Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Kwietniki, stojaki na kwiaty

Ozdobne kwietniki pomogą nam wykonać bogatą aranżację z kwiatów doniczkowych w naszym domu. Stojaki na kwiaty metalowe i drewniane są najczęściej spotykane, a pośród nich możemy wyróżnić kwietniki wiszące, ścienne i stojące. Stojak na doniczkę może być także ozdobą tarasu lub balkonu, gdzie kwiaty kwitnące lub zioła będą wyglądały naprawdę imponująco.

Wszystkie produkty(113)

z6
70,88 zł/ szt.
89,88 zł / szt.
21% taniej
70,88 zł/ szt.
89,88 zł / szt.
21% taniej

Dowiedz się więcej

Jak sprawić, by domowe rośliny nabrały jeszcze więcej walorów? Można dodatkowo podkreślić ich urok wybranymi osłonkami – zarówno tymi bardziej ozdobnymi, jak i minimalistycznymi – lub wybrać kwietniki. Te ostatnie przeżywają prawdziwy renesans, a projektanci wnętrz oraz przydomowych przestrzeni coraz częściej wykorzystują je we współczesnych aranżacjach. Co warto o nich wiedzieć?

Hodowanie rośliny w domu wciąż zyskuje na popularności. Nic dziwnego, otaczanie się nimi stanowi nie tylko wartość wizualną, lecz także przynosi relaks i ukojenie. Jak zatem można ujarzmić domowy skrawek „miejskiej dżungli”? Z pomocą przychodzą przeróżne kwietniki, które nie tylko porządkują przestrzeń z roślinnością, ale też same w sobie nierzadko potrafią być wartościową ozdobą. Na co zwrócić uwagę, decydując się na takie rozwiązanie?

Jak wybrać kwietnik?

Wybór kwietnika domowego zależy przede wszystkim od miejsca, w którym ma stać lub wisieć oraz stylu danego wnętrza. Można zdecydować się na:

  • kwietnik zawieszany na ścianie – tego typu modele przypominają kinkiety, choć zamiast lampy umieszcza się w nich doniczkęz rośliną. Mogą też mieć formę półeczki albo domku;
  • w formie makramy – efektowny, powstały ze sznurków o grubym splocie kwietnik, który zawiesza się na sufitowym haku lub karniszu;
  • przeszklony kwietnik – dekoracyjna miniszklarnia nadaje się np. do przechowywania sukulentów;
  • kwietnik stojący – wybierać można spośród modeli przeznaczonych na kilka roślin lub tylko jedną. Różne są też wysokości tego typu kwietników oraz ich style;
  • kwietnik rozporowy – to montowana do sufitu rurka z wieloma podstawkami lub półeczkami. Dobrze sprawdzi się w małych mieszkaniach.

Z czego mogą być zrobione kwietniki i do jakich wnętrz pasują?

Rodzaj i formę kwietnika dopasowuje się do aranżacji wnętrza. Ma być przede wszystkim spójny z wystrojem oraz wpisywać się w jego styl.

W loftowych i industrialnych wnętrzach zawsze sprawdzą się metalowe i kute kwietniki, o prostej formie. To także dobry wybór do mieszkań, w których króluje minimalizm. Jeśli zaś chodzi o bawełniane makramy – nie są zarezerwowane tylko dla stylu boho. Można spotkać je we wnętrzach skandynawskich, klasycznych i tych z nutką retro. Podobnie wykorzystuje się drewniane lub wiklinowe kwietniki, które mogą ocieplić nawet nowoczesną aranżację. Bardzo dobrze spisują się tam, gdzie obecny jest beton czy cegła.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.