopnie i taborety dla dzieci: dziecięce stopnie łazienkowe dostępne w wielu kolorach.
 • Dolnopłuki, górnopłuki: zbiorniki spłukujące do WC do górnego lub dolnego montażu.
 • Zawory spustowe i mechanizmy napełniające: mechanizmy spłukiwania toalet montowane w spłuczkach, zawory napełniające i inne akcesoria.
 • Toalety turystyczne: kompaktowe toalety przenośne ‒ do użytku w miejscach, w których brakuje dostępu do infrastruktury sanitarnej.
 • Dozowniki i płyny do WC: znajdziesz tu dyspensery do aplikacji kostek zapachowych w spłuczkach.
 • Pompy WC: pomporozdrabniacze umożliwiają podłączenie miski WC i umywalki lub zlewozmywaka (opcjonalnie) w pomieszczeniach nieprzystosowanych do adaptacji kuchni lub łazienki. Dzieje się tak często, gdy pomieszczenia są zbyt oddalone od instalacji kanalizacyjnej lub znajdują się zbyt nisko (np. w piwnicy) i w efekcie nie jest możliwy grawitacyjny odpływ ścieków. Zastosowanie pomp WC pomaga zredukować koszty remontu i oszczędzić czas potrzebny na montaż instalacji.

Pisuary i bidety ‒ funkcjonalne i wygodne urządzenia sanitarne

Pisuary i bidety to urządzenia sanitarne, które coraz częściej spotyka się w domach i mieszkaniach. Co prawda, pisuary przeznaczone są głównie do toalet publicznych, jednak niektórzy kupują je również do domu. Bidet jest bardzo funkcjonalnym i przydatnym urządzeniem, które powinno stać się częścią wyposażenia każdej łazienki, o ile tylko pozwala na to dostępna przestrzeń. Ułatwia utrzymywanie higieny intymnej, można z niego korzystać w wygodnej, siedzącej pozycji. Oprócz bidetów i pisuarów, w naszej ofercie znajdziesz także pokrywy bidetowe oraz stelaże podtynkowe do bidetów i pisuarów.

 • Pisuary i akcesoria: łatwe do utrzymywania w czystości pisuary do męskich i chłopięcych toalet. Dostępne są również zawory pisuarowe i wkłady żelowe do pisuaru.
 • Bidety: umożliwiają szybkie i łatwe utrzymanie codziennej higieny intymnej. W ofercie są również bidety stojące i wiszące od znanych producentów.
 • Pokrywy bidetowe: deski z twardego tworzywa sztucznego do przykrycia bidetu.
 • Stelaże podtynkowe do bidetów i pisuarów: służą do montażu zbiornika spłuczki oraz podłączenia pisuaru i bidetu w ścianie.

Stelaże podtynkowe do montażu podwieszanych sanitariatów

Stelaż podtynkowy to produkt przeznaczony do nowoczesnych urządzeń sanitarnych, umożliwiający montaż podwieszanych mis ustępowych, umywalek, pisuarów i bidetów. Zapewnia funkcjonalność i estetyczne wykończenie każdej łazienki, pozwala zaoszczędzić przestrzeń w pomieszczeniu, maskuje elementy instalacyjne i system spłukiwania. Produkt ten znakomicie sprawdza się przy montażu urządzeń sanitarnych dla osób starszych i niepełnosprawnych.

 • Stelaże podtynkowe do WC: znajdziesz tu zabudowy i stelaże podtynkowe do montażu toalet. Niektóre produkty można kupić w zestawie z przyciskiem spłukującym. W naszej ofercie dostępne są także zabudowy do stelaży w różnych kolorach.
 • Stelaże podtynkowe do umywalek: dzięki zastosowaniu stelaża możemy ukryć w nim instalację bez konieczności kucia ścian i obudować ‒ dla użytkownika widoczna jest tylko umywalka. Stelaż nadaje się szczególnie do montażu umywalek dla osób starszych i niepełnosprawnych.
 • Stelaże podtynkowe do bidetów i pisuarów: niezbędne do instalacji bidetów i pisuarów podwieszanych. W tej kategorii dostępne są również przyciski spłukujące do stelaży.