Menu
Produkty

Architektura ogrodowa

Altany i domki ogrodowe są stałym elementem architektury ogrodowej. W altanie można odpocząć lub urządzić przyjęcie ogrodowe, nawet podczas deszczu. W domku ogrodowym natomiast przechować wszelkie narzędzia ogrodowe. Pięknie urządzone pergole będą nie tylko cieszyły wzrok, ale dadzą też odrobinę cienia w upalne dni. Przy projektowaniu ogrodu ważne jest odpowiednie rozplanowanie ścieżek i podjazdów. U nas kupisz materiały, z których możesz je zbudować takie jak: kostka brukowa bądź płyty chodnikowe. Pięknie urządzony ogród będzie wspaniałym miejscem relaksu i wypoczynku.

Dowiedz się więcej

Artykuły dekoracyjne i użytkowe można umieścić w ogrodzie o dowolnej przestrzeni. Dzięki nim można tworzyć w ogrodzie różne strefy i przejścia, np. obszar użytkowy przeznaczony do uprawy roślin albo miejsce typowo wypoczynkowe. Asortyment dostępny w naszych sklepach może stać się inspiracją do urządzenia ogrodu we własnym, niepowtarzalnym stylu. Wybierz domki, altany, pergole, kratki, donice oczka wodne i materiały do zrobienia tarasu, ścieżek i podjazdu i stwórz przyjazną, wygodną i bezpieczną przestrzeń do relaksu i rekreacji.

Tarasy, ścieżki i podjazdy

Aby ogród nie stał się betonowym placem, powinieneś zadbać o to, by było w nim jak najwięcej zieleni i roślinności, a główne trasy i ścieżki prowadzące przez ogród były funkcjonalne i wygodne. Ważne jest też miejsce do odpoczynku, spotkań przy stole i zabawy. W zależności od potrzeb możesz sięgnąć po odpowiednie akcesoria i elementy wykończeniowe.

Podesty i deski tarasowe

Letnie dni i wieczory zachęcają do spędzania czasu na tarasie albo balkonie. Zwiększ funkcjonalność tych miejsc i ułóż na ich powierzchni podesty lub deski tarasowe. Produkty z tej kategorii mogą być wykonane z drewna zabezpieczonego przed działaniem wody lub ze specjalnego kompozytu, który jest wytrzymały, nie wymaga impregnowania oraz wygląda elegancko (imituje drewno). Deski tarasowe z kompozytu najczęściej montuje się na legarach klipsami montażowymi, które są ukryte między deskami, podesty wystarczy ułożyć na docelowej powierzchni lub na legarach, a deski tarasowe z drewna montuje się na legarach za pomocą wkrętów. Drewniany taras wygląda bardzo efektownie, ale wymaga regularnego zabezpieczania przed wilgocią – drewniane deski tarasowe trzeba impregnować przynajmniej raz do roku.

Kostki brukowe, płyty chodnikowe

Betonowe elementy najczęściej kojarzone są z terenami miejskimi, jednak odpowiednio dopasowane stylistycznie mogą stać się ozdobą przydomowego ogrodu. Możesz układać z nich podjazdy i ścieżki prowadzące od bramy lub furtki wejściowej do drzwi wejściowych do domu. Będą także dobrym wykończeniem opaski wokół budynku, która pozwala zredukować powstawanie i widoczność zabrudzeń na elewacji podczas deszczu. Kostki brukowe ułatwią stworzenie estetycznych ścieżek, a palisady przydadzą się do tworzenia obrzeży ścieżek, rabat i murków oporowych (zabezpieczających przed osuwaniem gruntu na skarpach, nasypach i uskokach, np. na granicy działki). Te solidne i trwałe produkty montuje się na odpowiednio utwardzonym podłożu.

Płyty gumowe na plac zabaw

Bezpieczeństwo najmłodszych jest niezwykle ważne, dlatego zadbaj o nie, sięgając po gumowe płyty na place zabaw. Możesz ułożyć je w miejscach zabaw dzieci – w okolicach huśtawki albo piaskownicy. Miękka i elastyczna powierzchnia chroni przed poważniejszymi kontuzjami w wyniku upadku. Dostępne są elementy w kilku kształtach i kolorach, dlatego z łatwością dopasujesz je do potrzeb swojego ogrodu.

