Wielkanocne DIY – proste i efektowne dekoracje

Opinii 0
pisanki i ozdoby wielkanocne na talerzu

Zastanawiasz się, jak udekorować świąteczny stół? A może chcesz ustawić ciekawą dekorację na komodzie w salonie? Samodzielnie zrobione świąteczne stroiki sprawdzą się doskonale jako wielkanocna ozdoba. Są proste w wykonaniu, nie potrzebujesz także zbyt wielu materiałów – taka ozdoba będzie naprawdę wyjątkowa! A do tego nasze propozycje pasują do domów i mieszkań urządzonych w różnych stylach.

 
wielkanocne dekoracje

Stroik świąteczny na bazie koła

Najprostszy stroik świąteczny składa się przede wszystkim z  symboli. Nie może w nim zabraknąć jajek, kolorowych kwiatów, króliczków, baranków czy kurczaków. Jako bazę dla stroika najlepiej wykorzystać koło wykonane z wikliny, rafii lub drutu, choć można użyć także gąbki florystycznej.

 

Najlepij wybierz średniej wielkości obręcz i dopasuj do niej duży, szklany świecznik, słoik lub wazon, w którym ustawisz świecę w środku koła. Świetnie sprawdzą się także duże zapachowe świece w szklanym słoju. Stroik możesz wykorzystać do udekorowania stołu lub wazonu z palmą wielkanocną.

 

Co ważne, obręcz należy ozdobić: wykorzystaj sztuczne kwiaty i trawy, które bez problemu przepleciesz pomiędzy gałązkami wikliny lub wbijesz w gąbkę. Do świątecznych stroików doskonale pasują żonkile, tulipany i gałązki forsycji. Kwiaty przepleć wiązkami sztucznej trawy, by stroik uzupełnić o zielone akcenty. Możesz użyć także popularnego w dekoracjach mchu (chrobotek). W następnym kroku wykorzystaj świąteczne dekoracje – tu wybór masz naprawdę ogromny! Na stroiku możesz posadzić rodzinę zajączków, między kwiatami schować kolorowe pisanki lub dołożyć gdzieniegdzie piórka. Stroik może nawiązywać kolorystycznie do wystroju salonu lub opowiadać jakąś rodzinną historię. Aby wszystkie elementy stroika pozostawały na swoim miejscu, przyklej je za pomocą kleju na gorąco. Zainwestuj w dobry pistolet do kleju, jeśli chcesz, by prace przebiegały szybko i bezproblemowo.

 
wielkanocne dekoracje z jajkami
 

Wielkanocne ozdoby na półce

Komoda lub wisząca półka idealnie sprawdzą się jako miejsce do wyeksponowania wielkanocnych ozdób. Do takiej dekoracji możesz wykorzystać różne przedmioty, które masz w domu, np. świecznik i świeczki, wazonik, żywe lub sztuczne kwiaty i gałązki.

 

Na ścianie możesz także zawiesić dekoracyjny wieniec.

 

Eko-dekoracje na święta

Moda na ekologiczne dekoracje nie mija – i dobrze! Możesz przygotować piękny stroik wielkanocny z wykorzystaniem w 100% naturalnych elementów. Gałązki, sznurek jutowy, świeże kwiaty, mech, kora, skorupki jajek, ale również piórka, szyszki, wydmuszki, drewniane ozdoby, a nawet... świeży owies lub inne ziarna, rzeżucha – to wszystko może posłużyć do stworzenia oryginalnej, świątecznej dekoracji. Dobrą bazą dla takiego naturalnego stroika będzie wieniec spleciony z gałązek bazi lub witek brzozowych albo po prostu duży, szklany wazon. Stroik możesz ułożyć również na tacy, a nawet w głębokim talerzu.


Jeśli chcesz, by dekoracja ze świeżymi kwiatami i mchem wytrzymała dłużej, wykorzystaj gąbkę florystyczną, którą możesz nasączać wodą. Kiedy już ułożysz kompozycję z gałązek i kwiatów, pora na mniejsze ozdoby. W przypadku takich naturalnych, ekologicznych stroików mniej znaczy więcej. Żywe kolory pozostaw kwiatom: pisanki, drewniane króliczki czy małe jajeczka wybieraj w stonowanych, naturalnych barwach.

Barwienie i ozdabianie pisanek DIY

Świetnym pomysłem na dekorację będą także stworzone przez domowników pisanki. Warto wypróbować tradycyjne metody ozdabiania jajek: farbowanie w łupinach cebuli, soku z buraka czy jagodach może być ciekawym doświadczeniem dla całej rodziny. Tego rodzaju stroik będzie wspaniale prezentował się między innymi w minimalistycznym, jasnym mieszkaniu lub na przykład w domu urządzonym w skandynawskim stylu.

Zobacz, o co pytają nasi klienci

Czy pistolet do kleju na gorąco jest bezpieczny?

 

Klej do klejenia na gorąco jest bezbarwny, bezzapachowy i nie emituje szkodliwych oparów, jest jednak… bardzo gorący, dlatego należy zachować szczególną ostrożność przy używaniu go i nie pozwalać, by pistolet do kleju na gorąco znalazł się w rękach małych dzieci.

Dodano: 01-04-2020
Uaktualniono: 26-03-2021