Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Akcesoria do armatury łazienkowej

Leroy Merlin posiada szeroki wybór akcesoriów do baterii i armatury łazienkowej, takich jak perlator, wylewka do zlewu i umywalki czy wężyk zasilający, a także całą gamę części zamiennych. Dzięki nim możliwa jest naprawa uszkodzonej lub zużytej baterii bez konieczności zakupu nowego kompletu.

Wszystkie produkty(271)

z14
(2)
18,88 zł/ szt.
27,88 zł / szt.
32% taniej
18,88 zł/ szt.
27,88 zł / szt.
32% taniej
(2)
14,88 zł/ szt.
21,88 zł / szt.
31% taniej
14,88 zł/ szt.
21,88 zł / szt.
31% taniej
22,88 zł/ szt.
32,88 zł / szt.
30% taniej
(2)
23,88 zł/ szt.
34,88 zł / szt.
31% taniej
32,88 zł/ szt.
40,88 zł / szt.
19% taniej
(1)
19,88 zł/ szt.
23,88 zł / szt.
16% taniej
(1)
20,88 zł/ szt.
25,88 zł / szt.
19% taniej
(1)
45,88 zł/ szt.
57,88 zł / szt.
20% taniej
(1)
23,88 zł/ szt.
37,95 zł / szt.
37% taniej
(2)
31,88 zł/ szt.
40,88 zł / szt.
22% taniej
41,88 zł/ szt.
51,88 zł / szt.
19% taniej

Dowiedz się więcej

Akcesoria do armatury łazienkowej, takie jak perlatory ograniczające zużycie wody, wylewki do zlewu i umywalek czy wężyki zasilające to elementy, które zwykle sprzedawane są razem z bateriami. Armatura łazienkowa jest dość mocno eksploatowana, a jej poszczególne części z biegiem lat ulegają zużyciu bądź uszkodzeniu. Nic więc dziwnego, że z czasem wymagają wymiany na nowe. Szukając określonego produktu, należy zwrócić uwagę na podane w jego opisie średnice i długości, a także rodzaj materiału, z którego został wykonany. Szeroka oferta części zamiennych umożliwia naprawę uszkodzonych lub zużytych baterii bez potrzeby zakupu nowego zestawu. Przed wyborem upewnij się, że dane elementy będą kompatybilne z wyposażeniem Twojej łazienki. Wszystkie niezbędne akcesoria do montażu i wymiany wadliwych elementów armatury znajdziesz w ofercie Leroy Merlin.

Perlatory do armatury łazienkowej do ograniczenia zużycia wody

Perlator do wody to specjalna nakładka z okrągłą końcówką w postaci sitka montowana na końcu kranu lub prysznica, w miejscu wypływu wody. Podstawowym zadaniem tego urządzenia jest napowietrzanie strumienia wody, dzięki czemu przy mniejszym zużyciu mamy wrażenie silnego przepływu. System filtrów oraz sitek w obudowie perlatora sprawia, że strumień wody zostaje napowietrzony, a przez to przepływ wody wydaje się większy. Perlatory z reguły sprzedawane są w komplecie z bateriami. W przypadku zużycia lub uszkodzenia tych elementów, części zamienne można nabyć w naszych sklepach.

Montaż perlatora jest bardzo prosty, może tego dokonać każda dorosła osoba. Niektóre perlatory dostępne w Leroy Merlin wyposażone są w wyłączniki lub wielokolorowe diody świetlne. W ofercie naszego sklepu są również wkłady do perlatorów. Produkty można zamówić przez internet i odebrać w najbliższym sklepie Leroy Merlin.

Perlatory mogą mieć gwint zewnętrzny lub wewnętrzny. Gwint zewnętrzny wkręca się w baterię, gwint wewnętrzny zaś nakręcany jest na wylewkę.

Wybierając perlator, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Najczęściej występują perlatory wykonane z:

 • tworzywa sztucznego (plastiku lub silikonu) – perlatory z tych materiałów można bardzo łatwo wyczyścić z kamienia;
 • z powłoką chromową – mają właściwości antykorozyjne i są odporne na zarysowania, pozwalają więc na długotrwałe i bezpieczne użytkowanie armatury łazienkowej;
 • mosiądzu – z tego stopu metali wykonywane są perlatory najwyższej jakości, które mają właściwości antykorozyjne.

W ofercie Leroy Merlin znajdziesz szeroki wybór perlatorów do rozmaitych zastosowań:

 • perlator prysznicowy – chociaż zasada działania tego urządzenia jest taka sama, to montuje się go inaczej niż pozostałe rodzaje perlatorów. Wkręca się go nie na końcu wylewki, lecz przed wężem prysznicowym. W zależności od rodzaju wylewki perlator prysznicowy pozwala zaoszczędzić od 15 do 60% zużywanej wody, a tym samym ograniczyć rachunki za wodę;
 • perlator do baterii wannowej – wyróżnia się dużą przepustowością, co jest ważne ze względu na komfort użytkowania. Urządzenie tego typu nie ogranicza zatem przypływu wody, aby nie wydłużać czasu napełniania się wanny. Zwykle dostępny jest w zestawie z baterią;
 • perlator do baterii umywalkowej – nie ma ograniczeń dotyczących przepustowości, pozwala zmniejszyć zużycie wody do 2 litrów w ciągu minuty;
 • perlator bidetowy – działa podobnie jak perlator do baterii umywalkowej.

