Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Zestawy prysznicowe przesuwne

Zestawy natryskowe przesuwne pozwalają na umieszczenie słuchawki prysznicowej na wybranej wysokości, dzięki czemu osoby o różnym wzroście mogą wygodnie korzystać z prysznica. Przesuwne zestawy są odpowiednie do kabin prysznicowych, jak również do wanien. W Leroy Merlin znajdziesz zestawy przesuwne o różnych kształtach rączki natryskowej oraz ilości strumieni. Proponujemy wysokiej jakości modele w kolorze chromowanej stali oraz czarnym. Kupuj wygodnie w sklepie online lub w sklepach stacjonarnych.

Wszystkie produkty(38)

z2
(1)
159 zł/ szt.
(2)
109 zł/ szt.
(1)
145 zł/ szt.
(71)
149 zł/ szt.
(4)
119 zł/ szt.
(1)
249 zł/ szt.
419 zł/ szt.
(1)
199 zł/ szt.
199 zł/ szt.
(6)
299 zł/ szt.
(1)
135 zł/ szt.
(20)
219 zł/ szt.
(7)
39,99 zł/ szt.
399 zł/ szt.
399 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Przesuwne zestawy prysznicowe pozwalają precyzyjnie regulować wysokość, na której znajduje się słuchawka. Dzięki temu osoby o różnym wzroście mogą z niej swobodnie korzystać. Zestawy przesuwne stosuje się zarówno w kabinach prysznicowych, jak i wannach.

Przesuwne zestawy prysznicowe – konstrukcja i zastosowanie

W zestawach przesuwnych znajduje się dodatkowa szyna, montowana na ścianie razem z baterią prysznicową. Szyny różnią się grubością, długością oraz kolorami; pod względem estetyki są dopasowane do baterii. Oprócz słuchawki prysznicowej, na szynie można zamontować również niewielką półkę (dołączoną do niektórych zestawów). Idealnie nadaje się do przechowywania np. szamponów.

Natrysk przesuwny to dobre rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi. Dzięki niemu wszyscy domownicy mogą równie wygodnie korzystać ze słuchawki prysznicowej. Takie zestawy powszechnie wykorzystuje się też w łazienkach hotelowych, ponieważ goście także różnią się wzrostem.

Najważniejsze parametry przesuwnych natrysków

Natryski przesuwne różnią się formą i kolorami: są srebrne, złote, białe, czarne. Modele w innych barwach cieszą się mniejszą popularnością. Powierzchnia słuchawki może być z kolei matowa, satynowa lub połyskliwa. Wygląd natrysku jest jedną z jego najważniejszych cech.

Trwałość przesuwnych zestawów prysznicowych zależy w dużej mierze od materiałów, z których je wykonano. Baterie łazienkowe są zrobione z mosiądzu o określonej zawartości miedzi (im jej domieszka jest większa, tym lepiej). Najlepsze głowice wytwarza się z trwałej ceramiki. Głowice uszczelkowe cechują się gorszą trwałością, zależną od jakości użytych uszczelek. Dobre baterie mają również funkcje sprzyjające oszczędzaniu wody, np. blokadę na uchwytach, która pozwala szybko wyregulować temperaturę wody. Praktycznym rozwiązaniem są też baterie termostatyczne. Słuchawki prysznicowe mogą mieć z kolei silikonowe nakładki przy dyszach, dzięki czemu nie zatyka ich kamień.

Wymiana natrysków przesuwnych

Remont łazienki często wiąże się z wymianą armatury. Zwłaszcza jeśli jest ona stara i nie funkcjonuje prawidłowo. Po wymianie całego zestawu prysznicowego w ścianie pozostają nieestetyczne otwory. Ich rozstaw bywa różny. Warto tak dobrać nowy zestaw, by nie trzeba było wiercić dodatkowych otworów, tylko wykorzystać już istniejące. To o tyle dobre rozwiązanie, że w pustych otworach może gromadzić się wilgoć, sprzyjająca rozwojowi pleśni.

Natryski przesuwne – dodatkowe akcesoria

Niektóre akcesoria do pryszniców z drążkiem przesuwnym mogą odmienić wygląd łazienki. To np. słuchawka prysznicowa; nową należy dobrać tak, by była kompatybilna z baterią prysznicową. Słuchawka jest jednym z najczęściej wymienianych elementów. Drugim są jej uchwyty, znajdujące się na drążku przesuwnym. Z czasem mogą się obluzować, a wówczas nie utrzymują słuchawki na określonej pozycji. Uchwyty wykonuje się z różnych materiałów i w różny sposób mocuje do drążka. Jednymi z najtrwalszych są te, które wykorzystują mechanizm dokręcający. Najmniej trwałe są natomiast uchwyty z tworzywa, przesuwane wzdłuż drążka (z czasem wycierają się, wyginają i obluzowują). Użytecznym dodatkiem jest także suwak z blokadą, który pozwala unieruchomić prysznic w określonej pozycji. Dzięki temu staje się on jeszcze praktyczniejszy.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.