Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Płoty, pergole, kratki, donice ogrodowe

Ogrodzenia drewniane, pergole i donice to najbardziej popularne elementy architektury drewnianej spotykane w ogrodzie. Dopełnieniem płotów drewnianych są kratki ogrodowe i płoty kratkowe, które mogą być porośnięte rozmaitymi pnączami. Do wydzielenia mniejszych przestrzeni wewnątrz ogrodu świetnie sprawdzają się obrzeża trawnikowe, płotki ogrodowe oraz rollbordery. Aby stworzyć własne ogrodzenie od podstaw niezbędne będą sztachety, kantówki i słupki oraz elementy mocujące.

Wszystkie produkty(1074)

z50
49,99 zł/ szt.
62,99 zł / szt.
20% taniej
66,99 zł/ szt.
84,99 zł / szt.
21% taniej
66,99 zł/ szt.
84,99 zł / szt.
21% taniej
66,99 zł/ szt.
84,99 zł / szt.
21% taniej
66,99 zł/ szt.
84,99 zł / szt.
21% taniej
49,99 zł/ szt.
62,99 zł / szt.
20% taniej
49,99 zł/ szt.
62,99 zł / szt.
20% taniej
49,99 zł/ szt.
62,99 zł / szt.
20% taniej
169 zł/ szt.
235 zł / szt.
taniej o 66 zł
599 zł/ szt.
729 zł / szt.
taniej o 130 zł
(9)
179 zł/ szt.
209 zł / szt.
14% taniej
(14)
299 zł/ szt.
365 zł / szt.
taniej o 66 zł
(9)
349 zł/ szt.
459 zł / szt.
taniej o 110 zł
(4)
329 zł/ szt.
415 zł / szt.
taniej o 86 zł
(2)
189 zł/ szt.
255 zł / szt.
taniej o 66 zł
199 zł/ szt.
289 zł / szt.
taniej o 90 zł
(6)
139 zł/ szt.
183 zł / szt.
24% taniej
(3)
199 zł/ szt.
273 zł / szt.
taniej o 74 zł

Dowiedz się więcej

Pergola to idealny produkt dla osób, które chcą w swoim ogrodzie stworzyć unikalny klimat. Stanowi ona również doskonałe wsparcie dla pnączy i roślin. Donice ogrodowe to obowiązkowy dodatek do ogrodów i tarasów, a palisada i obrzeża pomagają wyróżnić i oddzielić ścieżki, trawnik i rabaty.

Serie architektury ogrodowej – czy warto w nie zainwestować?

Żeby urządzić ogród w jednym, spójnym stylu, warto zastanowić się nad wyborem konkretnej serii architektury ogrodowej. W ramach serii wszystkie elementy są do siebie harmonijnie dopasowane pod względem koloru, wzoru i stylu, co znacząco wpływa na walory estetyczne. Elementy składające się na serię architektury ogrodowej to płoty, donice i pergole ogrodowe, kratki, płoty ogrodowe i sztachety, a także kantówki, palisady czy daszki.

Serie architektury ogrodowej można wybrać między innymi ze względu na kolor. W sklepach Leroy Merlin dostępne są serie brązowe, naturalne (sosnowe), piaskowe, szare, antracytowe oraz czarne.

Główne rodzaje produktów w seriach to:

 • płoty oraz panele osłonowe ‒ należą do nich płoty tarasowe, sztachetowe, szczelne, deskowe, które mogą być drewniane lub kompozytowe;
 • kratki i żaluzje ‒ kwadratowe, prostokątne i trapezowe;
 • drewniane płotki sztachetowe i rollbordery;
 • donice ogrodowe;
 • pergole ogrodowe;
 • altany ogrodowe i drewutnie;
 • huśtawki;
 • podesty tarasowe;
 • sztachety;
 • kantówki.

Zastanawiając się nad wyborem serii, można wziąć pod uwagę także materiał, z jakiego zostały wykonane elementy. Każdy rodzaj materiału ma inną trwałość i może ustanawiać styl ogrodu. W naszych sklepach dostępne są serie architektury ogrodowej wykonane z drewna lub kompozytu.

Płoty i panele osłonowe – dekoracja i bezpieczeństwo

Ogrodzenia, w których skład wchodzą płoty i panele osłonowe, pełnią dwie funkcje – dekorują i zapewniają poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Na posesjach i w ogrodach mogą być montowane do istniejącej już siatki ogrodzeniowej, natomiast na balkonach i tarasach – do balustrad. Jednak znacznie solidniejszy sposób montażu zalecany przez producentów, to montaż przy pomocy kantówek i kotew (wbijanych, przykręcanych lub betonowanych do podłoża). Ze względu na łatwość montażu, a także szeroki wybór kolorów, kształtów, materiałów i rodzaju produktów, stanowią one nieodłączny element dekoracyjny, dzięki któremu przestrzenie ogrodowe czy tarasowe nabierają indywidualnego charakteru.

