Mała metamorfoza pokoju dla chłopca

Opinii 0

pokój dziecięcy z fototapetą dla chłopca 

 

Dzieci szybko rosną i w równie szybkim tempie zmieniają się ich gusta oraz potrzeby w wystroju pokoju. By sprostać ich marzeniom, nie zawsze potrzebny jest generalny remont. Przedstawiamy kilka sztuczek na szybką metamorfozę pomieszczenia, które zachwycą małych odkrywców, ułatwią im naukę sprzątania i pomogą w organizacji własnej przestrzeni.

Sprytny sposób na bałagan w pokoju dziecka – drabinka na ubrania

 drabinka na ubrania w pokoju dziecięcym

 

Masz w domu dziecko, który wiecznie się spieszy i nie zawsze pamięta o odłożeniu złożonych rzeczy do szafy? Może chcesz mu ułatwić komponowanie garderoby na następny dzień, aby rano zaoszczędzić trochę czasu i już nie wbiegać do szkoły tuż przed pierwszym dzwonkiem? Ciekawym i modnym rozwiązaniem do pokoju starszego chłopca (i nie tylko) jest drabinka, pełniąca funkcję wieszaka. Wygląda nowocześnie, nie zajmuje dużo miejsca i spełnia rolę miejsca do odkładania rzeczy, które jeszcze się przydadzą. Wystarczy kupić ładnie wyglądającą drewnianą drabinę i oprzeć ją o ścianę. Najlepiej przytwierdzić ją dodatkowo przy pomocy wkrętów i wiertarko-wkrętarki. W tym celu przymocuj jedynie górną część pionowych desek drabiny.

 

Nasza podpowiedź: Wieszak możemy zabezpieczyć bezbarwnym lakierem lub pomalować farbą do drewna tak, aby pasował do wystroju pokoju. Ciekawie wyglądać będą czarno-białe lub kolorowe (np. w barwach ulubionej drużyny piłkarskiej) pasy lub barwy neonowe, rzucające się w oczy. W ten sposób wieszak nie tylko będzie funkcjonalnym meblem, ale też ciekawym elementem dekoracyjnym.

Podkreśl indywidualność, wieszając obrazki na ścianę

obrazki na ścianę do pokoju dziecięcego 

Prostą i efektowną sztuczką na odmianę wystroju pomieszczenia jest powieszenie kilku obrazków lub zdjęć na ścianę. Mogą być to wspólne fotografie, plakaty idola lub drużyny, samodzielnie wykonane prace czy stare rodzinne zdjęcia. Ważnym elementem dekoracyjnym jest też rama. Tutaj wybór jest ogromny i pozwala na ciekawe łączenie różnych rozwiązań kolorystycznych. Osobiste pamiątki oprawione w ciekawy sposób zawsze wyglądają dobrze.

 

Nasze podpowiedzi: jeśli urządzasz pokój malucha, powieś obrazki na wysokości jego wzroku, aby mógł je bez przeszkód oglądać. Dobrze sprawdzą się kontrastowe kolory, mozaiki, bajkowe postacie, ale też realistyczne fotografie zwierząt.

 

Jeśli masz dużo pamiątek w różnej formie, zrób kolaż w szerokiej ramce, pozostawiającej więcej miejsca na przedmioty. Wystarczy przymocować je klejem na gorąco do podstawy ramy. Tłem może być np. fotografia z dzieciństwa.

 

Ciekawe ramki i obrazki możesz wykonać lub ozdobić samodzielnie. Wykorzystaj połączone klejem na gorąco drewniane plastry, aby przygotować obramowanie dla ulubionego zdjęcia lub plakatu. Możesz też zrobić ciekawy obrazek przy pomocy gwoździ i sznurka. Wystarczy narysować na ładnej desce wybrany kształt i powbijać gwoździe tak, aby go zarysować i wypełnić. Następnie opleć je kolorowym sznurkiem, aby powstała kolorowa plątanina.

Jak zrobić drewniany wózek na zabawki?

 drewniany wózek na zabawki dziecięce w pokoju

 

Alternatywą dla tradycyjnych pudełek jest zrobienie drewnianego auta, które będzie pełniło funkcję skrzyni na zabawki. To ciekawe rozwiązanie, dające zabawę młodszym dzieciom, a rodzicom pomoc w utrzymaniu porządku. W zależności od pojemności, na jaką się zdecydujemy, autko będzie efektowną dekoracją lub miniszafką, w której można przechowywać potrzebne akcesoria do zabawy.