Kamienie, grysy, otoczaki

Naturalne kamienie znakomicie prezentują się w ogrodach – mogą być używane do robienia ścieżek, obrzeży rabat, możesz je wykorzystać w aranżacji oczka wodnego. Z grysu możesz stworzyć modne rabaty żwirowe (użyj kamienia do wypełnienia przestrzeni między roślinami), a także ułożyć ścieżki, jeśli nie przepadasz za betonem (pamiętaj, żeby grys ułożyć na odpowiednio przygotowanym podłożu, np. na podsypce piaskowo-cementowej lub geowłókninie). Z kolei otoczaki sprawdzą się także do tworzenia skalniaków, oczek wodnych czy bardzo modnych gabionów (czyli przegród zbudowanych z metalowych koszy z dowolnym wypełnieniem). Możesz wykorzystać je też do stworzenia ogrodu w stylu japońskim, którego cechami charakterystycznymi są prostota i umiar.

Różne kolory i wzory kamieni pozwolą ci zrealizować nawet najbardziej skomplikowane projekty. Naturalne kamienie są odporne na warunki atmosferyczne jak deszcz czy mróz i na długo staną się ozdobą twojego ogrodu.

Kratki ogrodowe, obrzeża

Stosując kratki ogrodowe na podjeździe lub parkingu, sprawisz, że nawierzchnia będzie usztywniona, ale naturalna. Można wypełnić ją ziemią i obsiać trawą albo wypełnić drobnym kruszywem. Jej zaletą jest szybkie i dość tanie wykonanie oraz to, że przepuszcza wodę opadową, nie powodując przesuszenia terenu. Obrzeża rabat i trawników pozwolą z kolei utrzymać porządek w ogrodzie, ograniczając przerastanie trawy na rabatach czy przemieszczanie elementów rabat (np. ściółki, żwiru i roślin) na trawnik.

Legary i akcesoria do montażu tarasów

Tego typu produkty służą do tworzenia drewnianych i kompozytowych nawierzchni na tarasach, balkonach, a także na placach i chodnikach przed restauracjami. Legary wraz z bloczkami i fundamentem tworzą konstrukcję nośną i umożliwiają wypoziomowanie nawierzchni tarasowej, oddzielają ją od podłoża i zalegającej po deszczu wody, a także zapewniają wentylację. Montuje się do nich deski tarasowe i listwy, które w razie potrzeby (lub zużycia) można zdemontować i wymienić. W tej kategorii oprócz legarów znajdziesz elementy potrzebne do budowy nawierzchni tarasowych, takie jak deski i listwy do budowy tarasów, wsporniki, kliny montażowe, wkręty i wiele innych akcesoriów.

Preparaty i oleje do tarasów

Drewno ogrodowe należy regularnie pielęgnować i zabezpieczać przed wilgocią, żeby nie pękało nadmiernie, nie próchniało i nie pokryła go pleśń. Regularna konserwacja nadaje drewnu piękny kolor, podkreśla rysunek słojów i utrzymuje drewno w dobrej kondycji. Drewniane elementy architektury warto zabezpieczać co sezon, używając profesjonalnych farb i olejów do impregnacji i konserwacji.

Domki, altany i wiaty

Zabudowa drewniana na terenie ogródków działkowych i ogrodów może służyć do przechowywania akcesoriów ogrodniczych. Może także stanowić miejsce spotkań na świeżym powietrzu. Zadaszenie ochroni przed deszczem i przyda się do przechowywania mebli ogrodowych i innych akcesoriów. Dla ułatwienia wyboru, zadaszone zabudowania ogrodowe w naszych sklepach zostały podzielone na trzy grupy:

 • Domki ogrodowe i narzędziowe to konstrukcje zamknięte i zabudowane ze wszystkich stron. Mogą stać się miejscem do przechowywania narzędzi i cenniejszych przedmiotów ogrodowych. Najczęściej są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, a zadaszenie wykonane jest z papy.
 • Altany ogrodowe sprawdzają się jako miejsce wieczornego odpoczynku i spotkań przy grillu. Są zadaszone, dzięki czemu chronią użytkowników przed deszczem i słońcem. Otwarte ściany sprawiają, że wnętrze jest bardzo przewiewne, umożliwiają też swobodną obserwację okolicy.
 • Wiaty, garaże i drewutnie to konstrukcje, które służą do przechowywania i sezonowania drewna. Niektóre mogą stać się częścią altany narzędziowej albo innej konstrukcji.

