Gotowe obudowy kominkowe

Opinii 1

Gotowe obudowy kominkowe pozwalają na atrakcyjne wykończenie kominka stosunkowo niewielkim kosztem. Bogata oferta sprawia, że z łatwością dobierzemy je do stylu, jaki chcemy nadać wnętrzu. Do dyspozycji mamy gotowe obudowy kominkowe pasujące do różnych aranżacji. Licznych zwolenników mają te w stylu rustykalnym. W sprzedaży obecne są również obudowy portalowe, które będą doskonale pasowały do aranżacji klasycznych oraz oszczędne w formie obudowy w stylu nowoczesnym. Gotowe obudowy kominkowe mogą służyć zarówno do obudowania pionowych i poziomych prostokątnych wkładów kominkowych, jak i tych narożnych. Są dostosowane do różnych wymiarów i mocy wkładów kominkowych.

OPRAWA NA LATA

Gotowa obudowa kominkowa to prefabrykowana efektowna zabudowa gotowa do samodzielnego montażu. To dobre rozwiązanie, jeśli nie mamy pomysłu na oryginalny projekt obudowy lub zależy nam na czasie, taką obudową mocuje się bowiem stosunkowo szybko. Kolejną zaletą gotowej obudowy kominkowej jest niska, w porównaniu z obudowami z kamienia wykonywanymi na indywidualne zamówienie, cena. Najczęściej spotyka się obudowy z kamieni miękkich podatnych na nadawanie im różnych form: wapienia, piaskowca, marmuru oraz łupka. Rzadziej sięga się do ich produkcji po granit. Kamień może być polerowany, łupany montowany w postaci całych płyt lub klejony z fragmentów.

 

 

RÓŻNORODNOŚĆ FORM

Obudowy kominkowe wykonane z kamienia mogą przyjmować zarówno formę prostych ram jak i wyszukanych portali nawiązujących do stylistyki historycznej z bogatymi zdobieniami. Stylowe rozbudowane obudowy będą miały również ozdobny gzyms i półkę pod drzwiczkami paleniska. Oprawy kominkowe, które są rozbudowane i dość szerokie wyposażane są często w boczne blaty. To praktyczne rozwiązanie - można na nie odstawić kubek, książkę czy oprzeć nogi. Tradycyjnym elementem występującym często w gotowych obudowach są również belki kominkowe. W zależności od modelu belki mogą być wykonane z tego samego materiału, z jakiego powstały ścianki lub z drewna. W zależności od oczekiwanego efektu wybrać można obudowy kominkowe z belkami płytkimi i dość cienkimi albo głębokimi, o znaczniej grubości. Taka belka może być wykorzystywana jako półka, na której wyeksponujemy zdjęcia lub ozdobne drobiazgi.

GOTOWE OBUDOWY Z MARMURU I GRANITU

Gotowe obudowy wykonane z marmuru należą do najbardziej popularnych Zachwycają bogactwem kolorów i użyłkowań w odcieniach bieli, żółtego, szarości, różu, czerwieni, brązu, zieleni, a także czerni. Ponieważ marmur łatwo się plami, jeśli jego powierzchnia nie jest pokryta impregnatem, obudowę warto zabezpieczyć odpowiednim środkiem. Można też wybrać obudowę, w której wykorzystano dwa rodzaje kamienia, na przykład łupka i marmuru.

Granit należy do najbardziej solidnych materiałów kamiennych. Jest wyjątkowo twardy i trudny w obróbce. Z tego względu wykonuje się z niego zazwyczaj proste elementy, takie jak na przykład półki.

 

 

OBUDOWY KOMINKOWE Z ŁUPKA I PIASKOWCA

Łupek to kamień równie odporny jak granit, a znacznie łatwiej uzyskać z niego pożądane kształty elementów. Jego atutem są też walory estetyczne - to bardzo dekoracyjny i oryginalny materiał. Zachwyca nie tylko nietypową charakterystyczną fakturą ale i mieniącymi się w blasku kominkowego ognia - dzięki zawartości miki i krzemionki - barwami: szaro-grafitową, niebieską, zieloną czy pomarańczowo-żółtą.  

Piaskowiec to kamień zaliczany do miękkich, porowaty i łatwo się plamiący, dlatego w gotowych obudowach najczęściej wykorzystuje się go na front zabudowy. Jest często wykorzystywany w obudowach o stylistyce rustykalnej w formie elementów łupanych, a także frezowanych.

Dodano: 11-11-2014