Instalacja kanalizacyjna i przydomowa oczyszczalnia ścieków (31/53)

Instalacje wodno-kanalizacyjne (odc. 31 - 32 )
Opinii 6
Odprowadzenie zużytej wody lub nieczystości jest niezbędne w dzisiejszych czasach. Zobacz w jaki sposób zaopatrzyć dom w instalację kanalizacyjną lub przydomową oczyszczalnię ścieków.
Sposoby odprowadzania ścieków
Sposoby odprowadzania ścieków
Są trzy możliwości pozbycia się ścieków z domu: sieciowa kanalizacja, przydomowa oczyszczalnia ścieków oraz magazynowanie ścieków w szambie.
Przydomowa oczyszczalnia
Przydomowa oczyszczalnia
Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest ekologiczna i sprawdza się dobrze m.in. na terenach o rozproszonej zabudowie, gdzie działki są duże i można z łatwością zachować wymagane odległości np. od studni.
Zasada działania oczyszczalni
Zasada działania oczyszczalni
Pierwszy etap oczyszczania ścieków w przydomowej oczyszczalni to oczyszczanie wstępne w zamkniętym zbiorniku. Drugi etap to doczyszczanie ścieków poprzez drenaż rozsączający w gruncie, w zbiorniku z osadem czynnym lub poprzez filtr gruntowo-czynny.
Wstępne oczyszczanie
Wstępne oczyszczanie
Oczyszczanie wstępne następuje w komorach przelewowych. Do zmagazynowanych w nich ścieków należy podawać bakterie, które wspomagają proces oczyszczania. Na tym etapie ścieki zostają oczyszczone w 80%.
Oczyszczone ścieki
Oczyszczone ścieki
Oczyszczona w przydomowej oczyszczalni woda jest przejrzysta i nie wydziela żadnej woni. Może posłużyć do podlewania ogródka lub umycia samochodu.
Dodano: 01-03-2012