Prezenty, które ucieszą majsterkowicza

Opinii 0

rzeźbienie w drewnie

 

Jeśli twój przyjaciel lub członek rodziny zajmuje się rękodziełem albo jest złotą rączką, dobrym prezentem dla niego może być zestaw narzędzi do majsterkowania. To także świetna propozycja prezentu na Dzień Ojca.

 

Najważniejsze, co trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze niespodzianki, to obszar zainteresowań obdarowywanego. Inne narzędzia przydadzą się stolarzowi, inne osobie lubiącej dłubać przy elektronice, a jeszcze inne komuś, kto odnawia stare rzeczy lub uwielbia remonty. Ponadto postaraj się dobrać prezent również do stopnia posiadanych przez majsterkowicza umiejętności – inne akcesoria przydadzą się osobom początkującym, a inne zaawansowanym. Warto też przyjrzeć się lub podpytać bliską osobę o to, czego używa najczęściej lub czego jej brakuje wśród narzędzi, które już ma w swojej kolekcji.

Początkujący wszechstronny majsterkowicz

Dla osoby, która dopiero zaczyna interesować się majsterkowaniem, absolutnym niezbędnikiem będzie podstawowy zestaw narzędzi w skrzynce w tym poziomica, klucz płasko-oczkowy, młotek, wkrętak czy piłka do metalu. Wszystko to przyda się zarówno podczas podstawowych prac domowych, jak i późniejszych bardziej skomplikowanych działań, gdy majsterkowicz rozwinie swoje umiejętności.

 

Dobrze jest podarować bliskiej osobie od razu solidny i kompleksowy zestaw narzędzi, które posłużą dłużej. Nie musi się on składać z przesadnej ilości elementów. Osoba, która dopiero zaczyna interesować się majsterkowaniem na początku niekoniecznie będzie korzystać ze wszystkich narzędzi. Z czasem może też dokupić pojedyncze akcesoria, których będzie jej brakowało. Lepiej więc kupić mniej narzędzi wysokiej jakości. Dobrze też zwrócić uwagę na jakość samej skrzynki narzędziowej – czy wygodnie się ją podnosi, czy nie jest wykonana ze zbyt cienkiego plastiku i czy ma intuicyjne przegródki, które pomogą w zachowaniu porządku.

 

Ciekawymi propozycjami mogą być:


 • Zestaw narzędzi Dexter, który składa się z kilkudziesięciu elementów. Taki zestaw można dobrać pod kątem potrzeb oraz umiejętności. W zestawie zazwyczaj znajdują się: klucz nastawny, klucz ślimakowy, klucze imbusowe, wkrętaki precyzyjne, wkrętak z grzechotką, nóż, poziomicę, młotek czy piłkę do metalu. Obdarowując majsterkowicza takim zestawem, zapewniamy nie tylko szeroki wybór przyborów, którymi będzie się posługiwał. Dodatkowym atutem tego prezentu jest pojemność oraz użyteczność skrzynki. Każde narzędzie ma swoją własną przegrodę, co gwarantuje porządek oraz minimalizuje możliwość zagubienia części.

  zestaw narzędzi dexter 

 • Multitool Dexter to uniwersalne narzędzie, składające się z 14 różnych mininarzędzi. Oprócz podstawowych kombinerek zawiera między innymi piłkę do drewna, otwieracz do puszek i kapsli, wkrętaki płaskie w dwóch rozmiarach czy dwa ostrza do cięcia – jedno gładkie, a drugie ząbkowane. To kolejny prezent, który dzięki swojej praktyczności może przydać się naszej złotej rączce w każdej sytuacji.

 • multitool dexter


 • Zestawy wkrętak z końcówkami Dexter pozwalają na pracę w trudno dostępnych miejscach. Na przykład wkrętak z 29 końcówkami różnej wielkości jest lekki i praktyczny, dlatego doskonale sprawdzi się w trakcie prac za zewnątrz oraz np. wycieczek. Przewagą tego narzędzia jest ilość dostępnych końcówek. Pozwalają one na naprawę przeróżnych przedmiotów, od roweru po grilla u znajomych w ogrodzie. Jest to idealny zestaw dla majsterkowicza, który nie lubi rozstawać się ze swoim sprzętem.

  zestaw wkrętak z końcówkami dexter

 

Osoby, która majsterkowaniem interesuje się już od dłuższego czasu prawdopodobnie ma już takie narzędzia w swojej kolekcji. Taki prezent może stanowić odświeżenie kolekcji posiadanych przyborów.

