Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Baterie bidetowe

Baterie bidetowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Nie bez znaczenia jest również ich design. Warto dopasować model baterii do pozostałej armatury łazienkowej oraz miski bidetowej. Ze względu na sposób montażu, baterie można podzielić na dwa rodzaje: baterie stojące i modele ścienne. Wersje stojące mocowane są do bidetu i umożliwiają łatwe czyszczenie oraz dostęp do wszystkich wężyków i uszczelek. Z kolei baterie ścienne umieszczane są kilka centymetrów nad miską – podtynkowo lub natynkowo. W Leroy Merlin znajdziesz duży wybór baterii bidetowych w szerokiej gamie kolorystycznej. Kupuj online lub w sklepach stacjonarnych.

Wszystkie produkty(87)

z5

219 zł/ szt.

219 zł/ szt.

349 zł/ szt.

349 zł/ szt.

499 zł/ szt.

(1)
219 zł/ szt.

219 zł/ szt.

229 zł/ szt.

229 zł/ szt.

159 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Baterie bidetowe powinny być funkcjonalne i dopasowane nie tylko do miski bidetowej, ale też do pozostałej armatury łazienkowej. W przypadku baterii bidetowych, do wyboru są modele stojące (mocowane bezpośrednio do bidetu) i ścienne (instalowane na ścianie, natynkowo lub podtynkowo).

Bateria bidetowa – charakterystyka

Na pierwszy rzut oka baterie bidetowe wyglądają podobnie do umywalkowych. Tym, co je wyróżnia, są znacznie krótsza wylewka i ruchomy perlator. Co więcej, wybór baterii bidetowych jest mniejszy niż umywalkowych. Ruchomy perlator pozwala ustawić strumień wody pod właściwym kątem, a co za tym idzie – wygodnie korzystać z bidetu. Forma, wielkość i wygląd baterii, powinny być dopasowane do miski bidetowej, a także do pozostałych elementów armatury łazienkowej. Baterie bidetowe przeważnie mają lekko wygięte korpusy; nie brakuje jednak modeli o minimalistycznym, nowoczesnym designie. Uchwyt baterii bidetowej najczęściej znajduje się na górze lub z boku. Warto kupować armaturę z jednej linii stylistycznej – dzięki temu wszystkie baterie w łazience będą cechowały się jednakową kolorystyką, miały zbliżony kształt i taką samą powierzchnię (matową, półmatową, połyskliwą).

Baterie bidetowe – rodzaje

Baterie bidetowe można podzielić ze względu na sposób montażu: są ścienne i stojące.

  • Ścienna bateria bidetowa – montowana do ściany, kilka lub kilkanaście centymetrów nad krawędzią miski bidetowej. Bateria ścienna wygląda bardzo estetycznie – dotyczy to zwłaszcza modeli instalowanych podtynkowo. Niestety, jeśli ulegną awarii, ich wymiana lub naprawa mogą okazać się kłopotliwe. Także sama instalacja baterii podtynkowej wymaga sporych nakładów pracy, ponieważ trzeba ją zabudować. Baterie natynkowe uchodzą za nieco mniej atrakcyjne wizualnie, ale są praktyczniejsze. Jeśli ulegną awarii, znacznie łatwiej można rozłożyć je na części. Baterie natynkowe zajmują jednak więcej miejsca, więc sprawdzają się raczej w dużych łazienkach.
  • Stojąca bateria bidetowa – baterie tego typu mocuje się bezpośrednio do miski bidetowej. Taki zestaw można łatwo wyczyścić, ponieważ wszystkie jego elementy są łatwo dostępne. Podłączenie baterii stojącej do przyłączy jest proste, podobnie jak jej ewentualna naprawa – nie trzeba wiele wysiłku, by dostać się do poszczególnych wężyków, uszczelek itp.

Istnieje też wiele rozwiązań, które można zastosować wówczas, gdy w łazience brakuje miejsca na bidet. Alternatywą dla niego jest siedzisko z funkcjami higienicznymi (podgrzewanie, mycie, suszenie itp.) lub ścienna bateria bidetowa (tzw. bidetka), zainstalowana w pobliżu toalety.

Baterie bidetowe – najważniejsze parametry

Wybór baterii bidetowej powinien zależeć od wielkości i kształtu miski oraz uwarunkowań technicznych. Które cechy, funkcje i parametry baterii bidetowych są najistotniejsze?

  • Termostat – baterie bidetowe, tak jak i inne, mogą być wyposażone w termostat. Jeżeli temperatura wody w instalacji często się waha lub jest bardzo wysoka, warto zakupić baterię z termostatem – zwłaszcza w przypadku, gdy z bidetu korzystają również dzieci. W ten sposób można uchronić je przed poparzeniem.
  • Materiał – większość baterii jest wykonana z różnej jakości mosiądzu (generalnie im stop zawiera więcej miedzi, tym jest uznawany za lepszy). Jego powierzchnia może być chromowana, a jednocześnie połyskliwa, satynowa lub matowa. Mosiądz jest odporny na działanie korozji i cechuje się niską rozszerzalnością cieplną (nie jest podatny na zmiany temperatury).
  • Konstrukcja – baterie bidetowe występują w kilku wersjach, np. z natryskiem – to rozwiązanie jest szczególnie komfortowe dla dzieci. Dużą popularnością cieszą się także baterie jednouchwytowe.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.