Ogrodzenia i bramy zapewnią bezpieczeństwo na terenie posesji i oddzielą strefę prywatną od publicznej. Narzędzia budowlane przyspieszają i usprawniają mieszanie i nakładanie zapraw i klejów. W naszej ofercie znajdziesz także inne sprzęty i akcesoria, które ułatwią np. remont i prace wykończeniowe.

Materiały budowlane

Remont, budowa domu, garażu czy ścianki działowej wymagają zgromadzenia: cegieł, pustaków, bloczków betonowych, cementu, zapraw klejących i innych materiałów budowlanych. Ich wybór będzie decydował o solidności i trwałości konstrukcji muru, dlatego podczas zakupu powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko aspekt ekonomiczny, ale także usytuowanie budynku, panujące na działce warunki wodne i gruntowe oraz rodzaj budowanych ścian (np. jedno lub dwuwarstwowe). Oferujemy szeroki zakres produktów potrzebnych na różnych etapach prac budowlanych, m.in.:

 • Materiały budowlane do wznoszenia stanu surowego – do prac budowlanych, np. budowania fundamentów, polecamy: stal zbrojeniową, piasek, cement i keramzyt. Na dalszych etapach potrzebne będą także: cegły i bloczki;
 • Zaprawy i tynki – zaprawy murarskie i gotowe masy szpachlowe sprawdzą się, np. do wyrównania ścian lub podłóg. Wśród naszych produktów znajdziesz także powłoki uszczelniające, wykorzystywane w pomieszczeniach o dużej wilgotności oraz tynki zewnętrzne i wewnętrzne do ścian, sufitów, kolumn i filarów.
 • Grunty i impregnaty – wyrównują chłonność powierzchni, utwardzają je i poprawiają ich przyczepność. Przed rozpoczęciem malowania lub klejenia płytek, odczekaj, aby zagruntowana powierzchnia całkowicie wyschła.
 • Kleje i zaprawy klejowe – wybierając zaprawę klejącą, zwróć uwagę na jej przyczepność i elastyczność. Jeżeli klej będzie stosowany na zewnątrz, np. na balkonie lub tarasie, wybieraj produkty mrozo- i wodoodporne.

Izolacja budynków

Termoizolacja ścian, stropów, podłóg i dachów najczęściej wykonywana jest wełną mineralną bądź styropianem. Podstawową korzyścią z ocieplania budynków jest obniżenie kosztów ogrzewania. Warunkiem energooszczędności jest jednak prawidłowe położenie każdego typu izolacji, do której należą także: zaprawa klejąca do systemów ociepleń, folia izolacyjna i produkty uszczelniające. W naszych sklepach dostępna jest bogata oferta produktów umożliwiających kompleksowy montaż termoizolacji, np.:

 • Wełna mineralna, styropian, izolacja akustyczna – będą pełnić funkcję termiczną i wygłuszającą hałas dochodzący z zewnątrz. Szukając materiałów do ocieplenia budynków, wybieraj produkty z odpowiednimi atestami, które nie będą absorbować wilgoci.
 • Kleje, uszczelniacze, izolacje – prawidłowe przygotowanie podłoża i montaż warstwy izolacyjnej, to gwarancja energooszczędności i lepszy komfort termiczny w domu. Prace przy wykonaniu ocieplenia przyspieszają i usprawniają wygodne w użyciu piany i kleje montażowe w pistoletach.

Dachy i akcesoria

Najpopularniejsze rodzaje pokryć dachowych bitumicznych to: płyty faliste, gonty i papy. W nowoczesnym budownictwie coraz częściej pojawiają się też estetyczne i solidne dachy z dachówki ceramicznej. Blachodachówka z upływem lat może się wybarwiać i zmieniać swój kolor pod wpływem, np. działania promieni słonecznych. Sposobem na renowację takiego pokrycia może być wówczas pomalowanie blachy farba dachową. Bez względu na rodzaj pokrycia, budynek warto wyposażyć w instalację odgromową, która zapewni bezpieczeństwo w przypadku wyładowań atmosferycznych. W ofercie naszego sklepu możesz znaleźć:

