Wybór projektu (2/53)

Działka i projekt (odc. 2 - 4 )
Opinii 1
Ładny i funkcjonalny dom nie powstanie bez dobrego projektu. Pomożemy Ci znaleźć taki, który spełni wszystkie Twoje wymagania.
Wielkość domu
Wielkość domu
Wielkość domu powinna być uzależniona od liczby członków rodziny, ich oczekiwań, potrzeb oraz budżetu. Duży dom to duże koszty jego budowy oraz koszty ekploatacyjne. Dla 4-osobowej rodziny wystarczający jest dom o powierzchni 120-150 m².
Usytuowanie budynku
Usytuowanie budynku
Najkorzystniejsze są działki z wjazdem od strony północnej i wschodniej. Od strony zachodniej i południowej umieszcza się dobrze oświetloną część dzienną, od strony północno-wschodniej - część nocna.
Podział na strefy
Podział na strefy
Ważnym elementem układu wnętrz jest podział na strefę dzienną i nocną. W części dziennej znajduje się kuchnia i duży pokój, część nocna to sypialnie i łazienki.
Liczba pokoi
Liczba pokoi
Jeśli zależy nam na ekonomicznej budowie warto ograniczyć liczbę pomieszczeń do niezbędnych. Koszt budowy i wykończenia jednego pokoju jest porównywalny z kosztem zakupu średniej klasy samochodu.
Pomieszczenia funkcjonalne
Pomieszczenia funkcjonalne
Oprócz standardowych pomieszczeń mieszkalnych w projekcie domu powinny znaleźć się jeszcze pomieszczenia gospodarcze – spiżarnia, garderoba, magazyn.