Ściany z betonu komórkowego (9/53)

Ściany konstrukcyjne, stropy (odc. 9 - 12 )
Opinii 0
Beton komórkowy świetnie izoluje, jest niedrogi i łatwy w obróbce. Są to powody, dla których jest to jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych.
Skład betonu komórkowego
Skład betonu komórkowego
Beton komórkowy jest jednym z najpopularniejszych materiałów na ściany domu. Składa się ze spoiwa (cementu z wapnem lub samego wapna), kruszywa (piasku lub popiołów lotnych), wody, a materiałem porotwórczym jest pasta lub proszek aluminiowy.
Zalety betonu komórkowego
Zalety betonu komórkowego
Największą zaletą betonu komórkowego jest jego wysoka izolacyjność cieplna. Materiał ten pozwala wznosić bardzo ciepłe ściany. Elementy wykonane z betonu komórkowego są lekkie, co znacznie ułatwia i przyspiesza budowę domu.
Wady betonu komórkowego
Wady betonu komórkowego
Największą wadą betonu komórkowego jest jego nasiąkliwość, dlatego należy chronić go przed zawilgoceniem. Materiał ten jest również stosunkowo kruchy, więc należy się z nim ostrożnie obchodzić. Cecha ta ułatwia natomiast obróbkę bloczków.
Materiał na nowoczesny dom
Materiał na nowoczesny dom
Z bloczków z betonu komórkowego można zbudować dom niskoenergooszczędny o niskim zapotrzebowaniu na ciepło. Materiał ten dobrze chroni przed ucieczką ciepła z budynku.
Sprawna budowa
Sprawna budowa
Beton komórkowy to materiał na tyle wytrzymały, że można z niego zbudować budynek kilku kondygnacyjny. Prace budowlane przyspieszają uchwyty montażowe, ułatwiające przenoszenie dużych elementów i powierzchnie boczne wyprofilowane na pióra i wpusty.
Dodano: 01-03-2012