Dekoracje i ozdoby

Trudno wyobrazić sobie ogród, w którym nie ma chociaż niewielkiego źródła sztucznego światła, które rozświetla długie ciepłe wieczory spędzane na świeżym powietrzu. Eleganckie latarenki, urokliwe lampiony czy klimatyczne pochodnie to akcesoria, dzięki którym można stworzyć niepowtarzalny klimat i całkowicie odmienić wygląd przestrzeni wypoczynkowej po zachodzie słońca. Z kolei dekoracje i ozdoby w postaci oryginalnych figurek czy małe fontanny ogrodowe np. przy oczku wodnym to dodatki, które sprawią, że spędzanie wolnego czasu w ogrodzie będzie prawdziwą przyjemnością. Aranżując przestrzeń ogrodu (zwłaszcza o dużej powierzchni), warto rozważyć umieszczenie w niej murowanej fontanny, tworząc w ten sposób urokliwy zakątek, w którym z pewnością będzie można bardzo przyjemnie spędzić czas, odprężyć się i zrelaksować.

Latarenki, pochodnie, lampiony

Latarenki, pochodnie czy lampiony to doskonały sposób, aby oświetlić przestrzeń wypoczynkową np. w altanie ogrodowej czy na tarasie. Tego typu akcesoria bardzo subtelnie oświetlają ulubione miejsca w ogrodzie, tworząc bajkowy i romantyczny klimat sprzyjający spędzaniu czasu na świeżym powietrzu po zmroku. Dodatkowo lampiony ogrodowe można wyposażyć w świece zapachowe o niepowtarzalnym aromacie lub specjalne świeczki odstraszające komary i inne kłopotliwe owady latające, co przydaje się szczególnie latem. Co więcej, kolorowe akcesoria o unikalnych kształtach to również oryginalna dekoracja ogrodowa, dlatego warto rozważyć kupno różnorodnych źródeł światła, aby stworzyć w swoim ogrodzie niepowtarzalny klimat.

  • Latarnie ogrodowe

Oświetlenie zewnętrzne takie jak latarenki do ogrodu to zagadnienie, któremu warto poświęcić trochę uwagi. Zagospodarowanie ogrodowej przestrzeni wypoczynkowej wiąże się również z rozmieszczeniem w niej źródła światła umilającego długie i ciepłe wieczory, kiedy tak chętnie spędzamy czas na dworze. Produkty dostępne w sklepach Leroy Merlin, takie jak stylowe i funkcjonalne latarnie ogrodowe, można wykorzystać do subtelnego oświetlenia ogrodowej przestrzeni i cieszyć się ogrodem także po zmroku.

Lampy, które pełnią funkcję latarni ogrodowej, to bardzo funkcjonalne oświetlenie, które nocą przepięknie wydobywa piękno ogrodu. Tego typu latarnie można zamontować nie tylko w przydomowym ogrodzie, ale również w parkach czy w otoczeniu dróg, chodników i alejek. W ogrodzie świetnie sprawdzą się latarnie ogrodowe na świece, które przypominają nieco zwykłe lampiony, ale są od nich znacznie wyższe. W sklepach Leroy Merlin dostępne są latarnie ogrodowe z wmontowaną szufladą, którą można wykorzystać do przechowywania różnych drobiazgów bądź jako osłonkę na doniczkę. Wśród nich można znaleźć latarnie ogrodowe drewniane i metalowe.