Ze względu na typ produktu, czyli rodzaj płotu lub panela, ułożenie desek i stopień zabudowania, można wyróżnić ogrodzenia:

 • ażurowe ‒ charakteryzują się niepełnym zabudowaniem z prześwitami, są ozdobne, te o większych prześwitach najlepiej nadają się do wydzielania przestrzeni wypoczynkowej, te bardziej szczelne – do ogrodzenia ogrodów, tarasów, a nawet całych działek;
 • lamelowe – proste i bardzo naturalne, w związku z czym świetnie posłużą również jako przegrody tarasowe. Dzięki pełnej zabudowie mogą stanowić ochronę przed promieniami słonecznymi;
 • szczelne – podobnie jak płoty lamelowe są bardzo funkcjonalne – są w pełni zabudowane i chronią przed słońcem i wiatrem;
 • sztachetowe – klasyczne ogrodzenie składające się ze sztachet. Wyróżnia je bardzo prosta forma, dzięki czemu idealnie pasuje zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacji ogrodowych i tarasowych.

Materiał, kolor. Płoty i panele osłonowe są wykonane z tych samych materiałów co inne elementy danej serii architektury ogrodowej, czyli z drewna lub kompozytu. Mają także te same kolory: naturalny (sosnowy), piaskowy, brązowy, szary i antracytowy.

Kształt, wysokość, szerokość. Aby sprostać wymaganiom naszych klientów, płoty i panele oferujemy w różnych kształtach (kwadratowy, prostokątny, trapezowy czyli skos oraz z łukiem), wysokościach (60 cm, 90 cm, 120 cm, 145 cm, 173 cm, 180 cm) i szerokościach (60 cm, 86,5 cm, 90 cm, 120 cm, 150 cm, 173 cm oraz 180 cm).

Kratka ogrodowa – zastosowanie

Kratki ogrodowe to całkiem urocze i użyteczne elementy w ogrodzie. Te elementy wyposażenia ogrodu, podobnie jak płoty i panele osłonowe, są elementem dekoracyjnym i sposobem na odgrodzenie się od sąsiadów. Czasami z płotów kratek ogrodowych korzysta się przy budowie ogrodzenia, zastępując niektóre moduły nietransparentne, modułami ażurowymi. W odróżnieniu od paneli mają jeszcze jedno ważne zastosowanie ‒ stanowią podporę dla roślin pnących, dzięki czemu można uzyskać jeszcze lepszy efekt upiększający.

Rama. Dostępne w naszych sklepach kratki ogrodowe mogą zawierać ramę lub nie. Te, które nie zawierają ramy (np. trapezowe), są wbijane w ziemię, natomiast pozostałe mocuje się kantówkami, aby były stabilne i odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne, jak np. porywisty wiatr.

Kolor, kształt, szerokość i wysokość. Kratki, składające się również na serię architektury ogrodowej, występują w standardowej kolorystyce ogrodowej: naturalnej (sosnowej), brązowej oraz szarej. Dostępne są w kształcie kwadratu, prostokąta, trapezu oraz z łukiem. Ich wymiary nie są tak zróżnicowane, jak w przypadku paneli, jednak wystarczą do tego, by z powodzeniem spełniały swoją funkcję. Dostępne w naszych sklepach kratki mają szerokość 30 cm, 38 cm, 60 cm, 90 cm lub 180 cm oraz wysokość 150 cm lub 180 cm.

Obrzeża trawnikowe i płotki ogrodowe – sposób na stylowy ogród

Aranżując ogród, warto zastanowić się nie tylko nad elementami zewnętrznymi, takimi jak płoty, panele czy kratki, ale również wewnętrznymi, które będą dzieliły powierzchnię ogrodu. Obrzeża, płotki, rollbordery i palisady to niskie ogrodzenia, które różnią się między sobą przede wszystkim wyglądem i sposobem montażu. Z ich pomocą można zarówno wydzielać rabaty, grządki, zagony, skalniaki, jak i odgradzać drzewa. Ze względu na rodzaj produktu można wyróżnić:

