Drzwi garażowe (21/53)

Drzwi i okna (odc. 21 - 22 )
Opinii 1
Wybór bramy jest przeważnie uzależniony od miejsca jakie możemy na nią poświęcić. Proponujemy wybór pomiędzy bramami klasycznymi, dwuskrzydłowymi czy też segmentowymi czy rolowanymi.
Rodzaje bram
Rodzaje bram
Kupując bramę do garażu do wyboru mamy modele rozwieralne, uchylne, segmentowe i rolowane. Wybór odpowiedniej zależeć będzie m.in. od ilości miejsca, jaką dysponujemy.
Brama uchylna
Brama uchylna
Brama garażowa może mieć pojedyncze uchylne skrzydło. Otwiera się je przez uniesienie do góry. Do korzystania z takiej bramy potrzebna jest wolna przestrzeń przed garażem.
Brama segmentowa
Brama segmentowa
Brama segmentowa składa się z kilku segmentów, które przesuwają się na prowadnicach zamontowanych pod sufitem. Otwieranie takiej bramy nie wymaga wolnego miejsca przed garażem.
Miejsce na skrzydło
Miejsce na skrzydło
Bramę segmentową można zastosować jedynie w garażach o minimalnej wysokości 2,5 m. Podczas jej otwierania niezbędna jest wolna przestrzeń pod sufitem na schowanie skrzydła.
Automatyka do bramy
Automatyka do bramy
Każdą bramę można wyposażyć w napęd automatyczny. Zdalne otwieranie bramy segmentowej jest możliwe dzięki mechanizmowi przesuwającemu jej segmenty na prowadnicach.
Dodano: 01-03-2012