 • Pokrycia dachowe – podczas prac montażowych na dachu przydadzą się nie tylko różnego rodzaju pokrycia takie jak gonty bitumiczne czy blachodachówka, ale także folie i akcesoria paroprzepuszczalne, które uszczelniają dach i zapobiegają przed gromadzeniem się wilgoci.
 • Odprowadzanie wody deszczowej – rynny chronią przed tworzeniem się kałuż przy budynku i zamoknięciem elewacji. Powinny być zamontowane tak, aby odbierały całą wodę, która spływa z dachu, a zimą nie mógł uszkodzić ich napierający lód i śnieg. Sposobem na walkę z zamarzającymi rynnami są automatyczne przewody grzejne.
 • Farby i uszczelniacze dachowe – nieszczelne poszycia dachów płaskich bądź spadzistych możesz poddać renowacji i zabezpieczyć uszczelniaczem, np. na bazie kauczuku. Tego typu produkty najczęściej wykazują dobre właściwości spoinujące na suchych i mokrych powierzchniach.

Konstrukcje drewniane i metalowe

Prace budowlane i remontowe często wymagają stworzenia konstrukcji z drewna lub metalu. Elementy potrzebne do stworzenia: zbrojenia betonu lub szalunków, a także lekkich ścianek działowych z drewna i płyt, znajdziesz w asortymencie naszego sklepu. Oferujemy także szeroki wybór kątowników i zawiasów budowlanych, które zapewnią trwały i solidny montaż każdej konstrukcji. Wśród naszych produktów dostępne są:

 • Deski, płyty wykończeniowe, listwy – deski i listwy w naszych sklepach znajdziesz w różnych formatach i długościach. Na twoje życzenie możemy też przyciąć je do niestandardowych wymiarów. Zależnie od potrzeb masz do wyboru: deski drewniane, listwy konstrukcyjne oraz płyty wiórowe laminowane, wiórowe surowe, OSB, MDF, HDF i sklejkę.
 • Pręty i profile metalowe – pręty, drut wiązałkowy i wiązarki przydadzą się na etapie łączenia zbrojenia. Przygotowując pręty zbrojeniowe na budowie, dopilnuj, aby były czyste – bez śladów błota, lodu, śniegu czy smarów. Na ich właściwości nie wpływa zaś niewielki rdzawy nalot.
 • Okucia i mocowania budowlane – oferujemy różnego rodzaju konstrukcyjne elementy usztywniające. Przydadzą się nie tylko ekipie budowlanej i stolarzom, ale także majsterkowiczom i działkowcom podczas prac konserwacyjnych, napraw i drobnych przeróbek.

Materiały wykończeniowe

Wykańczanie domu i mieszkania warto wcześniej dokładnie zaplanować. W ten sposób prace zrealizujesz sprawniej i nie zaskoczą cię nieplanowane koszty. Kolejność wykonywanych prac wykończeniowych możesz zacząć od montażu instalacji oraz wykonania podłóg i tynków. Na tym etapie niezbędne będą różnego rodzaju zaprawy, tynki, grunty i impregnaty budowlane. Następnie możesz wykonać lekką zabudowę (montaż sufitów podwieszanych) i szpachlowanie. Na końcu przychodzi czas na gruntowanie, malowanie i prace glazurnicze. O ostatecznym wyglądzie budynku z zewnątrz zadecyduje elewacja. Kamień dekoracyjny, płytki klinkierowe, tynki i farby, wszystko to ma za zadanie podkreślić bryłę budynku i sprawić, że ściany będą bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Materiały wykończeniowe możesz zamówić przez internet i odebrać dowolnym sklepie, do wyboru masz:

 • Elewacje – materiał na elewacje budynku powinien być łatwy w czyszczeniu, trwały i zabezpieczony przed wilgocią i mrozem. Dobrym rozwiązaniem jest wybór kamieni lub desek, które nadają się do malowania. Dzięki temu, gdy elewacja się zabrudzi lub straci kolor, będziesz mógł ją odnowić szybko i bez angażowania dużych nakładów finansowych.
 • Płyty karton-gips – ich uniwersalne zastosowanie sprawia, że są jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów wykończeniowych. Nadają się do konstruowania ścian działowych, tworzenia zabudów czy wyrównywania powierzchni. W naszym asortymencie znajdziesz płyty przeznaczone do różnych rodzajów pomieszczeń, a także systemy montażowe, taśmy wzmacniające, stelaże i inne materiały potrzebne do kompletnego wykończenia wnętrza kartongipsem.
 • Sufity podwieszane – mogą być sposobem na dyskretne ukrycie przewodów instalacyjnych oraz pełnić funkcje dekoracyjne. Stelaż sufitu podwieszanego stanowią profile nośne i wieszaki. Taka konstrukcja pozwala na wygłuszenie i obniżenie pomieszczenia.
 • Luksfery i akcesoria – są dostępne w różnych kolorach i wzorach. Nadają wnętrzom lekkości i przestronności. Przepuszczają światło i dają możliwość rozświetlenia ciemnych zakamarków w domu, dlatego sprawdzają się jako materiał na klatkach schodowych i w garderobach.

