Wybór ekipy wykonawczej (3/53)

Działka i projekt (odc. 3 - 4 )
Opinii 0
Wybór ekipy, która zrealizuje nasz projekt to nie tylko cena. Pod uwagę trzeba również wziąć ich fachowość, opinie oraz wykonane już prace.
Poszukiwania wykonawcy
Poszukiwania wykonawcy
Do budowy domu najlepiej zatrudnić jedną ekipę budowlaną – im mniej wykonawców, tym lepiej. Aby znaleźć dobrą ekipę wykonawczą, poszukiwania powinno rozpocząć się jak najwcześniej.
Ekipa z polecenia
Ekipa z polecenia
Najlepiej rozpocząć poszukiwania od rozmowy ze znajomymi, którzy w ostatnim czasie realizowali podobne inwestycje. Uznanie znajomych lub fachowców z branży budowlanej są najlepszymi rekomendacjami.
Sprawdzenie ekipy
Sprawdzenie ekipy
Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest poprosić wykonawcę o pokazanie przykładowych realizacji. Rozmowa z inwestorami ułatwi podjęcie decyzji. Firma wykonawcza powinna mieć swoje narzędzia i sprzęt.
Wszystko pod kontrolą
Wszystko pod kontrolą
Warto też skontrolować stan prawny firmy wykonawczej. Rzetelny wykonawca powinien dostarczyć nam zaświadczenia z urzędu skarbowego i ZUS-u o niezaleganiu z podatkami i składkami.
Kosztorys budowy
Kosztorys budowy
Wykonawca powinien przedstawić kosztorys, w którym zaznaczone są koszty poszczególnych etapów budowy i czas realizacji. W kosztorysie muszą być opisane materiały, ich ilość oraz rodzaj prac, jakie będą wykonywane.
Dodano: 01-03-2012