Tynki (24/53)

Izolacje i tynki (odc. 24 - 25 )
Opinii 4
Tynki pełnią rolę zabezpieczenia pokrytych powierzchni jak również nadają im estetyczny wygląd. Stosuje się je również jako podkład dla innych elementów wymagających gładkiego podłoża jak styropian bądź płytki ceramiczne.
Rodzaje tynków
Rodzaje tynków
Do wykończenia ściany dwuwarstwowej wykorzystuje się cztery rodzaje tynków: akrylowe, silikonowe, silikatowe i mineralne. Każdy z nich wyróżniają specyficzne dla niego właściwości. Dlatego ich dobór zależy od materiału, z jakiego wybudowany jest dom.
Właściwości tynków
Właściwości tynków
Tynki akrylowe cechuje bardzo bogata kolorystyka. Tynki silikatowe mocno sczepiają się z podłożem mineralnym. Po tynk silikonowy warto sięgnąć, gdy elewacja jest narażona na zabrudzenia.
Tynki cienkowarstwowe
Tynki cienkowarstwowe
Nowoczesne tynki cienkowarstwowe nakłada się łatwo i szybko. Dostarczane są w wiaderkach jako gotowe masy. Dzięki temu po skończonej pracy, nie trzeba spędzać godzin na sprzątaniu placu budowy.
Metoda nakładania
Metoda nakładania
Na ściany wybudowane w technologii murowanej, tynki nakłada się metodą lekką mokrą. Polega ona na przyklejeniu do ściany warstwy ocieplenia. Wykańcza się ją tynkiem cienkowarstwowym. Do jego nakładania używa się pacy stalowej nierdzewnej.
Wybór ekipy
Wybór ekipy
Przed podjęciem decyzji o wyborze ekipy, warto dowiedzieć się, jakie obiekty dana firma wykonała wcześniej. To najlepszy test na jej rzetelność. Dobrze też upewnić się, że jej pracownicy stosują świeży tynk - partię materiału z jednej serii produkcyjnej.
Dodano: 01-03-2012