Gonty i rynny (16/53)

Dachy (odc. 16 - 16 )
Opinii 3
Gonty papowe to niedroga i łatwa w ułożeniu alternatywa dla klasycznych pokryć dachowych. Są lekkie i wytrzymałe, a producenci dają na nie przeważnie wieloletnią gwarancję. Przedstawiamy również rynny plastikowe, które są lekkie i niezwykle łatwe w montażu.
Trwałe pokrycie
Trwałe pokrycie
Gonty papowe mogą być stosowane jako pokrycie domów jednorodzinnych i dużych obiektów. Są bardzo lekkie, łatwe do ułożenia oraz trwałe. Producenci udzielają na nie wieloletniej gwarancji.
Rodzaj materiału
Rodzaj materiału
Gonty różnią się kształtem, posypką i materiałem, z jakiego są wykonane. W sprzedaży znaleźć można gonty na welonie z włókien szklanych oraz na tkaninie poliestrowej. Materiały użyte do produkcji gontów decydują o trwałości i jakości tego pokrycia.
Partie produkcyjne
Partie produkcyjne
Kupując gonty należy zwrócić uwagę, aby pochodziły z jednej partii produkcyjnej. Różne partie mogą się różnić odcieniami koloru, co może popsuć efekt estetyczny na połaci dachu.
Materiał na rynny
Materiał na rynny
Niezbędnym elementem każdego dachu są rynny. W sprzedaży znajdziemy systemy rynnowe wykonane z różnych materiałów: stali, miedzi lub tworzywa sztucznego.
Dobór i montaż rynien
Dobór i montaż rynien
Przekrój rynny powinien być dobrany do powierzchni dachu. Pozwoli to na swobodne odprowadzenie wody podczas deszczu. Montaż rynien można wykonać samodzielnie. W punktach sprzedaży znajdują się fachowe instrukcje, pokazujące krok po kroku jak zamontować orynnowanie.
Dodano: 01-03-2012