Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Skrzynki balkonowe, donice

Donice i doniczki balkonowe mają różną formę. Podłużne skrzynki balkonowe, okrągłe i kwadratowe donice zewnętrzne, zielniki i warzywniki o rozmaitych kształtach - to tylko niektóre pojemniki na rośliny balkonowe, jakie możesz spotkać w sklepie. Dodatkowo możesz wybrać materiał wykonania. Do wyboru masz donice ceramiczne lub drewniane, skrzynki balkonowe plastikowe oraz doniczki betonowe i gliniane. Oprócz tego dostępne są doniczki balkonowe na balustradę, wolnostojące lub wiszące. Wszystko to sprawia, że masz absolutną dowolność aranżacji balkonu i tarasu. Dzięki temu uzyskasz wyjątkową i oryginalną strefę wypoczynku.

Wszystkie produkty(923)

z47
49,99 zł/ szt.
62,99 zł / szt.
20% taniej
66,99 zł/ szt.
84,99 zł / szt.
21% taniej
66,99 zł/ szt.
84,99 zł / szt.
21% taniej
66,99 zł/ szt.
84,99 zł / szt.
21% taniej
66,99 zł/ szt.
84,99 zł / szt.
21% taniej
49,99 zł/ szt.
62,99 zł / szt.
20% taniej
49,99 zł/ szt.
62,99 zł / szt.
20% taniej
49,99 zł/ szt.
62,99 zł / szt.
20% taniej
(9)
179 zł/ szt.
209 zł / szt.
14% taniej
(14)
299 zł/ szt.
365 zł / szt.
taniej o 66 zł
(4)
329 zł/ szt.
415 zł / szt.
taniej o 86 zł
(7)
69,90 zł/ szt.
80,90 zł / szt.
13% taniej
149 zł/ szt.
205 zł / szt.
taniej o 56 zł
199 zł/ szt.
269 zł / szt.
taniej o 70 zł

Dowiedz się więcej

Balkony, tarasy oraz ogródki są zieloną oazą, w której przyjemnie jest odpocząć zarówno po długim dniu w pracy, jak i w weekend z przyjaciółmi i rodziną. Najlepszą ozdobą cieszącą oko i pozwalającą się zrelaksować są rośliny. Nie mniej ważne są donice ogrodowe i skrzynki balkonowe, w których umieszcza się ulubione okazy flory. W sklepach Leroy Merlin jest szeroki wybór donic i skrzynek, a także mis, gazonów i kaskad wykonanych z różnych materiałów. Produkty te są dostępne w ciekawych kształtach, dopasowanych zarówno do ogrodów, jak i balkonów w bloku. Ich uzupełnieniem są podstawki pod skrzynki ogrodowe, a także odpowiednio dobrane uchwyty i wieszaki.

Skrzynki balkonowe

Wraz z początkiem wiosny na większości balkonów można zaobserwować wysyp różnego rodzaju kwiatów i minikrzewów posadzonych w ozdobnych skrzynkach. Wystarczy odrobina wysiłku i dobry pomysł, aby w kilka chwil nawet niewielkich rozmiarów balkon stał się świetnym miejscem do wypoczynku. W sklepach Leroy Merlin mamy szeroki wybór skrzynek balkonowych wykonanych z rozmaitych materiałów. Produkty te różnią się między sobą rozmiarami i kolorami. W naszych sklepach dostępne są:

 • skrzynki balkonowe plastikowe – najchętniej wybierane. Plastikowe skrzynki balkonowe mogą mieć różne kolory, kształty i faktury. Dzięki temu możliwe jest stworzenie przy ich pomocy wielu aranżacji. Są tanie i trwałe, a odpowiednio dobrane mogą prezentować się wyjątkowo estetycznie. Warto jednak wybierać skrzynki wykonane z plastiku lepszej jakości, gdyż chroni to przed pękaniem na mrozie czy odbarwianiem się pod wpływem promieni słonecznych;
 • skrzynki balkonowe technorattanowe, kupowane najczęściej w kolorze beżowym i różnych odcieniach szarości, są równie lekkie co plastikowe skrzynki na balkon. Technorattan zupełnie nie poddaje się zmiennym i często niekorzystnym czynnikom atmosferycznym. Wyróżnia go to spośród innych materiałów. Dodatkową zaletą jest bardzo prosta pielęgnacja. Jest więc idealnym tworzywem dla zapracowanych – wygodnym i praktycznym w użytkowaniu;
 • drewniane skrzynki balkonowe – ze względu na ich niemałą wagę stosunkowo rzadko zawiesza się je na balustradzie i zazwyczaj służą jako pojemnik do uprawy ziół lub warzyw. Warto pamiętać, że jeśli drewno nie jest zaimpregnowane, należy zadbać o to we własnym zakresie. Impregnacja drewna nie tylko zabezpiecza skrzynkę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, chroni też przed pleśnią i grzybami. Taką konserwację należy powtarzać nawet raz w sezonie. W przeciwnym razie może dojść do procesów gnilnych.