Okna i drzwi

Główną funkcją okien i drzwi jest bezpieczeństwo. Mają chronić wnętrze domu i mieszkania przed osobami trzecimi, a także przed chłodem, deszczem i śniegiem. Pozwalają też na doświetlenie wnętrz naturalnym światłem słonecznym i cyrkulację powietrza. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko drzwi i okna, ale także inne produkty niezbędne podczas prac montażowych, np.:

 • Drzwi wejściowe – mogą być drewniane, stalowe lub wykonane z płyt MDF. Planując zakup drzwi do domu, zwróć uwagę na zabezpieczenia antywłamaniowe. Stronę montażu drzwi wejściowych warto wybrać m.in. na podstawie dostępności włączników światła.
 • Drzwi wewnętrzne i ościeżnice – ich wybór ma wpływ na funkcjonalność i aspekt wizualny wnętrza domu. Główną rolą drzwi wewnętrznych jest oddzielenie pomieszczeń. Dodatkowo mogą pełnić funkcje wygłuszające lub doświetlające (w przypadku skrzydeł przeszklonych).
 • Okna, świetliki i wyłazy dachowe – okna powinny być szczelne i odporne na obciążenie wiatrem. Ich poziom izolacji termicznej i akustycznej wyznacza liczba szyb. W przypadku okien dachowych warto też pokusić się o montaż rolet lub markiz, które pozwolą kontrolować ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia. Rozwiązanie to wpłynie na obniżenie temperatury w pomieszczeniach na poddaszu podczas upalnych letnich dni.
 • Parapety – chronią ściany przed zabrudzeniami i zamakaniem. Zewnętrzne mogą być wykonane, np. z blachy pokrytej warstwą ochronną. Dzięki temu łatwo utrzymasz je w czystości i będą dobrze się prezentowały. Szybkim sposobem na renowację parapetów wewnętrznych są nakładki imitujące wygląd drewna.
 • Akcesoria do drzwi zewnętrznych – poprawiają funkcjonalność, a często także aspekt wizualny drzwi. Stopki do drzwi będą blokować skrzydło przed nagłym zamknięciem spowodowanym, np. podmuchem wiatru, a łańcuchy i wizjery będą dodatkowym zabezpieczeniem przed włamywaczami.
 • Akcesoria do okien – za pomocą uszczelek w szybki i łatwy sposób zniwelujesz szpary w ramach okiennych oraz drzwiowych i zaoszczędzisz energię cieplną. Uszkodzoną klamkę okienną możesz wymienić na uniwersalny model w dowolnym kolorze.
 • Zabezpieczenia antywłamaniowe – większość okien wyposażonych jest w klasyczne klamki okienne. Sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa, szczególnie w domach i mieszkaniach na parterze, jest montaż klamek z możliwością zamykania na klucz lub z przyciskiem blokującym.

Ogrodzenia i bramy

Ogrodzenia i bramy chronią teren posesji przed wejściem osób nieuprawnionych, oddzielają strefę prywatną od publicznej i pełnią funkcję dekoracyjną. Jeżeli dysponujesz działką o niewielkiej powierzchni, rozwiązaniem, które pozwoli zaoszczędzić przestrzeń, będzie brama przesuwna. W ofercie naszego sklepu znajdziesz też szereg estetycznych detali, np. skrzynka na listy, której wygląd będzie współgrał ze stylem ogrodzenia.