  • Lampiony ogrodowe

Wybierając oświetlenie do ogrodu, trzeba przede wszystkim zastanowić się, jaki efekt chcemy osiągnąć. Klimatyczne lampiony ogrodowe sprawdzą się zarówno jako element dekoracyjny altany czy tarasu, dający jednocześnie delikatne i ciepłe światło, jak również jako oświetlenie ogrodowej alejki czy oczka wodnego. Warto pamiętać, aby świecące dekoracje do ogrodu nie zdominowały roślinnej aranżacji, lecz stanowiły jedynie subtelny dodatek uzupełniający całość. Elementy oświetlenia ogrodu, zwłaszcza jeśli zostanie umieszczone w miejscach znajdujących się bezpośrednio pod gołym niebem, muszą być wykonane z solidnych i trwałych materiałów, aby nie zniszczyły go niekorzystne warunki atmosferyczne. W sklepach Leroy Merlin dostępne są nowoczesne lampiony ogrodowe metalowe, które są wysoce odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Świecidełka do ogrodu powinny zostać dobrane do stylu całej aranżacji. W ogrodzie urządzonym w stylu minimalistycznym świetnie sprawdzą się nowoczesne lampiony ogrodowe o prostej formie i wzorach, z kolei urokliwe ogródki wiejskie doskonale komponują się z dużą ilością klimatycznych dodatków pełnych ozdób i zakamarków, np. w stylu retro. W przypadku ozdabiania alejek czy ścieżek ogrodowych harmonijną całość uzyska się, stosując wokół nich lampiony w identycznym stylu.

  • Pochodnie ogrodowe

W sklepach Leroy Merlin dostępne są również stylowe pochodnie, zarówno metalowe, jak i bambusowe. Tego typu oświetlenie ma duży knot oraz specjalny pojemnik na olej, który wystarczy podpalić, aby cieszyć się ciepłym światłem żywego ognia. Miłośników aromaterapii z pewnością ucieszy fakt, że w tego typu pochodniach można stosować olejki zapachowe, dzięki czemu w ogrodzie będzie czuć woń ulubionych aromatów, co dodatkowo umili letnie wieczorne spotkania w ogrodzie. W sytuacji, gdy owady latające będą wyjątkowo uciążliwe, można zastosować olejek o działaniu antykomarowym.

Jasny blask płomienia sprawia, że spędzanie wieczorów i nocy w ogrodzie staje się wyjątkowo przyjemne i klimatyczne, co ma duży wpływ na popularność pochodni ogrodowych. Pochodnie metalowe są dodatkowo wyposażone w komin o niedużym otworze, który powoduje, że ogień nagle nie zgaśnie, np. pod wpływem silnego podmuchu wiatru czy nawet niewielkiego deszczu.

Ozdoby do ogrodu

Aranżując ogród, oprócz roślin czy oświetlenia warto pomyśleć o różnorodnych dekoracjach, które stworzą wyjątkowy klimat i sprawią, że poczujemy się tam bardziej komfortowo. Ozdoby ogrodowe, takie jak figurki, dekoracje oczka wodnego, stare naczynia czy fantazyjne kompozycje z kamieni przepięknie urozmaicą każdy przydomowy ogródek. Ustawione wśród kolorowych roślin stworzą wyjątkowy klimat i ożywią ogrodową scenerię. Figurki do ogrodu dostępne są w przeróżnych kształtach, wielkościach i kolorach. Mogą imitować zwierzęta, rośliny, głazy bądź przypominać świecące kule. Popularnymi ozdobami są krasnale ogrodowe, które sprawdzą się jako dekoracja każdego ogrodu, niezależnie od stylu, w jakim został zaprojektowany. Ciekawym rozwiązaniem są również ponadczasowe ręczne pompy, które świetnie komponują się ze stylem rustykalnym.

  • Dekoracja oczka wodnego

Ciekawymi ozdobami do ogrodu są pływające dekoracje do oczka wodnego, takie jak np. lilie wodne. Akcesoria wykonane z jedwabiu i tworzywa sztucznego dostępne są w przeróżnych kolorach, każdy więc znajdzie coś dla siebie. W sklepach Leroy Merlin oferujemy również specjalne oświetlenie do oczka wodnego, które nie tylko oświeca zbiornik wodny, ale jednocześnie stanowi ładną dekorację, która rewelacyjnie prezentuje się po zmroku, tworząc w ogrodzie wyjątkowy klimat. W ofercie sklepu znajduje się np. zestaw trzech różnokolorowych lamp, które są przeznaczone do tworzenia klimatycznych efektów wizualnych tuż pod powierzchnią lustra wody.