 • obrzeża trawnikowe ‒ idealny sposób na szybką i wygodną aranżację ogrodu. Obrzeża pozwalają na oddzielenie np. kostki brukowej, kory czy kamienia od trawnika. Są bardzo elastyczne, dzięki czemu z łatwością można z nich tworzyć łuki, okręgi oraz linie proste;
 • palisady ogrodowe ‒ kilka połączonych ze sobą okrągłych pali do mocowania w ziemi; najczęściej stosowane do wydzielania rabat z kwiatami lub krzewami;
 • płotek sztachetowy ‒ składa z połączonych płaskich sztachet. Na końcach znajdują się kotwy do wbicia w ziemię lub montuje się go do kantówek (słupków); można stosować go podobnie jak palisadę, sprawdzi się do wydzielania miejsc zabaw dla dzieci czy punktów w ogrodzie przeznaczonych do rekreacji, a także oddzielania rabat od trawnika;
 • rollbordery ‒ zwijane drewniane płotki ogrodzeniowe z półwałków mocowanych na drucie. Sprawdzają się m.in. do wyznaczania rabat z niskimi roślinami lub oddzielania pojedynczych krzewów czy drzew na trawniku; rollbordery pasują do ogrodu, gdzie zastosowano inne drewniane elementy architektury ogrodowej.

Materiał, kolor. Wszystkie powyższe produkty wykonane są z drewna lub plastiku i dostępne są w następujących kolorach: naturalnym (sosnowym), brązowym, zielonym, białym oraz szarym.

Montaż. Obrzeża trawnikowe i płotki ogrodowe mogą być przykręcane do słupków, wbijane w ziemię lub wkopywane, dzięki czemu łatwo dostosować je do różnych rodzajów podłoża i aranżacji przestrzeni zielonej.

Pergola – ponadczasowa elegancja w twoim ogrodzie

Pergole to budowle ogrodowe, które znane są w architekturze od czasów średniowiecza. Współcześnie montuje się je w ogrodach, na balkonach czy tarasach. Ich głównym celem jest podpieranie roślin, ale dają też cień i są dekoracją ogrodu, a te z ławeczką będą także miejscem wypoczynku. Pergola ogrodowa świetnie sprawdza się również jako nośnik dodatkowego " oświetlenia, a także jako wspornik.

Dzięki pergoli możemy uzyskać bardzo szybko doskonałą, wymarzoną atmosferę w naszym ogrodzie. Można wkomponować ją w wybraną przestrzeń na kilka sposobów. Ciekawym pomysłem jest użycie jej jako łącznik między dwiema częściami ogrodu. Innym sposobem aranżacji będzie postawienie pergoli np. pod ścianą. Dzięki temu uniesie i podtrzyma rośliny, które lubią stanowiska nasłonecznione. Wyeksponowane stworzą efektowną ramę dla zasadzonych u podstawy pergoli krzewów lub kwiatowych rabat. Gdy nie mamy możliwości posadzenia drzewek lub dużych roślin, wybierzmy koniecznie ten element architektury ogrodowej, ponieważ dzięki niemu łatwo "zazielenimy" także takie miejsca. Wystarczą ogrodowe donice, pergola i odrobina fantazji.

W sklepach Leroy Merlin dostępne są pergole wykonane z drewna, w różnych wielkościach i kolorach (jak pozostałe elementy architektury ogrodowej), co ułatwia stworzenie spójnej aranżacji.

Donice ogrodowe – obowiązkowy element dekoracyjny każdego ogrodu

Donice ogrodowe to najszybszy i najprostszy sposób na ozdobienie ogrodu czy tarasu. Ich największą zaletą jest mobilność, dzięki czemu można łatwo dostosowywać ich położenie do aktualnych potrzeb roślin i użytkowników ogrodu. Są też elementem dekoracyjnym. Ze względu na szeroką gamę kolorów, kształtów i wielkości, z łatwością można znaleźć odpowiedni produkt i nadać wybranej przestrzeni określony charakter.

Kolor. W sklepach Leroy Merlin dostępne są doniczki w kolorze: czerwonym, żółtym i pomarańczowym, beżowym oraz kremowym, naturalnym (sosnowym), brązowym, zielonym, białym, szarym i czarnym, a także niebieskim.

Materiał. Wybierając donice ogrodowe, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Ma on duży wpływ na jakość donicy, a także jej ciężar i trwałość.

Oferujemy donice:

 • betonowe;
 • ceramiczne;
 • drewniane;
 • gumowe;
 • kompozytowe:
 • plastikowe;
 • technorattanowe;
 • wiklinowe;
 • z włókna szklanego.

Najcięższe i najtrwalsze są donice betonowe, odpowiednie do sadzenia zwłaszcza wysokich roślin, ale ich przenoszenie może sprawiać kłopot. Warto pamiętać, że inne donice, odpowiednio zabezpieczone i zaimpregnowane, również mogą być odporne na działanie różnych warunków atmosferycznych, są przy tym nieco lżejsze i także mogą być ozdobą.