 • Ogrodzenia metalowe systemowe – tworzą je furtki, przęsła i bramy wjazdowe. Poszczególne elementy konstrukcji są mocowane do betonowych lub metalowych słupków za pomocą obejm, łączników i zawiasów.
 • Ogrodzenia metalowe panelowe – wytrzymują nawet duże obciążenia i są proste w montażu. Panele najczęściej różnią się grubością pręta konstrukcyjnego. Parametr ten często warunkuje trwałość i solidność ogrodzenia modułowego.
 • Ogrodzenia drewniane i kompozytowe – najtrwalsze ogrodzenia drewniane to te wykonane z różnych gatunków drzew iglastych i egzotycznych. Popularne są także ogrodzenia z sosny i modrzewia. Płoty i panele osłonowe z litego drewna powinny być zaimpregnowane preparatem zabezpieczającym, dzięki czemu będą bardziej odporne na działanie warunków atmosferycznych.
 • Siatki ogrodzeniowe i akcesoriasiatka ogrodzeniowa pleciona jest bardziej elastyczna i łatwiej dostosowuje się do nierównego terenu. Pod względem montażu, łatwiej przeprowadzić go z wykorzystaniem siatek zgrzewanych.
 • Ogrodzenia budowlane tymczasowe – lekkie ogrodzenia tymczasowe nie wymagają oparcia na podmurówce. Panele ogrodzeniowe możesz umieścić blisko ziemi i zamocować do słupków za pomocą obejm.
 • Bramy garażowe i akcesoria – brama garażowa powinna komponować się z bryłą budynku i gwarantować komfort użytkowania. Jeżeli podjazd w pobliżu garażu nie jest zbyt przestronny, rozwiązaniem będzie brama segmentowa, która nie wysuwa się poza garaż.
 • Skrzynki pocztowe na listy – dostępne są w różnych wzorach i kolorach. Zależnie od potrzeb, oferujemy skrzynki z możliwością montażu na ścianie, płocie, drzwiach, słupku lub wmurowywane w ścianę.
 • Oznakowanie informacyjne – wśród niezbędnych na budowie przedmiotów i akcesoriów nie może zabraknąć tablicy informacyjnej i różnego rodzaju znaków informacyjnych. Ich zadaniem jest przede wszystkim ostrzeganie pracowników budowlanych i osób postronnych o ewentualnych zagrożeniach.

Narzędzia budowlane

Bez względu na to, czy planujesz niewielki remont, czy zaawansowane prace budowlane, nie wykonasz ich bez profesjonalnych narzędzi budowlanych. W naszej ofercie znajdziesz sprzęty renomowanych marek, które są dostępne w korzystnych cenach. Planując zakup betoniarki, poziomicy, drabiny, taczki lub innych narzędzi, przede wszystkim weź pod uwagę precyzję ich wykonania. Dzięki temu raz zakupiony sprzęt posłuży przez długie lata. W naszych sklepach stacjonarnie lub przez internet kupisz m.in.:

 • Drabiny i rusztowania – wykonywanie prac wykończeniowych usprawni Ci rusztowanie w wersji mini. Ma wbudowane rolki, które ułatwiają przesuwanie i można ustawiać je na schodach. W przypadku pracy na wysokości kilku metrów, np. podczas wykonywania termoizolacji budynku, lepiej sprawdzą się klasyczne rusztowania. Kompletując przęsła konstrukcyjne, zwróć uwagę na to, czy poszczególne elementy płynnie się do siebie dopasują.
 • Betoniarki, taczki, kastry, worki – przyspieszą proces mieszania zapraw, kleju i fug. Dzięki nim mieszanki będą bardziej jednolite i będą mieć lepsze właściwości spoinujące.
 • Maszyny budowlane i przyczepki – zagęszczarką ubijesz podłoże pod kostkę oraz piasek pod asfalt na podjeździe. Przyczepka przyda się nie tylko podczas budowy, ale także na etapie wykańczania wnętrz i obsadzania ogrodu wokół domu.
 • Narzędzia ręczne – szpachelka do nabierania kleju i paca do nakładania i wygładzania kleju to podstawowe przedmioty niezbędne podczas prac remontowo-budowlanych. Ułatwieniem podczas prac instalacyjnych i wykończeniowych będą także bruzdownice, poziomice, przecinaki i młoty udarowe.
 • Narzędzia glazurnicze – przecinarka do płytek precyzyjnie przytnie kafelki, a fugówka ułatwi równe spoinowanie płytek. Z użyciem profesjonalnych sprzętów glazurniczych, możesz samodzielnie przeprowadzić remont kuchni lub łazienki.

