Płyty gipsowo-kartonowe (40/53)

Tynki wewnętrzne i posadzki (odc. 40 - 42 )
Opinii 3
Płyty gipsowo-kartonowe mają wiele różnych zastosowań, od wykorzystania jako materiał do stawiania ścianek działowych, poprzez podwieszane sufity kończąc na osłonie przeciwpożarowej, dzięki właściwościom pochłaniania dużych ilości ciepła.
Zastosowanie płyt g-k
Zastosowanie płyt g-k
Stosując płyty gipsowo-kartonowe można w szybki sposób wykończyć niemal wszystkie pomieszczenia w domu. Tworzą one równą, gładką powierzchnię, pod którą można ukryć przewody instalacyjne.
Płyty przeznaczone do gięcia
Płyty przeznaczone do gięcia
Ze specjalnych płyt przeznaczonych do gięcia można w bardzo łatwy sposób formować powierzchnie łukowe na sufitach i ścianach. Płyty wyginają się na sucho do promienia około 30 cm.
Montaż płyt
Montaż płyt
Płyty gipsowo-kartonowe montuje się m.in. do stalowego rusztu. Pojedyncze opłytowanie z płyty 12,5 mm i pojedyncza konstrukcja z profili stalowych jest w stanie udźwignąć ciężar około 70 kg.
Płyty do łazienki
Płyty do łazienki
W łazience stosuje się płyty o zwiększonej odporności na wilgoć. Wszystkie materiały i akcesoria wykorzystywane do stawiania ścianki działowej czy budowy sufitu podwieszanego powinny pochodzić od jednego producenta.
Spoinowanie płyt
Spoinowanie płyt
Do spoinowania połączeń płyt gipsowo-kartonowych służą specjalne gipsy i taśmy. Po nałożeniu gipsu szpachlowego i wklejeniu taśmy zbrojącej, nakłada się kolejne warstwy i szlifuje po wyschnięciu.
Dodano: 01-03-2012