Typ. Typ donicy powinien być dobrany do rodzaju roślin, które mają w donicy rosnąć. W naszych sklepach dostępne są donice:

 • niskie – najlepsze do uprawy roślin cebulowych, np. krokusów, tulipanów, narcyzów, szafirków, a także niektórych roślin jednorocznych i ziół;
 • wysokie – do uprawy roślin wymagających większej powierzchni dla rozwoju korzeni, najlepsze do uprawy drzewek i krzewów;
 • warzywniki i zielniki – do uprawy ziół i warzyw;
 • z kratką – przeznaczone dla roślin pnących.

Kształt i rozmiar. Donice występują w wielu formach i kształtach ‒ kwadratowe, okrągłe, prostokątne, a także sześciokątne. Mogą mieć rozmaite wymiary, które zostały zgrupowane w następujący sposób:

 • długość / średnica: do 30 cm, 31–40 cm, 41–50 cm, 51–60 cm, 61–70 cm, 71–80 cm, 81–90 cm, 91–100 cm, 111–120 cm, 121–130 cm;
 • szerokość: do 30 cm, 31–40 cm, 41–50 cm, 51–60 cm, 61–70 cm, 81–90 cm oraz 111–120 cm.

Sztachety drewniane do samodzielnego montażu

Możliwość zaopatrzenia się w sztachety drewniane to świetna okazja do samodzielnej budowy płotu. Daje to możliwość idealnego dopasowania jego kształtu, długości oraz wysokości do potrzeb i oczekiwań.

W naszej ofercie dostępne są frezowane lub ryflowane drewniane sztachety o wymiarach:

 • wysokość: 60 cm, 80 cm, 90 cm, 100 cm, 120 cm, 150 cm i 180 cm;
 • szerokość: 7 cm lub 9 cm.

Kantówka i palisada ‒ elementy do budowy ogrodzeń

Żeby samodzielnie zbudować ogrodzenie, płot, pergolę, ławkę czy stabilnie podeprzeć roślinę, niezbędne będą specjalne elementy, których nie można pominąć przy tworzeniu tych konstrukcji. Ze względu na rodzaj produktu i jego zastosowanie można wyróżnić:

 • kantówki ‒ materiał budowlany o szerokim zastosowaniu. Przy ich pomocy można zbudować zarówno proste konstrukcje (np. płoty), jak i bardziej skomplikowane (np. wiata na drewno);
 • listwy;
 • minipalisady – krótkie palisady służące do podpierania małych roślin;
 • palisady – elementy dłuższe niż minipalisady, wbijane w ziemię, służą do podtrzymywania roślin;
 • półpalisady – półokrągłe elementy konstrukcyjne płotu;
 • łaty – można je wykorzystać analogicznie jak kantówki, z tą różnicą, że sprawdzą się głównie jako lżejsze elementy konstrukcyjne.

Kolor. Podobnie jak serie architektury ogrodowej, a także inne elementy ogrodowe, kantówki i palisady są dostępne w następujących kolorach: naturalnym (sosnowym), piaskowym, brązowym, szarym, antracytowym i czarnym.

Wysokość i szerokość. Aby zapewnić im kompatybilność z pozostałymi elementami, kantówki, palisady i listwy wykonane są z drewna lub kompozytu. Dostępne wymiary to:

 • wysokość: 30 cm, 50 cm, 60 cm, 90 cm, 100 cm, 105 cm, 120 cm, 150 cm, 175 cm, 180 cm, 190 cm, 200 cm, 210 cm, 240 cm, 250 cm;
 • szerokość: 2,5 cm, 3,3 cm, 3,5 cm, 4,1 cm, 4,5 cm, 6 cm, 7 cm, 7,5 cm, 8 cm i 9 cm.

Kotwa, daszek, okucia – czym mocować płoty?

Odpowiednio zamontowane sztachety i słupki powinny być stabilne i mocno złączone ze sobą oraz dobrze przytwierdzone do podłoża. W tym celu wykorzystuje się przede wszystkim:

 • kotwy;
 • kątowniki;
 • zestawy mocowań.

Szerokość. Dostępne szerokości akcesoriów do montowania to 3 cm, 4,6 cm, 6 cm, 7 cm, 9 cm, 10 cm, 12 cm oraz 14 cm. Możliwy jest również zakup elementów o regulowanej szerokości.

Materiał, sposób montażu. Ze względu na wytrzymałość, którą musi się wyróżniać konstrukcja płotu, większość elementów wykonana jest ze stali. Jednak w ofercie dostępne są także części plastikowe. W celu zapewnienia jak największej stabilności kotwa powinna być mocno osadzona w podłożu. Na tej podstawie wyróżnia się kotwy i wsporniki przykręcane, wbijane, a także odpowiednie do zabetonowania.