Ściany z ceramiki (10/53)

Ściany konstrukcyjne, stropy (odc. 10 - 12 )
Opinii 0
Ceramiczne materiały budowlane jak cegły czy pustaki charakteryzują się dużą odpornością na mrozy i inne warunki atmosferyczne, co ma szczególne znaczenie dla wyrobów bezpośrednio na nie narażonych.
Materiały ceramiczne
Materiały ceramiczne
Ceramiczne materiały budowlane powstają z gliny, piasku i wody. Wypieka się je w piecach w wysokiej temperaturze. Wykonane z nich ściany są ciepłe, trwałe i dobrze izolują od dźwięków.
Pustaki poryzowane
Pustaki poryzowane
Na rynku dostępne są pustaki tradycyjne i, bardziej nowoczesne, poryzowane. Pustaki poryzowane ze względu na zawartość porów z powietrzem mają lepszą izolacyjność cieplną.
Cechy materiału
Cechy materiału
Pustaki ceramiczne są bardzo wytrzymałe. Jednak ze względu na swoją strukturę, czyli drążenia i pustki powietrzne, podczas obróbki są dość kruche. Do ich przycinania należy używać wyłącznie przeznaczonych do tego narzędzi.
Murowanie ścian jednowarstwowych
Murowanie ścian jednowarstwowych
W przypadku wykonywania ściany jednowarstwowej konieczne jest zastosowanie zaprawy ciepłochronnej lub cienkowarstwowej. Zniweluje ona możliwości występowania mostków termicznych.
Murowanie ścian warstwowych
Murowanie ścian warstwowych
Ściany dwu-, czy trzywarstwowe można budować na tradycyjną zaprawę. Ułożona na murze z pustaków izolacja termiczna zlikwiduje mostki cieplne występujące w spoinach.
Dodano: 01-03-2012