 

By go wykonać potrzebujemy:


 

Warto kupić gotową skrzynię z drewna sosnowego, np. wersję ogrodową, z charakterystycznymi szparami między szczebelkami. Jeśli jest wykonana z drewna oheblowanego, to nie potrzebuje już żadnego przygotowania. Używana w pokoju dziecięcym nie musi być zabezpieczona przed warunkami środowiskowymi. Możemy ją pomalować kolorową farbą do drewna lub bejcą, by zmienić kolor. Jeśli nie zależy nam na zachowaniu struktury drewna, możemy wykorzystać typową farbę do ścian.

 

Trudno wykonać we własnym zakresie koło. Poza tym drewniane koło bez żadnej opony mogłoby też uszkodzić podłogę. Z tej przyczyny warto zdać się na gotowe rozwiązania. Pewnym i tanim pomysłem jest kupienie zestawów jezdnych z kołem, wykorzystywanych w wózkach sklepowych lub technicznych. Gotowe koła przykręcamy w czterech rogach wózka wkrętami do drewna. Należy zastosować wkręty o długości odrobinę krótszej niż grubość dna skrzyni, żeby nie przebiły się do środka.

 

Nasza podpowiedź: Jeśli skrzynia wybrana do budowy autka nie ma otworu na dłoń, warto przyczepić do niej rękojeść. Najłatwiejszą zrobimy, przewlekając sznur przez dwa otwory i zawiązując go na obu końcach, by supeł nie przecisnął się przez dziury. Możemy również wykonać uchwyt z mocnej taśmy. Możemy przyczepić ją do wózka zszywaczem tapicerskim.

Spersonalizowana komoda

Unikatowy mebel w pokoju chłopca można stworzyć przy minimum wysiłku. W jaki sposób można go odnowić?


  1. 1. Wystarczy farba w ulubionym kolorze, aby komoda chłopca zyskała unikatowy charakter. Zniszczone fronty możemy pomalować kryjącą farbą do drewna (np. w kontrastowym kolorze lub każdą półkę na odmienny kolor). Taki zabieg nie tylko pomoże odświeżyć mebel, ale też sprawi, że zyskamy wyróżniający się element we wnętrzu.


  2. 2. Oryginalnym, a zarazem funkcjonalnym pomysłem, jest przeciągnięcie boków szafy farbą tablicową. Komoda stanie się tablicą, a pisanie kredą po meblu przysporzy nie lada frajdy!


  3. 3. Meble można okleić naklejkami. Aby trwale się trzymały, możemy sięgnąć po własnoręcznie wycięte z okleiny do mebli kształty, np. w kilku pasujących do siebie kolorach.


  4. odnowiona komoda do pokoju dziecka


  5. 4. Prosty trick to wymiana gałek w komodzie na różnokolorowe uchwyty do mebli. Wybierz z dzieckiem te, które mu się podobają i wspólnie zamontujcie je w komodzie. Możecie postawić na barwy, które ze sobą współgrają lub wybrać je dowolnie, według gustu dziecka. To rozwiązanie, choć szalone, będzie prezentowało się efektownie w kolorowym pokoju chłopca.

 

Porządek w każdym pokoju - pudełka do organizacji zabawek

 pudełka do organizacji zabawek w pokoju dziecięcym

 

Żadna metamorfoza nie robi wrażenia w chaosie. Dlatego warto postawić na dobrą organizację przestrzeni. Kolejnym trikiem, który odświeży wystrój pokoju, a przede wszystkim pomoże zachować porządek, są pudełka do organizacji zabawek. Choć ten pomysł może wydawać się zbyt prosty, ustawienie kilku sporych rozmiarów pudełek jednakowej wielkości, dopasowanych kolorystycznie do wnętrza i położonych jedno na drugim, pełni rolę mobilnego regału lub szafy.

 

Możemy wybierać spośród bardzo różnych wzorów i kolorów. Efekt “nowej szafy” uzyskamy, wybierając pudełka obszyte materiałem. Jeśli chcemy postawić na łagodny element we wnętrzu, wybierzmy pudełka w neutralnym kolorze: bieli, szarości, odcieniach błękitu. Dla przełamania możemy wybrać barwy kontrastujące z kolorystyką pokoju dziecka.

 

Nasza podpowiedź: Dobrym pomysłem będzie wybranie jednego wzoru do konkretnego rodzaju zabawek, np. klocków lub samochodzików. Z pewnością ułatwi to utrzymanie porządku i pomoże nauczyć dzieci dbania o schludny wygląd ich pokoju.

Dodano: 12-05-2020
Uaktualniono: 22-05-2020