1. Do czego służy aplikacja Kazadecor?

  Aplikacja Kazadecor służy do wirtualnej aranżacji rzeczywistych wnętrz Użytkownika. Wystarczy wgrać zdjęcie własnego wnętrza a następnie wybrać interesujące kolory i dodatki.

 2. Jak uruchomić aplikację?

  Aplikacja dostępna jest pod adresem www.leroymerlin.pl/aranzacja-wnetrz. Po wejściu na stronę należy kliknąć przycisk „Dodaj zdjęcie” lub wybrać jedną z dostępnych aranżacji przykładowych. Aplikacja nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania dodatkowego ani wtyczek przeglądarki.

 3. Jakich zdjęć używać jako tło do wizualizacji własnych wnętrz?

  Zdjęcia własne użyte do wizualizacji powinny być ostre oraz przedstawiać dobrze oświetlone wnętrza. Im lepszy kontrast pomiędzy poszczególnymi powierzchniami, tym łatwiej nanieść nowe kolory. Ich pokrywanie będzie również dokładniejsze.

 4. Od czego zacząć pracę w aplikacji?

  Po załadowaniu własnego zdjęcia lub aranżacji przykładowej możemy przystąpić do „malowania ścian”. Po nałożeniu koloru na wybraną powierzchnię możemy go dowolnie zmieniać bez konieczności ponownego kolorowania. Wystarczy w tym celu klikając zaznaczyć pomalowaną powierzchnię a następnie wybrać nowy kolor.

 5. Kolor został naniesiony w niewłaściwym miejscu. Jak to naprawić?

  Niewłaściwe naniesienie koloru można cofnąć używając opcji COFNIJ dostępnej w prawym dolnym rogu ekranu. Pojedyncze kliknięcie ikony COFNIJ spowoduje powrót do stanu sprzed ostatniego kliknięcia prawego przycisku myszy. Można również użyć narzędzia GUMKA. Jeżeli chcemy precyzyjnie usunąć kolor z wybranego obszaru należy go oznaczyć za pomocą narzędzia Obszar a następnie użyć GUMKI.

 6. Skąd wzięły się kolory w palecie Kazadecor?

  Paleta kolorów Kazadecor została utworzona na podstawie elektronicznych próbników farb dostępnych w ofercie Leroy Merlin. Aby przejść do farby reprezentowanej przez wybrany kolor, wystarczy kliknąć ikonę koszyka widoczną obok okienka koloru zawierającego również nazwę i markę farby. Uwaga! Kolory dostępne w aplikacji mają charakter wyłącznie poglądowy. Wygląd powierzchni zmienionej za pomocą aplikacji może różnić się od rzeczywistych rezultatów otrzymanych przez naniesienie zakupionej farby na ścianę.

 7. Dlaczego używając narzędzia MAGICZNY PĘDZEL, kolor umieszczany jest również na powierzchni której nie chcę kolorować?

  Narzędzie MAGICZNY PĘDZEL automatycznie wykrywa powierzchnie o tym samym kolorze i odcieniu. Jeżeli sąsiadujące powierzchnie posiadają podobny odcień lub kolor, MAGICZNY PĘDZEL rozpozna je jako jeden obszar. Dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie sfotografowanie wnętrza przed rozpoczęciem pracy w aplikacji. Jeżeli MAGICZNY PĘDZEL nie działa odpowiednio dokładnie, polecamy użycie narzędzie OBSZAR.

 8. W jaki sposób nanieść inny kolor na powierzchnię którą już pomalowałem?

  Jeżeli powierzchnia, która została pomalowana ma w całości otrzymać nowy kolor, wystarczy zaznaczyć ją klikając w odpowiednie miejsce na zdjęciu lub wybrać ikonę koloru reprezentującą daną warstwę w lewej dolnej części okna aplikacji. Następnie z palety należy wybrać nowy kolor.

  Jeżeli jednak zmieniliśmy zdanie i części pomalowanej wcześniej ściany chcemy nadać inny kolor, należy zaznaczyć warstwę, następnie kliknąć EDYTUJ i za pomocą GUMKI usunąć interesujący nas fragment wymalowania. Na wyczyszczony obszar możemy ponownie nanieść dowolny kolor.

 9. Dlaczego, mimo iż wybrałem tą samą farbę, kolory różnią się między sobą? Chciałbym „domalować” powierzchnię tym samym kolorem.

  Najlepszy efekt otrzymujemy przez naniesienie danego koloru w postaci pojedynczej warstwy. Jeżeli chcemy „domalować” powierzchnię w tym samym kolorze, należy zaznaczyć warstwę, kliknąć przycisk EDYTUJ a następnie za pomocą tego samego koloru i dowolnego narzędzia do malowania dokończyć krycie powierzchni.

 10. Jak wyznaczyć obszar do kolorowania inny niż czworokątny?

  Narzędzie OBSZAR pozwala na wyznaczenie powierzchni do malowania o dowolnym kształcie. W celu dodania nowego narożnika należy podwójnie kliknąć w wybrane miejsce na granicy OBSZARU a następnie przesunąć powstały punkt w dowolne miejsce na zdjęciu.