Długość. Skrzynki balkonowe występują też w różnych długościach: najkrótsze mają mniej niż 30 cm, a najdłuższe do 80 cm.

Montaż. Skrzynki balkonowe mogą być wolnostojące lub przeznaczone do montowania na balustradzie. W drugim przypadku zakupić można modele, które nakłada się bezpośrednio na balustradę bez konieczności ich specjalnego montowania. Jednak zdecydowana większość skrzynek wymaga montowania za pomocą uchwytów. Gwarantuje to stabilizację skrzynek podczas silnych powiewów wiatru lub ulewnego deszczu.

Kształt i kolor. Do wyboru nasi klienci mają skrzynki balkonowe i donice balkonowe w różnych kształtach (prostokątne, owalne, okrągłe i kwadratowe) i kolorach (szare, brązowe, zielone, białe, beżowe, kremowe, złote, naturalne – w kolorze drewna sosnowego, różowe), dzięki czemu jeszcze łatwiej można dobrać je do aranżacji balkonu czy tarasu.

Skrzynki balkonowe z systemem nawadniającym

Skrzynki balkonowe mogą być dodatkowo wyposażone w system nawadniający. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które zapominają o regularnym podlewaniu roślinności. Wysokiej jakości skrzynka z systemem nawadniającym zapewnia ciągły dostęp do wody i chroni system korzeniowy przed szybkim wysychaniem w okresach suszy. Część skrzynek z systemem nawadniania wykorzystuje naturalną zdolność roślin do pobierania wilgoci z dołu przez system korzeniowy. Dlatego takie rośliny podlewa się od spodu, lejąc wodę bezpośrednio do podstawki. Część skrzyń posiada podwójne dno, w którym gromadzi się zapas wody.

Przed zakupem warto sprawdzić, czy pojemnik na roślinę jest odpowiednio głęboki. Dobrze również, aby skrzynka była wyposażona w miernik, który pozwala oszacować, ile wody zostało dostarczone do środka. Równie istotna jest szerokość otworu, przez który wlewana jest woda. Im szerszy otwór, tym wygodniejsze użytkowanie.

Donice ogrodowe

Przy wyborze donicy ogrodowej kierujemy się nie tylko aspektem wizualnym, ale również i praktycznym. Kluczowe znaczenie ma tu materiał i jego jakość. Dzięki temu unikamy sytuacji, w której doniczkę trzeba będzie wymieniać już po roku czy nawet krótszym okresie użytkowania. Ponadto musimy zastanowić się, jaką roślinę chcemy umieścić w donicy. To, z jakiego materiału jest wykonana, determinuje, czy można ją trzymać na zewnątrz, czy też na zimę trzeba ją przenieść do cieplejszego pomieszczenia. Niektóre donice posiadają dodatkowo impregnowany materiał, który stanowi ochronę przed mrozem. Doniczki stojące na tarasie czy ustawione wokół posesji współgrają z aranżacją ogrodu i całego domu. Można śmiało powiedzieć, że są wizytówką właścicieli i świadczą o ich zamiłowaniu do przyrody. Przed zakupem określonych produktów do hodowania roślin należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakich warunków (m.in. nasłonecznienie, wilgoć) wymagają określone gatunki. To wpłynie na lokalizację donic. Trzeba również wiedzieć, jakie rozmiary może w przyszłości osiągnąć roślina, by mądrze zaplanować kupno dużej lub mniejszej donicy. Bez względu na rodzaj materiału, z jakiego wykonane są donice ogrodowe, powinny mieć taką pojemność, aby zapewnić właściwą ilość podłoża. Tylko takie warunki zapewniają przestrzeń do wzrostu bryły korzeniowej. W przeciwnym razie rośliny mogą być narażone na zbyt szybkie wysychanie wody latem i zamarzanie podłoża zimą. W sklepach Leroy Merlin dostępne są donice pasujące do wielu stylów zabudowań, kolorów elewacji oraz indywidualnego gustu właściciela. W ofercie znajdują się donice w różnych gamach kolorystycznych, wykonane z różnych materiałów.

