Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Dekoracje i ozdobyna balkon i taras

Trudno wyobrazić sobie ogród, w którym nie ma chociaż niewielkiego źródła sztucznego światła, które rozświetla długie ciepłe wieczory spędzane na świeżym powietrzu. Eleganckie latarenki, urokliwe lampiony czy klimatyczne pochodnie to akcesoria, dzięki którym można stworzyć niepowtarzalny klimat i całkowicie odmienić wygląd przestrzeni wypoczynkowej po zachodzie słońca. Z kolei dekoracje i ozdoby w postaci oryginalnych figurek czy małe fontanny ogrodowe np. przy oczku wodnym to dodatki, które sprawią, że spędzanie wolnego czasu w ogrodzie będzie prawdziwą przyjemnością. Aranżując przestrzeń ogrodu (zwłaszcza o dużej powierzchni), warto rozważyć umieszczenie w niej murowanej fontanny, tworząc w ten sposób urokliwy zakątek, w którym z pewnością będzie można bardzo przyjemnie spędzić czas, odprężyć się i zrelaksować.

Wszystkie produkty(47)

z3

7,99 zł/ szt.

13,90 zł/ szt.

1249 zł/ szt.

99,99 zł/ szt.

515 zł/ szt.

719 zł/ szt.

24,99 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Trudno wyobrazić sobie ogród, w którym nie ma chociaż niewielkiego źródła sztucznego światła rozświetlającego długie wieczory spędzane na świeżym powietrzu. Eleganckie latarenki, urokliwe lampiony czy klimatyczne pochodnie to akcesoria, dzięki którym można stworzyć niepowtarzalny klimat i całkowicie odmienić wygląd przestrzeni wypoczynkowej po zachodzie słońca. Z kolei dekoracje i ozdoby w postaci oryginalnych figurek czy małe fontanny ogrodowe np. przy oczku wodnym to dodatki, które sprawią, że spędzanie wolnego czasu w ogrodzie będzie prawdziwą przyjemnością. Aranżując przestrzeń ogrodu (zwłaszcza o dużej powierzchni), warto rozważyć umieszczenie w niej murowanej fontanny, tworząc w ten sposób urokliwy zakątek, w którym z pewnością będzie można przyjemnie spędzić czas, odprężyć się i zrelaksować.

Latarenki, pochodnie, lampiony

Latarenki, pochodnie czy lampiony to doskonały sposób na oświetlenie przestrzeni wypoczynkowej np. w altanie ogrodowej czy na tarasie. Tego typu akcesoria subtelnie oświetlają ulubione miejsca w ogrodzie, tworząc bajkowy i romantyczny klimat, który sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu po zmroku. Lampiony ogrodowe można dodatkowo wyposażyć w świece zapachowe o niepowtarzalnym aromacie lub specjalne świeczki odstraszające komary i inne kłopotliwe owady latające, co przydaje się szczególnie latem. Kolorowe akcesoria o unikalnych kształtach to również oryginalna dekoracja ogrodowa, dlatego warto rozważyć kupno różnorodnych źródeł światła, aby stworzyć w swoim ogrodzie niezwykły klimat.

Latarnie ogrodowe

Zagospodarowanie ogrodowej przestrzeni wypoczynkowej wiąże się również z rozmieszczeniem w niej źródła światła umilającego długie i ciepłe wieczory, kiedy tak chętnie spędzamy czas na dworze. Dlatego oświetlenie zewnętrzne takie jak latarenki do ogrodu jest zagadnieniem, któremu warto poświęcić trochę uwagi. Produkty dostępne w sklepach Leroy Merlin można wykorzystać do subtelnego oświetlenia ogrodowej przestrzeni i cieszyć się ogrodem także po zmroku.

Lampy pełniące funkcję latarni ogrodowej, to bardzo funkcjonalne oświetlenie, które nocą przepięknie wydobywa piękno ogrodu. Tego typu latarnie można zamontować nie tylko w przydomowym ogrodzie, ale również w parkach oraz w otoczeniu dróg, chodników i alejek. W ogrodzie świetnie sprawdzą się latarnie ogrodowe na świece, które przypominają nieco zwykłe lampiony, ale są od nich znacznie wyższe. W sklepach Leroy Merlin dostępne są również latarnie ogrodowe z wmontowaną szufladą, którą można wykorzystać do przechowywania różnych drobiazgów bądź jako osłonkę na doniczkę. Wśród nich można znaleźć latarnie ogrodowe drewniane i metalowe.