  Narzędzie OBSZAR doskonale sprawdzi się tam, gdzie MAGICZNY PĘDZEL nie jest w stanie wykryć sąsiadujących powierzchni. Jest również niezastąpione przy wyznaczaniu kolorowych pasów na ścianie.

 11. W jaki sposób dodać kolejne kolory do projektu?

  Kolejne kolory do projektu dodawane są w postaci warstw. W tym celu należy kliknąć ikonę PĘDZLA widoczną w lewej dolnej części okna aplikacji. Kolejne warstwy są przedstawiane w postaci nowych kolorowych kwadracików wyświetlanych w kolejności dodania. Dzięki temu w łatwy sposób możemy szybko przejść do każdej z warstw klikając interesujący nas kolor.

 12. Jak dodać inne elementy wystroju wnętrza poza kolorami?

  Aplikacja Kazadecor poza wirtualnym malowaniem ścian umożliwia dodawanie innych elementów dekoracyjnych. Dzięki temu posiadając zdjęcia interesujących nas mebli i akcesoriów wyposażenia wnętrz możemy ocenić, czy dane produkty pasują do naszego wnętrza. Zdjęcia obiektów mogą być dodawane bezpośrednio z dysku twardego komputera lub z dowolnego adresu WWW. Wystarczy wybrać opcję DODAJ OBRAZ a następnie wskazać źródło pliku.

  Uwaga! Przed dodaniem zdjęcia należy upewnić się, że wybrane pliki nie są chronione prawami autorskimi które wykluczają możliwość dalszego wykorzystania materiałów. Firma Leroy Merlin nie ponosi odpowiedzialności za materiały wykorzystane przez Użytkownika w aplikacji Kazadecor.

 13. Jakie parametry powinien mieć obraz dodawany do projektu?

  Najlepsze efekty otrzymamy dodając obraz nie posiadający tła (np. pliki z popularnym rozszerzeniem *.PNG). Obrazy takie bardzo łatwo wyszukać w Sieci wybierając w wyszukiwarce obrazów filtr KOLOR>PRZEZROCZYSTE lub TRANSPARENTNE.

 14. Dlaczego dodany obraz jest częściowo przezroczysty i jak to naprawić?

  Aplikacja Kazadecor posiada specjalny mechanizm, który automatycznie usuwa niepotrzebne białe tło z dodanych obrazów. Niekiedy jednak zdarza się, że obraz zawiera również inne białe elementy które nie powinny zostać usunięte. Aby naprawić taki obraz należy podwójnie kliknąć na niego a następnie korzystając z opcji NAPRAW zaznaczyć obszar do odzyskania. Ta opcja pozwala również na usunięcie z obrazu niechcianych elementów. W tym celu w oknie edycji obrazu wystarczy skorzystać z opcji USUŃ.

 15. Jak zmienić położenie oraz perspektywę dodanego obrazu?

  Każdemu dodanemu obiektowi możemy zmienić położenie, wielkość oraz perspektywę. Położenie na zdjęciu zmieniamy klikając obraz i przesuwając go w wybrane miejsce. Obiekt możemy również obrócić. W tym celu klikamy ponownie zaznaczony obraz i przesuwamy po wyświetlonym okręgu do uzyskania żądanego położenia. Ciekawą opcją jest również zmiana perspektywy. Pozwala ona na dopasowanie płaskiego obrazu do perspektywy wnętrza (np. drzwi). Perspektywę zmieniamy przesuwając widoczne w narożnikach obiektów kropki.

 16. Jak zapisać gotowy projekt?

  Po zakończeniu pracy możemy zapisać projekt. Dostępne są 3 tryby zapisu: Nowy obraz, Obraz połączony Przed/Po (obydwa tryby dostępne po kliknięciu ikony aparatu w prawym dolnym rogu ekranu) oraz Zapisz projekt (ikona dyskietki w prawym dolnym rogu ekranu). W menu Zapisz obraz dostępny jest również mechanizm Podgląd Przed/Po, umożliwiający porównanie oryginalnego zdjęcia ze zdjęciem zmienionym przez aplikację. Zapisując pracę za pomocą opcji Zapisz projekt (ikona dyskietki) otrzymujemy plik w specjalnym formacie umożliwiającym późniejszą edycję projektu z zachowaniem warstw i obiektów umieszczonych w aranżacji.

 17. W jaki sposób mogę wykorzystać stworzony projekt?

  Projekt wykonany w aplikacji Kazadecor może posłużyć jako inspiracja przed planowanym remontem. Możemy też sprawdzić, czy określony kolor ściany będzie pasować do obecnego wystroju. Zapisane zdjęcie wnętrza opracowane w aplikacji można udostępniać znajomym lub dzielić się nim na naszym Fotoforum. Użytkownicy naszego Fotoforum chętnie wyrażą opinię na temat proponowanego wystroju i przedstawią swoje propozycje aranżacji.