  • Kamienne ozdoby ogrodowe

Jako ozdoby do ogródka sprawdzają się także zwykłe kamienie. W sklepach Leroy Merlin można kupić gotowe zestawy kamieni dekoracyjnych w różnych kolorach i tworzyć z nich oryginalne ozdoby ogrodowe. Można je rozsypać wokół ogródka kwiatowego, skalniaka, oczka wodnego czy stylowej fontanny. Z pomocą farby odpornej na działanie warunków atmosferycznych zwykłe głazy wykopane z ziemi i oczyszczone można samodzielnie pomalować, zmieniając je w muchomory, kaktusy czy żaby.

  • Figurki ozdobne do ogrodu

Figurki dekoracyjne do ogrodu to bardzo popularny sposób urozmaicenia ogrodowej scenerii. Dekoracje występują w przeróżnych kształtach i wielkościach oraz są wykonane z różnych materiałów. Jedną z bardziej popularnych, a jednocześnie bardzo trwałych i wytrzymałych na działanie warunków atmosferycznych ozdób są figurki do ogrodu z betonu. W przypadku, gdy ozdoba zabrudzi się, wystarczy wyczyścić ją dokładnie za pomocą wilgotnej gąbki. W przypadku dużych zabrudzeń można posłużyć się myjką ciśnieniową. Wyjątkowo elegancko prezentują się betonowe figurki ogrodowe w kolorze białym, który przepięknie kontrastuje z żywą zielenią ogrodu. Do dekoracji można również wybrać figury z kamienia, tworzyw sztucznych czy żywicy. Każda z nich ma swój niepowtarzalny urok i z pewnością stanie się urokliwą ozdobą ogrodu, niezależnie od jego stylu. Z kolei na miłośników klasyki czekają ponadczasowe krasnale ogrodowe. Figurki przedstawiające sympatyczne postaci krasnali ubranych w charakterystyczne kubraczki i czapki i noszących długie brody to propozycja dla każdego, który chce ożywić ogrodową aranżację i wprowadzić do niej odrobinę poczucia humoru.

Fontanny ogrodowe

Fontanna ogrodowa, zwłaszcza gdy znajduje się w jego centralnej części, to jeden z najbardziej widowiskowych elementów dekoracyjnych ogrodowej scenerii. Stanowi ona również oryginalną ozdobę balkonów, tarasów i altanek. Nie tylko przepięknie prezentuje się wśród roślin ogrodowych, ale wytwarzany przez nią szum wody doskonale relaksuje i uspokaja, co sprawia, że domownicy i goście mogą poczuć się jak na wakacjach. Fontanny ogrodowe z zamkniętym obiegiem wody mogą również ozdabiać wnętrza ‒ np.: salonu, biura czy przedpokoju. Urokliwe wodotryski dostępne są w wersjach typowo klasycznych, bogato zdobionych, jak i nowoczesnych. Wykonuje się je z przeróżnych materiałów, np. kamienia, cementu, tworzyw sztucznych czy lastryka. Posiadacze dużych ogrodów mogą pokusić się o fontanny ogrodowe o większych gabarytach. Wyjątkowo gustownie i elegancko prezentują się dekoracje żeliwne. Z kolei w małych ogródkach można zainstalować niewielkie wodotryski w oczku wodnym czy małe fontanny ogrodowe, które przepięknie ozdobią przydomowe kwietniki i małe ogródki warzywne, a dodatkowo będą służyć jako funkcjonalne poidełko dla ptaków.

Fontanny ogrodowe tworzą w ogrodzie swoisty mikroklimat i cieszą oko, a szum wody przyjemnie relaksuje. Wykonane z dużą ilością zdobień kojarzą się nieco z barokiem i sprawiają, że przydomowy ogród staje się idealnym miejscem do wypoczynku w urokliwej atmosferze. Z kolei małe fontanny montowane w oczkach wodnych umożliwiają obieg wody w zbiorniku. Dzięki takiemu rozwiązaniu eliminuje się nieprzyjemny zapach nieruchomej wody w zbiorniku, a także minimalizuje rozwój glonów. Murowana fontanna pozwala stworzyć w ogrodzie urokliwy zakątek, w którym można przyjemnie spędzać wolny czas, a przydomowa przestrzeń zamienia się w prawdziwie bajkowy ogród.