Lampiony ogrodowe

Wybierając oświetlenie do ogrodu, trzeba przede wszystkim zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć. Klimatyczne lampiony ogrodowe sprawdzą się jako element dekoracyjny altany czy tarasu, dający jednocześnie delikatne i ciepłe światło, a także jako oświetlenie ogrodowej alejki czy oczka wodnego. Warto pamiętać, aby świecące dekoracje do ogrodu nie zdominowały roślinnej aranżacji, lecz stanowiły jedynie subtelny dodatek uzupełniający całość. Elementy oświetlenia ogrodu, zwłaszcza jeśli zostanie ono umieszczone w miejscach znajdujących się bezpośrednio pod gołym niebem, muszą być wykonane z solidnych i trwałych materiałów, aby nie zniszczyły go niekorzystne warunki atmosferyczne. W sklepach Leroy Merlin dostępne są nowoczesne lampiony ogrodowe metalowe, które są odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Oświetlenie do ogrodu powinno zostać dobrane do stylu całej aranżacji. W ogrodzie urządzonym w stylu minimalistycznym świetnie sprawdzą się nowoczesne lampiony ogrodowe o prostej formie i wzorach, z kolei urokliwe ogródki wiejskie doskonale komponują się z dużą ilością klimatycznych dodatków pełnych ozdób i zakamarków, np. w stylu retro. W przypadku ozdabiania alejek czy ścieżek ogrodowych harmonijną całość uzyska się, ustawiając wzdłuż nich lampiony w identycznym stylu.

Pochodnie ogrodowe

W sklepach Leroy Merlin dostępne są również stylowe pochodnie, zarówno metalowe, jak i bambusowe. Tego typu oświetlenie ma specjalny pojemnik na olej oraz duży knot, który wystarczy podpalić, aby cieszyć się ciepłym światłem żywego ognia. Miłośników aromaterapii z pewnością ucieszy fakt, że w tego typu pochodniach można stosować olejki zapachowe, dzięki czemu w ogrodzie będzie czuć woń ulubionych aromatów, co dodatkowo umili letnie wieczorne spotkania w ogrodzie. W sytuacji, gdy owady latające będą wyjątkowo uciążliwe, można zastosować olejek przeciwko komarom np. z trawy cytrynowej.

Jasny blask płomienia sprawia, że spędzanie wieczorów i nocy w ogrodzie staje się wyjątkowo przyjemne i klimatyczne, co ma duży wpływ na popularność pochodni ogrodowych. Pochodnie metalowe są dodatkowo wyposażone w komin o niedużym otworze, który powoduje, że ogień nie zgaśnie, np. pod wpływem silnego podmuchu wiatru czy nawet niewielkiego deszczu.

Ozdoby do ogrodu

Aranżując ogród, oprócz roślin czy oświetlenia warto pomyśleć o różnorodnych dekoracjach, które stworzą wyjątkowy klimat i sprawią, że poczujemy się tam bardziej komfortowo. Ozdoby ogrodowe, takie jak figurki, dekoracje oczka wodnego, stare naczynia czy fantazyjne kompozycje z kamieni przepięknie urozmaicą każdy przydomowy ogródek. Ustawione wśród kolorowych roślin stworzą wyjątkowy klimat i ożywią ogrodową scenerię. Figurki do ogrodu są dostępne w przeróżnych kształtach, wielkościach i kolorach. Mogą imitować zwierzęta, rośliny, głazy bądź przypominać świecące kule. Popularnymi ozdobami są krasnale ogrodowe, które sprawdzą się jako dekoracja każdego ogrodu, niezależnie od stylu, w jakim został zaprojektowany.