W szerokiej gamie produktów dostępne są rozwiązania takie jak:

 • wkład do perlatora – wykonany z tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest odporny na korozję. W przypadku uszkodzenia, czy trwałego zatkania możliwa jest wymiana samego wkładu bez potrzeby wymiany obudowy;
 • perlator do łatwego czyszczenia – posiada dodatkowe zabezpieczenie przed kamieniem, wewnętrzna część wykonana jest z tworzywa sztucznego, co ułatwia czyszczenie;
 • perlator LED – wyposażony jest w diody LED, które podświetlają strumień wody w 3 kolorach;
 • perlator z przedłużką – rodzaj elastycznej przedłużki do baterii;
 • perlator z kluczykiem – kluczyk służy do montażu i demontażu perlatora;
 • perlator do małych baterii.

Wylewki do zlewu, umywalki i ogrzewacza

Umywalki czy zlewozmywaki to jedne z najczęściej użytkowanych urządzeń w naszych domach. Codzienne zmywanie naczyń, poranna toaleta, mycie rąk – intensywność i częstotliwość tych czynności wymagają doboru funkcjonalnego wyposażenia. Odpowiednio dobrane akcesoria do armatury zapewnią wygodę i komfort podczas użytkowania i pozwolą uniknąć problemu wylewającej się wody na podłogę czy ściany. Dlatego właśnie długość wylewki powinna być dopasowana do wielkości umywalki lub zlewu. Należy się upewnić, że strumień wody nie będzie sięgał poza ich krawędzie. Długa, zakrzywiona wylewka sprawdzi się najlepiej w kuchni – umożliwi swobodne mycie wysokich garnków i naczyń w zlewie. Do umywalki łazienkowej, gdzie duży zasięg strumienia wody nie jest tak potrzebny, wystarczy krótki kran. Stopień nachylenia i kształt wylewki wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale również ułatwia sprzątanie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wylewkę do zlewu, umywalki czy ogrzewacza przepływowego.

Wybierając wylewkę do zlewu lub umywalki, warto zwrócić uwagę na jej kształt. W Leroy Merlin poszczególne symbole oznaczają określone kształty wylewki:

 • „L” – prosta wylewka pozioma;
 • „C” – prostokątna wylewka o charakterystycznych zaokrągleniach;
 • „F” – wysoka wylewka polecana do zlewu kuchennego, umożliwia wygodne mycie naczyń i wysokich garnków;
 • „S” – ten typ wylewki ma charakterystyczne esowate wygięcie;

Wylewki dostępne są w długości od 160 do 250 mm (długość oznaczono symbolem „L” w opisach produktów).

W Leroy Merlin zakupisz także klucz do przykręcenia baterii wykonany z PVC, który ułatwia montaż baterii, a także kolana do baterii wannowej do mocowania baterii ściennych do wanny.

Akcesoria i części zamienne do armatury łazienkowej

To szeroka gama akcesoriów i części zamiennych do baterii łazienkowych i kuchennych, które zapewniają estetyczne wykończenie armatury łazienkowej. Sprawność i funkcjonalność armatury zagwarantuje wysoka jakość materiałów.

W Leroy Merlin znajdziesz różne typy produktów, m.in.:

 • głowica do baterii – element roboczy baterii, zapewnia jej odpowiednią szczelność;
 • kolana do baterii stojącej – służą do montażu baterii ściennych w pozycji stojącej, np. na obudowie wanny;
 • krzywki do montowania baterii – umożliwiają jej prawidłowe wypoziomowanie;
 • pokrętła – potocznie kurki, używa się ich do regulacji przepływu wody w bateriach;
 • Rozeta – służy do maskowania połączeń baterii z instalacją ukrytą w ścianie.

Warto zwrócić uwagę na materiał wykonania tych produktów, aby mieć pewność, że są one najwyższej jakości. Akcesoria i części zamienne w Leroy Merlin wykonane są z mosiądzu, tworzyw sztucznych, stali lub z materiałów pokrytych powłoką chromową.

Żywotność armatury można też wydłużyć właściwą pielęgnacją urządzeń. Regularne mycie środkami do czyszczenia armatury łazienkowej usuwa kamień i zapobiega jej uszkodzeniom.

Wężyki zasilające do baterii – szeroki wybór długości i rodzajów podłączenia

Wężyki zasilające służą do podłączania przewodów wody ciepłej i zimnej oraz do armatury. Umożliwiają szybki montaż w trudno dostępnych miejscach. Instalacja tych elementów jest bardzo prosta i nie wymaga użycia specjalnych narzędzi. Wężyki wykonywane są z tworzywa sztucznego z metalowym oplotem, posiadają też końcówki przyłączeniowe. Wybierając wężyk, zwróć uwagę na:

 • długość – w ofercie Leroy Merlin dostępne są wężyki zasilające o długości od 15 do 150 cm;
 • typ podłączeń i rozmiary gwintów – w naszej ofercie występują wszystkie najpopularniejsze rozmiary,
 • oznaczenia gwintów – GW to gwint wewnętrzny (wylot) w nakrętce/śrubunku; GZ oznacza gwint zewnętrzny (wlot) wkręcany w nakrętkę;
 • materiał – w szerokiej gamie produktów znajdują się wężyki wykonane ze stali nierdzewnej oraz z polimerów. Materiał wewnętrzny wężyków stanowią różnego rodzaju tworzywa sztuczne takie jak EPDM, elastomer plastyczny czy wysokiej jakości PE falisty.