Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Wylewki do zlewu i umywalki

Wylewka jest elementem baterii i umożliwia swobodny przepływ wody do umywalki. Wybierając wylewkę należy pamiętać, aby miała odpowiednią długość, dopasowaną do modelu umywalki. Zbyt krótki kran może utrudniać wygodne mycie rąk. W Leroy Melin oferujemy duży wybór wylewek do zlewów i umywalek o różnej długości i kształcie, dzięki czemu bez trudu znajdziesz model, którego potrzebujesz. Proponujemy solidne i łatwe w montażu krany zapewniające mocny strumień wody. Zapraszamy do zakupów w sklepie internetowym oraz w sklepach stacjonarnych.

Wszystkie produkty(19)

z1

(1)
23,88 zł/ szt.
37,95 zł / szt.
37% taniej

(6)
9,99 zł/ szt.

(1)
35,45 zł/ szt.

(2)
35,45 zł/ szt.

(9)
24,95 zł/ szt.

(9)
23,95 zł/ szt.

(1)
44,45 zł/ szt.
z

Dowiedz się więcej

Wylewki do zlewu i umywalki są częścią baterii, przez którą wypływa woda. Odpowiednio dobrana wylewka powinna uwzględniać potrzeby jej użytkowników. W przypadku zlewozmywaka ważna jest właściwa wysokość, która nie utrudni np. mycia naczyń, płukania produktów i wykonywania innych czynności związanych z gotowaniem. Wylewki umywalkowe powinny umożliwiać swobodne mycie rąk oraz wygodne wykonywanie czynności higienicznych. Poszczególne wylewki charakteryzują się różną wysokością, kształtem oraz siłą strumienia wody.

Rodzaje wylewek do zlewu kuchennego

Dzięki prawidłowo dobranej wylewce, charakteryzującej się odpowiednimi kształtem i wysokością, można wygodnie korzystać ze zlewozmywaka. Zbyt niska wylewka utrudnia napełnianie naczyń i ich komfortowe mycie, zbyt wysoka może z kolei rozchlapywać wodę poza krawędź zlewozmywaka, zwłaszcza jeżeli strumień jest dość silny. Jakie wylewki są najczęściej montowane w kuchniach?

  • Wylewka dwufunkcyjna (dwustrumieniowa) – ma możliwość zmiany rodzaju strumienia wody. Może być on standardowy lub napowietrzony za pomocą perlatora. Drugi tryb jest wykorzystywany do szybkiego mycia produktów spożywczych i opłukiwania komory zlewozmywaka. Perlator może zmniejszyć zużycie wody aż o 40%.
  • Wylewka wysoka – wysoki korpus baterii zlewozmywakowej, wraz z wylewką o dużej wysokości, sprawdzają się w zlewozmywakach z głębokimi komorami. Taki zestaw pozwala bezproblemowo napełniać nawet duże naczynia i zapewnia swobodny dostęp do całej przestrzeni zlewozmywaka. Podczas montażu zbyt wysokiej wylewki zawsze istnieje ryzyko, że powierzchnia blatu wokół zlewozmywaka zostanie zachlapana, dlatego przed jej zakupem należy orientacyjnie oszacować optymalną wysokość.
  • Wylewka obrotowa – możliwość obracania wylewki znacznie zwiększa jej funkcjonalność. Poszczególne modele można obracać w zakresie 120, 240 lub 360 stopni. Dzięki temu można skierować strumień wody do jednej z dwóch komór zlewozmywaka lub odsunąć wylewkę na bok, kiedy nie jest wykorzystywana.
  • Wylewka wyciągana – wylewka tego rodzaju obraca się w poziomie, a ponadto ma wyciąganą końcówkę myjącą. Dość długi, elastyczny przewód doprowadzający wodę, może sięgać nawet poza obręb zlewozmywaka, co przydaje się np. podczas napełniania stojących obok niego naczyń i garnków.

Ważne jest również usytuowanie wylewki, m.in. względem okna (jeżeli zlewozmywak znajduje się blisko niego). Armatura powinna być umiejscowiona w takim punkcie, by dało się swobodnie otworzyć przynajmniej jedno skrzydło kuchennego okna.

Rodzaje wylewek do umywalki

Do niedawna najważniejszą cechą wylewek była ich praktyczność. Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na funkcjonalność wylewek, ale także ich formę, sposób wykończenia czy kolor. Wysokość baterii i rodzaj strumienia wody dobiera się zgodnie z upodobaniami użytkowników łazienki. Niezależnie od rodzaju baterii umywalkowej, wylewka może być krótka, długa, prosta, obrotowa, stała, kaskadowa, mieć wygięty kształt itd.

  • Wylewka krótka – pozwala korzystać z podstawowych funkcji umywalki: umożliwia mycie rąk, przeprowadzanie podstawowych zabiegów higienicznych, mycie niewielkich przedmiotów.
  • Wylewka długa – dzięki niej użytkownik ma znacznie lepszy dostęp do umywalki. Może myć w niej większe przedmioty oraz wygodniej wykonywać różne czynności higieniczne. Niewłaściwie dobrana, długa wylewka, może ochlapywać krawędzie umywalki, podłogę oraz ścianę.
  • Wylewka obrotowa – po przesunięciu wylewki użytkownik ma lepszy dostęp do umywalki, co przydaje się np. podczas niewielkiego prania lub czyszczenia.
  • Wylewka stała – wylewki tego typu nie można obracać, przez co korzystanie z umywalki czasami jest trudniejsze, ale za to nie ma ryzyka, że woda będzie rozchlapywana na boki.
  • Wylewka kaskadowa – woda wypływa z niej szeroko, strumieniem, który przywodzi na myśl naturalny strumień lub wodospad. Takiej wylewki nie można wyposażyć w perlator.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.