Dekoracja oczka wodnego

Ciekawymi ozdobami do ogrodu są pływające dekoracje do oczka wodnego, takie jak np. sztuczne lilie wodne. Akcesoria wykonane z jedwabiu i tworzywa sztucznego dostępne są w przeróżnych kolorach, każdy więc znajdzie tu coś dla siebie. W Leroy Merlin oferujemy też specjalne oświetlenie do oczka wodnego, które nie tylko oświetla zbiornik wodny, ale jednocześnie stanowi dekorację, która rewelacyjnie prezentuje się po zmroku, tworząc w ogrodzie wyjątkowy klimat. W ofercie sklepu znajduje się np. zestaw trzech różnokolorowych lamp, które są przeznaczone do tworzenia klimatycznych efektów wizualnych tuż pod powierzchnią lustra wody.

Figurki ozdobne do ogrodu

Figurki dekoracyjne do ogrodu to bardzo popularny sposób urozmaicenia ogrodowej scenerii. Dekoracje występują w przeróżnych kształtach i wielkościach i są wykonane z różnych materiałów. Do najbardziej popularnych, trwałych i odpornych na działanie warunków atmosferycznych należą figurki betonowe i ceramiczne. W przypadku zabrudzenia ozdoby wystarczy dokładnie ją wyczyścić za pomocą wilgotnej gąbki. W przypadku dużych zabrudzeń można posłużyć się myjką ciśnieniową. Wyjątkowo elegancko prezentują się betonowe figurki ogrodowe w kolorze białym, który przepięknie kontrastuje z żywą zielenią ogrodu. Do dekoracji można również wybrać figury z kamienia, tworzyw sztucznych czy żywicy. Każda z nich ma swój niepowtarzalny urok i z pewnością będzie urokliwą ozdobą ogrodu, niezależnie od jego stylu. Na miłośników klasyki czekają ponadczasowe krasnale ogrodowe i zwierzęta. Figurki przedstawiające sympatyczne postaci krasnali z długimi brodami, ubranych w charakterystyczne kubraczki i czapki to propozycja dla każdego, który chce ożywić ogrodową aranżację i wprowadzić do niej odrobinę humoru.

Fontanny ogrodowe

Fontanna ogrodowa, zwłaszcza znajdująca się w centralnej części ogrodu, to jeden z najbardziej widowiskowych elementów dekoracyjnych ogrodowej scenerii. Stanowi również oryginalną ozdobę balkonów, tarasów i altanek. Przepięknie prezentuje się wśród roślin ogrodowych, a wytwarzany przez nią szum wody doskonale relaksuje i uspokaja, co sprawia, że domownicy i goście mogą poczuć się jak na wakacjach. Fontanny ogrodowe z zamkniętym obiegiem wody mogą również ozdabiać wnętrza salonu, biura czy przedpokoju. Urokliwe wodotryski dostępne są w wersjach typowo klasycznych, bogato zdobionych, a także nowoczesnych. Wykonuje się je z przeróżnych materiałów, np. kamienia, cementu, tworzyw sztucznych czy lastryka (nazywanego też terazzo). Posiadacze dużych ogrodów mogą pokusić się o fontanny ogrodowe o większych gabarytach. Wyjątkowo gustownie i elegancko prezentują się dekoracje żeliwne. Z kolei w małych ogródkach można zainstalować niewielkie wodotryski w oczku wodnym lub małe fontanny ogrodowe, które przepięknie ozdobią przydomowe kwietniki i małe ogródki warzywne, a dodatkowo będą służyć jako funkcjonalne poidełko dla ptaków.

Fontanny ogrodowe tworzą w ogrodzie swoisty mikroklimat i cieszą oko, a szum wody przyjemnie relaksuje. Duża liczba zdobień kojarzy się nieco z barokiem i sprawia, że przydomowy ogród staje się idealnym miejscem do wypoczynku w urokliwej atmosferze. Z kolei małe fontanny montowane w oczkach wodnych umożliwiają obieg wody w zbiorniku oraz filtrację. Dzięki takiemu rozwiązaniu eliminuje się nieprzyjemny zapach nieruchomej wody w zbiorniku, a także minimalizuje rozwój glonów. Murowana fontanna pozwala stworzyć w ogrodzie uroczy zakątek, w którym można przyjemnie spędzać wolny czas i który zmienia przydomową przestrzeń w prawdziwie bajkowy ogród.