Co podarować ogrodnikowi amatorowi?

Opinii 0

prace w ogrodzie

 

Bliska ci osoba uwielbia spędzać czas na działce, uprawiać własne warzywa, pielęgnować ogród lub hodować rośliny na balkonie? Narzędzia i akcesoria ogrodnicze będą praktycznym prezentem, który sprawi jej przyjemność i pokaże, że znasz jej zainteresowania. Sprawdź, co możesz podarować ogrodnikowi amatorowi, a co zapalonemu działkowiczowi.

Akcesoria dla miłośników zadbanego i zielonego trawnika

kosiarka ogrodowa

 

Trawnik to wizytówka domu, ogrodu czy działki. Równy i zadbany sprawia, że przestrzeń wydaje się bardziej przyjazna i uporządkowana oraz eksponuje zasadzone na grządkach i klombach rośliny. Wiele osób lubi dbać o trawę również ze względu na relaksacyjny aspekt tego zajęcia. Zapach skoszonych źdźbeł jest przyjemny i odprężający. Rezultaty pielęgnacji trawnika są też szybko widoczne, więc taka praca daje wiele satysfakcji. Co można kupić osobie lubiącej dbać o trawę przed domem czy na działce? Oto kilka naszych propozycji:


 • Kosiarka akumulatorowa Sterwins jest idealna do pielęgnacji ogrodów o małej i średniej powierzchni. Jest opcją ekologiczną i przyjazną dla środowiska, ponieważ nie emituje spalin. Dodatkowo, jest lżejsza, łatwiejsza w sterowaniu i cichsza niż klasyczna kosiarka spalinowa. Co prawda, przez brak kabla zasilającego, długość jej pracy jest ograniczona, ale eliminuje to ryzyko najechania kosiarką na kabel, co może być bardzo niebezpieczne. Obdarowywany na pewno będzie zadowolony z większej swobody poruszania się po ogrodzie.

 • kosiarka akumulatorowa sterwins

 • Szpadel i grabie Fiskars Solid to prosty zestaw, który jest bardzo przydatny przy utrzymywaniu trawnika w odpowiednim stanie. Dzięki szpadlowi można wykopać niechciane chwasty, natomiast grabie pomagają przy uporządkowaniu skoszonej trawy. Warto postawić na droższy i bardziej wytrzymały zestaw ze stali nierdzewnej i z drewnianymi lub obitymi skórą rączkami. Bardziej ekskluzywne i dopracowane narzędzia to przede wszystkim większa przyjemność użytkowania.


 • Taczka dwukołowa Load & Go Prosperplast przyda się do transportu różnego ładunku. Nasz ogrodnik po skoszeniu i zgrabieniu trawnika, z pewnością będzie mógł jej użyć do wywiezienia skoszonej trawy. Taczki zbudowane są z plastiku, co gwarantuje ich lekkość, ale jednocześnie nie poleca się ich do przenoszenia cięższych materiałów.


 • taczka dwukołowa


 • Narzędzia do aeracji trawnika, czyli napowietrzania gleby poprzez jej nakłuwanie. Większość osób wykorzystuje do tego widły, co jest żmudne i pracochłonne. Prezent w postaci elektrycznego aeratora znacznie ułatwi i przyspieszy pracę.

 

Prezent dla miłośnika roślin

pielęgnowanie roślin w ogrodzie

 

Osobie, która lubi przesiadywać przy grządkach, sadzić i uprawiać warzywa czy owoce, możesz sprezentować akcesoria wspomagające pielęgnację roślin. Dobrym pomysłem może być:

   

 • Tunel foliowy to prezent dla działkowca, który posiada dużo niezagospodarowanej przestrzeni. Dzięki odpornemu na warunki atmosferyczne tunelowi, zasiane plony mogą rosnąć niezależnie od sezonu. Odpowiedni mikroklimat, panujący wewnątrz, przyspiesza wzrost i poprawia wydajność plonów. Zwiększy więc możliwości uprawy roślin i satysfakcję z niej u obdarowywanego.

 •  

 • Sekator Geolia idealnie sprawdzi się do przycinania pędów drzew lub krzewów. Jednoręczne sekatory nożycowe są łatwiejsze w użyciu, a oba ich ostrza służą do cięcia. Jest to prezent lekki, praktyczny i poręczny, dzięki któremu prace ogrodowe stają się przyjemniejsze. Dobrze jest postawić na urządzenie wysokiej jakości z teleskopowymi rączkami, by jeszcze bardziej ułatwić prace.

 •  sekator ogrodowy

 • Zestaw drobnych narzędzi Geolia, w skład którego wchodzą widełki, łopatka i grabki, to idealny prezent dla pasjonata sadzenia roślin. Są to miniwersje większych narzędzi, dzięki którym łatwiej można pracować na grządkach. Widełki pomagają wbić się w ziemię, na której planuje się zasadzić nowe rośliny. Dzięki łopatce można skopać rabatkę i grządkę w ogródku oraz usunąć niepotrzebne kwiaty i chwasty. Grabki, czy inaczej motyczka, służą do spulchniania gleby, pielenia oraz okopywania roślin. Często także możemy spotkać narzędzia tego typu w ładnych drewnianych opakowaniach.

 •  zestaw drobnych narzędzi ogrodowych


 • Warzywnik, np. model Susan od Werth Holz, jest opcją idealną do sadzenia ziół i roślin na mniejszych powierzchniach, w których nie ma miejsca na równe i uporządkowane grządki. Sprawdzi się też na domowym tarasie czy większym balkonie. Jest to prezent idealny dla kogoś, kto chciałby uprawiać warzywa na domowy użytek. Do warzywnika można wsypać dowolny rodzaj gleby, odpowiedni dla danej rośliny, co zdecydowanie ułatwia wcześniejsze zebranie plonów. Co więcej, dzięki takiemu rozwiązaniu zasiane warzywa dojrzewają w podobnym czasie.

 warzywnik pionowy

Gdzie trzymać narzędzia ogrodnicze?

Obdarowaliśmy już ogrodnika wszystkimi potrzebnymi narzędziami. Dzięki temu może korzystać z kosiarki, stał się właścicielem kilku sekatorów, a grabie dzieli już na te ulubione i te, które można szybko wziąć pod pachę i pomóc sąsiadowi. Pojawia się jednak pytanie – gdzie on ma to wszystko trzymać? Spieszymy z pomocą!

 drewniany domek na narzędzia w ogrodzie

 

 

Domek narzędziowy, np. Caro od firmy Stel wykonany z drewna sosnowego, zapewni porządek w ogrodzie. Ogrodnik będzie mógł tam schować nie tylko wszystkie narzędzia, ale też rower czy różne maszyny ogrodowe. Ogromną zaletą tego domku jest jego odporność na warunki atmosferyczne oraz duża pojemność. Warto wziąć pod uwagę, że na ten prezent trzeba wygospodarować odpowiednią przestrzeń, dlatego nie polecamy kupować dla ogrodników, którzy posiadają działkę lub spory ogródek. Taki prezent warto też przedyskutować z obdarowywanym. Nie każdy bowiem lubi, by inni ingerowali w to, jak wygląda jego przestrzeń przydomowa.

Dodano: 09-06-2020
Uaktualniono: 05-08-2020