Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Baterie wannowe

Baterie wannowe oferowane przez Leroy Merlin występują w całej gamie kształtów, kolorów i wykończeń. Nasz dział sanitarny oferuje około pięciuset różnych baterii, w tym montowane sztorcowo, naścienne czy z termostatem. Wśród oferowanych przez nas produktów znajdziecie zestawy baterii wannowych dopasowanych stylistycznie do modeli umywalkowych, jak również pojedyncze projekty. Szeroka gama baterii zawiera produkty z mieszalnikiem, dwuuchwytowe i z termostatem. Posiadamy baterie z prysznicem jak również modele jedynie z wylewką. W naszych sklepach znajdziecie baterie w każdym stylu i wykończeniu jak np. chromie, inoksie, miedzi czy czarnym wykończeniu. Produkty z oferty można zamówić przez internet i odebrać w najbliższym sklepie Leroy Merlin.

Wszystkie produkty(271)

z14
399 zł/ szt.
399 zł/ szt.
349 zł/ szt.
399 zł/ szt.
399 zł/ szt.
399 zł/ szt.
399 zł/ szt.
249 zł/ szt.
(2)
329 zł/ szt.
369 zł / szt.
10% taniej
(6)
179 zł/ szt.
199 zł / szt.
10% taniej
399 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Bateria wannowa może całkowicie odmienić styl aranżacji łazienki. W ofercie do wyboru jest niemal 500 różnych modeli. Baterie dostępne są w różnych wykończeniach, kolorach i formach. Mogą stanowić element wystroju loftowego, skandynawskiego, retro, nowoczesnego, futurystycznego. Wybierać można spośród baterii wannowych montowanych sztorcowo, naściennych, trzyotworowych, czterootworowych, z termostatem. Dostępne są również baterie z mieszalnikiem lub dwuuchwytowe oraz całe systemy wannowe podtynkowe. Jak wybrać idealną baterię wannową?

Baterie wannowe – jakie wybrać? Najpopularniejsze rodzaje

Baterie wannowe można podzielić ze względu na sposób montażu. Wyróżnia się:

  • Baterie wannowe montowane sztorcowo

Tego typu baterie montowane są na obrzeżach wanny. To jedna z najpopularniejszych opcji, ponieważ pozwala na stworzenie eleganckiej, spójnej całości. Podczas wyboru należy jednak wziąć pod uwagę to, że tego typu baterie można instalować wyłącznie w specjalnych otworach w wannie.

  • Baterie wannowe wielootworowe

Baterie wannowe wielootworowe dzielą się najczęściej na trzyotworowe, czterootworowe i pięciootworowe. To nowoczesne, bardzo efektowne rozwiązanie pozwalające na osobny montaż elementów składających się na cały system wannowy. Należy jednak pamiętać, że ich podłączenie wymaga wydzielenia więcej miejsca i powinno być zaplanowane już na wczesnym etapie urządzania i organizacji pomieszczenia.

  • Baterie wannowe ścienne

Innym typem baterii jest ta montowana na ścianie, inaczej zwana podtynkową lub natynkową – w zależności od technologii. W tym przypadku widoczna jest tylko wylewka, a cała instalacja chowa się pod tynkiem. Bateria wannowa pasuje do minimalistycznych wnętrz. Wadą takiego rozwiązania jest utrudniony dostęp do elementów technicznych oraz nieco trudniejszy montaż. Można zdecydować się także na cały system podtynkowy wannowy z dodatkową słuchawką prysznicową, a nawet deszczownicą.

  • Bateria wannowa z termostatem

Pozwala na ustawienie konkretnej temperatury wody, dlatego niweluje ryzyko oparzenia. Jej korpus pozostaje zawsze zimny. Ta funkcja przydaje się podczas kąpieli małych dzieci. Dodatkowo tego typu baterie wannowe pozwalają zazwyczaj na oszczędność wody, np. dzięki dwustopniowej regulacji ciśnienia wody.

Wyróżnić można także dwa typy baterii podzielonych pod względem sposobu obsługi. Do łazienek w stylu retro idealnie pasować będą baterie wannowe dwuuchwytowe. Ustawienie odpowiedniej temperatury odbywa się tutaj przy pomocy dwóch kurków: do ciepłej i zimnej wody. Obsługa jest nieco trudniejsza niż w przypadku baterii wannowych z mieszalnikiem i 1 dźwignią (zazwyczaj w postaci joysticka). W przypadku baterii z jednym uchwytem, przy jego pomocy można nie tylko ustawić temperaturę, ale też ciśnienie strumienia wody.

Bateria wannowa z prysznicem czy tylko z wylewką?

W ofercie dostępne są proste baterie wannowe z klasyczną wylewką lub te wzbogacone o słuchawkę prysznicową, czy składające się z całego systemu wannowego i np. deszczownicy. Wybór zależy od preferencji domowników. Prysznic okazuje się wygodniejszy podczas spłukiwania szamponu z głowy, ułatwi mycie dziecka oraz przyda się do czyszczenia wanny.

Jaka bateria wannowa do łazienki – styl i kolor

Bateria wannowa powinna stanowić komplet z tą montowaną na umywalce i dopełniać aranżację łazienki. W ofercie dostępnych jest wiele kolorów, wykończeń i form więc można je dopasować idealnie do aranżacji pomieszczenia. Nowoczesne baterie to już nie tylko funkcjonalne urządzenia, ale rodzaj biżuterii łazienkowej – baterie przyjmują dekoracyjne formy. Dostępne są baterie w kolorach: srebrnym (chrom i inoks), różowym (miedzianym), żółtego złota, białym, czarnym oraz czarno-złotym, czarno-miedzianym, srebrno-białym. Wybierać można spośród nowoczesnych form o wyraźnie ściętych kantach, klasycznych zaokrąglonych, minimalistycznych i futurystycznych lub stylizowanych na retro.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.