Pasjonat stolarstwa

Jeśli osoba, którą chcemy obdarować, interesuje się wykonywaniem, restaurowaniem czy przerabianiem mebli, dużą rolę w doborze prezentu odgrywać będzie poziom jej umiejętności. Zaawansowanemu majsterkowiczowi można sprezentować wyrzynarkę do ornamentów, piłę tarczową czy szlifierkę do drewna. Dla osoby, która zajmuje się stolarstwem okazjonalnie lub dopiero zaczyna z nim przygodę, takie narzędzia mogą okazać się jednak kłopotliwe do przechowywania i zbyt trudne w obsłudze. Dlatego początkującemu stolarzowi można sprezentować:


 • Pistolet do kleju Dexter Power pomaga mocno łączyć ze sobą różne elementy, na przykład elementy mebli lub przedmioty codziennego użytku. Warto pamiętać, że narzędzie to pracuje w wysokiej temperaturze, dzięki czemu rezultat jest długotrwały. Niektóre modele nagrzewają się do 200 stopni już w 15 minut. Pistolet do kleju sprawdzi się idealnie nie tylko przy tworzeniu mebli, ale też do drobnych napraw w domu. Pasjonat stolarstwa może sprawdzić się dzięki niemu również jako tapicer, łącząc różne obicia, jubiler, naprawiający biżuterię żony czy też bohater dzieci, sklejający ich popsute zabawki.

 • pistolet do kleju dexter power


 • Zszywacz tapicerski, którym łatwo przytwierdzi się materiały do odnawianych mebli. Z powodzeniem można wybierać spośród solidnych, ale niedużych zszywaczy, które znacznie przyspieszą tapicerowanie foteli, kanap, puf i innych mebli.


 • Miniszlifierka wielofunkcyjna – pozwala na rzeźbienie precyzyjnych ornamentów, wykonywanie małych otworów czy szlifowanie w trudno dostępnych miejscach.

 

Wymagająca złota rączka

Kiedy szukamy prezentu dla majsterkowicza, który w swoim warsztacie ma już praktycznie wszystko, sprawa może się trochę komplikować. Takiej osobie warto kupić gadżet, który będzie lepszą wersją modelów, które ma już w swojej kolekcji. Dobrym wyborem mogą być:


 • Poziomica laserowa Bosch Quigo III dzięki statywowi może być ustawiana w trzech pozycjach, a zasięg jej lasera wynosi nawet 10 m. Odpowiednie ustawienie poziomicy gwarantują żebrowa konstrukcja oraz gumowa powierzchnia, dzięki której osiąga ona lepszą przyczepność. Poziomica pozwala nie tylko przykręcić prosto półkę, ale też urządzić całe wnętrze mieszkania, jak chociażby wyrównać ściany czy podłogę. Jej laserowa wersja pozwala na więcej – wyświetla linie na dowolnej powierzchni, bez potrzeby zaznaczania na niej linii. Dzięki temu zarówno ściany, jak i podłoga pozostaną czyste. Dodatkowo jest ona niezwykle lekka i poręczna, a statyw dołączony do zestawu zapewnia jej stabilizację.

 • poziomica laserowa bosch

 • Dalmierz laserowy Zamo III Bosch to kompaktowy i lekki pomysł na prezent, gwarantujący łatwy pomiar odległości. Dzięki specjalnej technologii laserowej można zmierzyć długość i odległość w dokładności ±3 mm, z odległości nawet 20 m. Narzędzia miernicze przydają się w różnego rodzaju pracach budowlanych. Dalmierz laserowy dostarcza bardzo dokładnych pomiarów w bardzo prosty sposób. Dzięki kilku przyciskom nasz majsterkowicz może otrzymać konkretny pomiar nawet z dużej odległości, bez względu na trudne warunki terenowe.

  dalmierz laserowy zamo bosch
Dodano: 01-06-2020
Uaktualniono: 02-06-2020