 • Donice betonowe – doskonale sprawdzą się w roli stabilnych pojemników na rośliny. Są ciężkie i w związku z tym odporne na silne porywy wiatru. Aby uniknąć efektu przytłoczenia, warto wybrać donice betonowe o lekko zaokrąglonym kształcie. Do ich niekwestionowanych zalet zaliczyć można wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne takie jak deszcz czy śnieg. Donica betonowa o prostokątnym kształcie służy do hodowli ziół i warzyw. W dużych, okrągłych, betonowych donicach najczęściej sadzi się iglaki. W tym przypadku nie trzeba ograniczać się wyłącznie do przestrzeni zewnętrznych. Taka donica będzie dobrze prezentowała się również w salonach o dużej powierzchni.
 • Doniczki ceramiczne – ten rodzaj donic cechuje atrakcyjny wygląd. Ich powierzchnia nierzadko ozdobiona jest ornamentami kwiatowymi lub innymi motywami. Tak jak donice betonowe, są odporne na czynniki atmosferyczne i substancje chemiczne. Kolorowe donice nie odbarwiają się pod wpływem promieniowania słonecznego. Niestety mogą się łatwo stłuc lub ukruszyć. Dużych rozmiarów donice ceramiczne mogą być trudne w przenoszeniu.
 • Doniczki drewniane – prezentują się wyjątkowo naturalnie i wybierane są głównie przez miłośników prostych i ekologicznych rozwiązań. Wytwarza się je z różnego rodzaju drzew, ale najczęściej wykonane są z sosny i zaimpregnowane specjalnym środkiem do drewna. Po odpowiedniej impregnacji są odporne na czynniki atmosferyczne, w tym śnieg, wilgoć i promieniowanie słoneczne. Donica wykonana z drewna oleistego jest jeszcze bardziej odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Niepowtarzalna faktura drewna sprawia, że każda donica jest unikalna. Kiedy po dłuższym czasie ich kolor lekko zmieni barwę, drewno można poddać renowacji.
 • Doniczki gumowe – ten rodzaj donic wykonany jest z wytrzymałej gumy odpornej na działanie czynników zewnętrznych. Są lżejsze niż donice betonowe, ceramiczne czy drewniane, dlatego przy silnym wietrze mogą się przewrócić. Ich zaletą jest jednak to, że się nie tłuką ani nie kruszą.
 • Doniczki plastikowe – to tańsza opcja dla donic ceramicznych, betonowych i drewnianych. Ze względu na niską cenę częściej można je wymieniać na nowe.
 • Doniczki z włókna szklanego – prezentują się elegancko i dlatego są często wybierane do wystroju wnętrz biurowych. Dzięki mrozoodporności i małej wrażliwości na promieniowania UV można z powodzeniem wystawiać je na zewnątrz.
 • Doniczki wiklinowe – ten rodzaj donic zalecany jest głównie do ogrodów rustykalnych. Ze względu na ciekawe wykończenie stanowią wyjątkową ozdobę. Często wybiera się je jako dodatkową osłonkę rośliny.
 • Doniczki kompozytowe – na rynku są od niedawna. W zależności od typu kompozytu mogą przypominać donice drewniane lub betonowe i ceramiczne. Co ciekawe, nie trzeba ich konserwować, a i tak cechują się dużą odpornością na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne.
 • Doniczki technorattanowe – wybierane są przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz i tarasów, ponieważ ładnie komponują się z meblami ogrodowymi wykonanymi z rattanu. Często wykorzystuje się je jako osłonkę.

W sklepach Leroy Merlin wszystkie doniczki dostępne są w wielu typach (m.in. z kratką, niskie, wysokie, warzywniki i zielniki), kształtach (kwadratowe, okrągłe, prostokątne, sześciokątne) oraz długościach i szerokościach. Dzięki temu każdy znajdzie donice idealnie dopasowane do swojego tarasu czy balkonu.

Misy, gazony, kaskady do ogrodu i na balkon

Misy, gazony i kaskady mają różne kształty i długości, co sprawia, że świetnie prezentują się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Produkty z Leroy Merlin wykonane są z ceramiki, gliny lub plastiku. Ich wielkość i długość można dobrać indywidualnie według potrzeb. Misy dekoracyjne wypełnione kwiatami lub innymi elementami dekoracyjnymi często ustawia się na dużych parapetach, natomiast gazony ogrodowe dobrze wyglądają w towarzystwie oczek wodnych czy większych rabat. Rośliny w gazonach sadzi się podobnie jak w doniczkach. Należy pamiętać o warstwie drenażu na spodzie i żyznej ziemi, która wypełniaj resztę gazonu (stąd wypełnienie 1/3 gazonu materiałem drenażowym, a dopiero reszty ziemią). Powinno się dobierać gatunki kwiatów również pod względem stanowiska, w jakim będą stały gazony. W zależności czy będzie to cień, półcień czy pełne słońce, narażenie na wiatr czy opady deszczu.

Podstawki pod skrzynki balkonowe

Podstawki pod skrzynki balkonowe dostępne są w sklepach Leroy Merlin w różnych kolorach oraz długościach. Stanowią przede wszystkim zbiornik przelewowy na wodę, którą podlewa się rośliny, dzięki czemu woda nie kapie sąsiadom na balkon poniżej naszego mieszkania. Podstawka jest też dekoracją skrzynki oraz może pełnić funkcję zapasowego nawadniania rośliny.

Uchwyty i wieszaki do skrzynek

Skrzynki, które wiesza się na balustradach, wymagają odpowiednio dobranych uchwytów i wieszaków. Akcesoria te mogą być jedno- lub dwustronne. Przy balkonach o dużych rozmiarach bardziej opłacalny jest drugi rodzaj. Dzięki temu rośliny będą rozwijały się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz balkonu czy tarasu.