Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Oświetlenie ogrodowe napięciowe

Lampy ogrodowe nie tylko oświetlą ścieżki i podjazd do garażu, będą także świetnym akcentem dekoracyjnym elewacji lub wejścia do budynku. Wśród lamp zewnętrznych najczęściej spotkamy: kinkiety, plafony, lampy wiszące i stojące oraz reflektorki. Trzeba pamiętać, że lampy napięciowe wymagają doprowadzenia instalacji elektrycznej. Przy wyborze lampy zewnętrznej zwróćmy uwagę na klasę szczelności oprawy, aby mieć pewność czy lampa jest odporna na padający deszcz, czy też musi znajdować się pod zadaszeniem. Lampy możesz kupować pojedynczo lub w seriach. Zastosowane oświetlenie powinno pasować do stylu domu i wejścia. Z oferty lamp zewnętrznych z pewnością dobierzesz odpowiedni zestaw dla siebie. Niezależnie od tego, czy masz dom w stylu nowoczesnym czy klasycznym.

Dopasuj oświetlenie do swoich potrzeb

Chcesz mieć pewność, że wybrałeś najlepszy dla Ciebie produkt? Odpowiedniej jakości, funkcji i dopasowany dokładnie do Twoich potrzeb? Wybierz opcje, które doprowadzą Cię do najlepszego rozwiązania.
Określ główne zastosowanie lampy

Wszystkie produkty(330)

z17
87 zł/ szt.
99 zł / szt.
12% taniej
77 zł/ szt.
89 zł / szt.
13% taniej
177 zł/ szt.
199 zł / szt.
11% taniej
(1)
127 zł/ szt.
149 zł / szt.
14% taniej
147 zł/ szt.
179 zł / szt.
17% taniej
117 zł/ szt.
139 zł / szt.
15% taniej
(1)
107 zł/ szt.
129 zł / szt.
17% taniej

Dowiedz się więcej

Lampy w ogrodzie pełnią funkcję dekoracyjną i praktyczną. Światło pojawiające się po zmroku urozmaica krajobraz, tworzy przyjazną atmosferę i pozwala bezpiecznie poruszać się po ogrodzie. Lampy napięciowe, czyli działające po podłączeniu do źródła zasilania, są popularne m.in. ze względu na wyrazistość światła, które zapewniają.

Lampy zewnętrzne do ogrodu – rodzaje

Napięciowe oświetlenie ogrodowe obejmuje różne rodzaje lamp, które – podobnie jak w przypadku oświetlenia wewnętrznego – można usystematyzować ze względu na miejsce lub sposób montażu.

  • Lampy stojące – bez wątpienia to najpopularniejsze oświetlenie w ogrodzie. Lampy podłączane do prądu są najczęściej ustawiane wzdłuż ścieżek, podjazdów, w okolicy altan czy pojedynczych, atrakcyjnych wizualnie miejsc (drzew, dekoracyjnych krzewów, a także w pobliżu oczek wodnych, basenów – przy odpowiednim zabezpieczeniu przed zalaniem).
  • Lampy wiszące – sieciowe lampy wiszące mają ograniczone zastosowanie w samym ogrodzie, jednak są często wykorzystywane do podświetlania elementów małej architektury znajdującej się na terenie ogrodu: altan, wiat, niewielkich tarasów przy budynkach gospodarczych. Lampy wiszące często służą do oświetlania głównego tarasu, łączącego budynek mieszkalny z ogrodem. Stosuje się je także na gankach, werandach, przy wejściach do budynku głównego.
  • Kinkiety ogrodowe – wymagają stabilnej podstawy. Są wykorzystywane jako oświetlenie punktowe. Mocuje się je do altan, pergoli, budynków gospodarczych, a także na bramach wjazdowych i furtkach.
  • Lampy montowane na ziemi – tworzą w ogrodach przytulną atmosferę (świecące punkty na trawniku, rabatach czy wśród atrakcyjnych wizualnie, niskich krzewów). Ułatwiają poruszanie się – jako punkty świetlne umieszczone wzdłuż podjazdów, np. w nawierzchni betonowej lub brukowanej.

Oświetlenie ogrodowe napięciowe – na co zwrócić uwagę?

Lampy zewnętrzne muszą spełniać szereg wymogów, ponieważ są narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne (deszcz, wahania temperatur, zanieczyszczenia). Przed zakupem oświetlenia ogrodowego warto ustalić, w którym miejscu mają być zamontowane lampy i jaki przebieg powinna mieć instalacja zasilająca. Ważne są m.in. liczba punktów świetlnych, ich oddalenie od siebie oraz rodzaj lamp. Co jeszcze należy wziąć pod uwagę?

  • Możliwość wykonania instalacji – najlepiej stworzyć instalację elektryczną jeszcze w trakcie budowy domu czy tworzenia ogrodu. Wówczas można zrealizować dowolny projekt oświetlenia napięciowego. W terenie zagospodarowanym teoretycznie również można poprowadzić instalację elektryczną, ale zadanie bywa utrudnione ze względu na: ścieżki betonowe i kamienne, podjazdy, inne ciągi komunikacyjne, które wymagają tworzenia specjalnych przepustów, duże drzewa i krzewy itd. W przypadku zagospodarowanych, wieloletnich ogrodów, tworzenie instalacji oświetleniowej, zasilanej prądem z sieci, jest czasochłonne i generuje dodatkowe koszty.
  • Wytrzymałość lamp ogrodowych – materiał, z którego wykonana jest obudowa lamp zewnętrznych, ma różną wytrzymałość. Lampy w metalowej obudowie lub zrobionej z wysokiej jakości, atestowanego tworzywa, mogą przetrwać w nienaruszonym stanie wiele sezonów. Obudowa lampy powinna być szczelna i dobrze zabezpieczona antykorozyjnie (dotyczy obudów metalowych). Ponadto powinna spełniać wymogi bezpieczeństwa, stawiane lampom zewnętrznym.
  • Dodatkowe wyposażenie – zależnie od potrzeb użytkowników, lampy mogą mieć czujniki ruchu bądź – np. – regulację wysokości.
  • Rodzaj żarówek – najbardziej energooszczędne są napięciowe lampy ogrodowe LED, które ponadto wyróżniają się długą żywotnością. Dodatkowe oszczędności można uzyskać, montując w lampach czujniki ruchu. Dzięki nim światło włącza się samoczynnie, gdy ktoś pojawia się w pobliżu i wyłącza, gdy nikogo nie ma.
  • Stylistyka – ogromna różnorodność wzorów i barw oświetlenia ogrodowego pozwala swobodnie dopasować je do stylistyki domu i ogrodu.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.