Jak wybrać kominek?

Opinii 9
Kominek w domu to ciepło i niepowtarzalna atmosfera, idealnie sprawdzi się w przejściowych porach roku. Jaki typ kominka będzie idealny do waszego domu? Zobaczcie naszą poradę! :)
Kominek otwarty
Kominek otwarty
Tradycyjne kominki otwarte, czyli pozbawione zamykanego wkładu, są bardzo efektowne. Jednak tylko niewielka część pochodzącego z nich ciepła ogrzewa wnętrze.
Kominek z wkładem
Kominek z wkładem
Bardziej wydajny jest kominek z wkładem. Podłączony dodatkowo do instalacji DGP transportującej ciepłe powietrze może ogrzać więcej niż jedno pomieszczenie w domu.
Kominek z płaszczem wodnym
Kominek z płaszczem wodnym
Kominek z płaszczem wodnym można podłączyć do instalacji centralnego ogrzewania. Dzięki temu ciepłem ze spalania drewna ogrzejemy wodę w grzejnikach oraz wodę użytkową.
Obudowa kominka
Obudowa kominka
W zależności od wielkości i rodzaju wkładu można zdecydować się na różne rodzaje obudowy. Jednym z rozwiązań są obudowy gotowe przystosowane do większości standardowych wkładów.
Biokominek
Biokominek
Jeśli w domu lub mieszkaniu nie ma możliwości wykonania tradycyjnego kominka można zdecydować się na biokominek. Nie wymaga on instalacji kominowej i zasilany jest bezpiecznym biopaliwem.
Dodano: 19-12-2013