Ogrzewanie kominkowe – praktyczne rozwiązania do domu

Instalacje cieplne (odc. 37 - 37 )
Opinii 0
Kominek może spełniać funkcje zarówno praktyczne jak i czysto estetyczne. Spójrz w jaki sposób wykorzystuje się ogrzewanie kominkowe w domu.
Kominek z DGP
Kominek z DGP
W domu jednorodzinnym warto wzbogacić instalację kominkową o system dystrybucji gorącego powietrza. Powietrze, które ogrzewa wkład kominkowy będzie rozprowadzane do wszystkich pomieszczeń w domu za pomocą sieci kanałów.
Ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodnym
Ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodnym
Kominek z płaszczem wodnym może przygotowywać ciepłą wodę użytkową i ogrzać cały budynek. Takie rozwiązanie pozwala znacznie obniżyć koszty ogrzewania, jeśli grzejniki zasilane są przez kocioł na drogie paliwo.
Współpraca z kotłem
Współpraca z kotłem
System ogrzewania domu wyłącza kocioł, gdy pracuje kominek. Kocioł zaczyna ogrzewać dom w momencie, gdy temperatura wody ogrzewanej kominkiem spadnie poniżej ustawionej wartości, a więc gdy ogrzewanie kominkowe przestanie wystarczać.
Ogrzewanie kominkowe daje różnorodny wybór
Ogrzewanie kominkowe daje różnorodny wybór
Kominki z płaszczem wodnym można podłączać do instalacji centralnego ogrzewania. Gdy nie ma możliwości zamontowania standardowego kominka można zdecydować się na biokominek.
Ogrzewanie grzejnikowe
Ogrzewanie grzejnikowe
Najczęściej do ogrzewania wnętrz wybierane są grzejniki aluminiowe. Szybko się nagrzewają i są dostępne w różnych rozmiarach. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na grubość blachy – im jest większa, tym grzejnik jest trwalszy.
Dodano: 01-03-2012