Kolektory słoneczne (35/53)

Instalacje cieplne (odc. 35 - 37 )
Opinii 0
Do ogrzania na przykład wody bądź wspomagania centralnego ogrzewania można użyć kolektorów słonecznych. Absorbują one naturalną energię promieniowania słonecznego i przekazują dalej w postaci ciepła.
Ciepło z kolektorów
Ciepło z kolektorów
Do ogrzania ciepłej wody użytkowej lub wspomagania ogrzewania można użyć kolektorów słonecznych. Absorbują one naturalną energię promieniowania słonecznego i przekazują do instalacji domowej w postaci ciepła.
Płyn solarny
Płyn solarny
Pozyskane przez kolektory ciepło dostarczane jest do zbiornika buforowego przez wężownicę, w której znajduje się specjalny płyn solarny. Jest on odporny na temperatury od -35°C do +220°C.
Efektywna praca
Efektywna praca
Kolektory najefektywniej działają w słoneczne dni, dlatego nie mogą być jedynym źródłem ciepła. Zimą mogą wspomagać pracę podstawowego urządzenia grzewczego.
Bezpieczna praca instalacji
Bezpieczna praca instalacji
W kolektorach zamontowany jest czujnik, który włącza się pod wpływem promieniowania słonecznego. Zintegrowany jest on z czujnikiem umieszczonym w zbiorniku buforowym. Włącza się on automatycznie, gdy kolektory nagrzeją się i wyłączy, gdy ulegną schłodzeniu.
Zyski z kolektorów
Zyski z kolektorów
Zastosowanie kolektorów pozwala zmniejszyć zużycie drogich paliw i obniżyć całkowite koszty ogrzewania wody nawet o kilkaset złotych rocznie.