Płoty, pergole, kratki i donice ogrodowe

W tej obszernej kategorii znajdują się artykuły dekoracyjne i mała architektura ogrodowa, która pozwoli na upiększenie ogrodu. Znajdziesz tu między innymi:

 • serie architektury ogrodowej ‒ gotowe zestawy do tworzenia ogrodzenia posesji lub jej dekoracji. Możesz wybrać styl pasujący do twojego ogrodu i udekorować go tylko produktami z tej serii albo sięgnąć po pojedyncze produkty;
 • płoty, panele osłonowe ‒ elementy osłonowe wykonane z drewna, występujące w różnych kształtach i rozmiarach. Szczelne, w całości zabudowane panele ogrodowe przydadzą się do tworzenia ogrodzenia. Mniejsze sprawdzą się jako ogrodzenie przestrzeni tarasu;
 • kratki ‒ ażurowe konstrukcje z cienkich listewek, które mogą stać się stelażem dla krzewów ozdobnych i pnączy. Sprawdzą się również jako zabezpieczenie i konstrukcja do prowadzenia młodych krzewów winorośli;
 • obrzeża, płotki ogrodowe ‒ drewniane palisady i osłony z tworzywa sztucznego, które stanowią wizualną granicę między różnymi strefami zagospodarowania ogrodu. Mogą oddzielać trawnik i rabaty kwiatowe albo grządki warzywne;
 • pergole ‒ propozycja dla osób, które marzą o wejściu do ogrodu przez tunel porośnięty różami lub winoroślami;
 • donice ogrodowe ‒ nie wszystkie rośliny muszą być sadzone do gruntu. Niektóre możesz chować na zimę do cieplejszego miejsca, do czego potrzebne będą właśnie donice. Dzięki nim możesz uprawiać kwiaty na balkonie, a także udekorować podjazd i parking pokryty kostką brukową;
 • sztachety ‒ wypełniają przestrzeń między słupkami płotu, tworząc przęsło, są wykonane z drewna i montowane do łat. Dzięki różnym rozmiarom, kolorom i kształtom możesz dobrać takie, które najbardziej pasują do twojego ogrodu;
 • kantówki, palisady ‒ drewniane elementy o przekroju kwadratowym bądź okrągłym będące najczęściej słupkami, do których montuje się płoty i panele osłonowe. Kantówki można wykorzystać również do budowy placu zabaw, wykonania konstrukcji ławki lub pergoli. Natomiast palisady wbite w ziemię mogą tworzyć niski płotek rabatowy;
 • kotwy, okucia, daszki ‒ te produkty pozwolą ci zamocować kantówki w ziemi, zabezpieczyć je przed wilgocią oraz wykonać montaż ogrodzenia.

Budy, karmniki, karma dla ptaków

Zamontowanie domków dla zwierząt to nie tylko wsparcie dla ptaków i owadów. Elementy te mogą pełnić także funkcję dekoracyjną i podkreślać twoje przywiązanie do natury i naturalnego środowiska. Produkty dostępne w tej kategorii zostały podzielone na kilka grup:

 • karmniki ‒ drewniane konstrukcje w różnych formach i kształtach, które umożliwiają karmienie ptaków w czasie zimy. Możesz umieścić je na parapecie albo balustradzie balkonu. Doskonale sprawdzą się także umieszczone wśród konarów drzew w ogrodzie;
 • budki lęgowe ‒ domki, które możesz powiesić na drzewie lub wysoko na elewacji budynku, gdzie będą poza zasięgiem drapieżników. Dadzą schronienie pisklakom i ich rodzicom. Ich naturalny wygląd sprawi, że ptaki chętnie w nich zagoszczą;
 • domki dla pszczół i owadów ‒ wykonane z naturalnych materiałów schronienia dla pszczół murarek i trzmieli wcale nie sprawią, że z powodu pszczół twój ogród przestanie być bezpiecznym miejscem. Te owady nie stanowią zagrożenia dla ludzi, a dzięki ich pracy w twoim ogrodzie znacznie zwiększy się ilość owoców.
 • karma dla ptaków ‒ specjalnie przygotowane mieszanki karm dla ptaków pomogą im przetrwać najbardziej srogie zimowe mrozy. Nadają się do umieszczenia w karmnikach albo improwizowanych pojemnikach ustawionych na parapetach mieszkania lub domu.