Hydraulika

Hydrauliczne prace remontowo-naprawcze i instalacyjne wymagają użycia m.in.: giętarek, zgrzewarek, kluczy i obcinaków do rur. Narzędzia te warto mieć w domowym warsztacie, ponieważ są przydatne nie tylko w przypadku profesjonalnych prac, ale także podczas majsterkowania i drobnych awarii. Zależnie od twoich potrzeb, oferujemy:

 • Instalacje wodne i gazowe – w naszych sklepach znajdziesz różnego typu rury, systemy mocowań i ociepleń instalacji. Powinny być trwałe i elastyczne, wykonane np. z miedzi. Jest to materiał, który zapewnia nie tylko wytrzymałość, ale także neutralizuje bakterie w wodzie.
 • Akcesoria doprowadzenia wody – zawory, węże do pralek i zmywarek, złącza kanalizacyjne czy wodomierze, z czasem ulegają awarii. Najczęściej są to elementy uniwersalne i wymienne, dzięki czemu prace naprawcze nie są kosztowne i często można je wykonać samodzielnie.
 • Akcesoria doprowadzenia gazu – przewody gazowe powinny być szczelne, odporne na uszkodzenia i elastyczne. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie wkomponować ich kształt do zagłębień i rogów w kuchni i łazience.
 • Kanalizacja zewnętrzna – przydomowe oczyszczalnie domowe są rozwiązaniem w przypadku działki bez dostępu do sieci kanalizacyjnej. Przemawia za nimi także niezawodność i niskie koszty eksploatacyjne.
 • Kanalizacja wewnętrzna – odpływ w łazience pełni już nie tylko funkcję użytkową, ale też dekoracyjną. Wybierając ruszt do odpływu, najlepiej zdecydować się na ten bez żłobień i o gładkiej powierzchni, ponieważ nie będzie gromadził się na nim osad ani kamień.
 • Narzędzia hydrauliczne – profesjonalne narzędzia hydrauliczne szybko rozwiążą problem cieknących lub niedrożnych rur. W przypadku trudno dostępnych miejsc i ciasnych pomieszczeń ułatwieniem w odkręcaniu śrub, rur i kształtek będzie klucz hydrauliczny.

Ogrzewanie

Ogrzewanie w domu powinno być efektywne i ekologiczne. Pozwoli to na zaoszczędzenie energii, odciąży domowy budżet i korzystnie wpłynie na środowisko. Budując lub modernizując system ogrzewania, masz do wyboru grzejniki ścienne, ogrzewanie podłogowe elektryczne i wodne oraz wiele innych rozwiązań. Ich wybór zależy od twojej decyzji i technicznych możliwości budynku. W naszych sklepach znajdziesz:

 • Kominy i odprowadzanie spalin – jeżeli budujesz dom, oferujemy bogaty wybór elementów umożliwiających kompleksowe instalacje odprowadzające spaliny i umożliwiające wymianę powietrza. Wśród naszego asortymentu znajdziesz też narzędzia do czyszczenia komina.
 • Kotły, piece, ogrzewanie solarne – centralne ogrzewanie to najchętniej wybierany sposób ogrzewania domów. Piece C.O. gazowe i na paliwo stałe są łatwe w obsłudze i nie zajmują dużo przestrzeni.
 • Ogrzewanie podłogowe – niweluje efekt unoszenia kurzu, ponieważ nie korzysta z konwekcji powietrza. Podłogówka jest zalecana dla alergików. Daje komfort cieplny i pozwala na zachowanie większej wilgotności w pomieszczeniu.
 • Ogrzewanie przenośne – pozwoli na szybkie dogrzanie pomieszczeń takich jak garaż czy łazienka. Dmuchawy i nagrzewnice łatwo przeniesiesz z miejsca na miejsce, ponieważ mają kompaktowe rozmiary.
 • Akcesoria do pieców – nowoczesne piece wykorzystują ekologiczne paliwa stałe. Należą do nich m.in. pellet i ekogroszek, które mogą być pakowane w wygodne worki, np. 15, 20 lub 25 kg. Taka forma ułatwia ich transport i użytkowanie.
 • Grzejniki i akcesoria – stalowe, aluminiowe i elektryczne grzejniki są bardziej wydajne w porównaniu ze starymi żeliwnymi kaloryferami. Ponadto mają ciekawy wygląd i pełnią już nie tylko funkcję praktyczną, ale stanowią też akcent dekoracyjny.

Zobacz nasze porady!