Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Kosze na śmieci, pojemniki, wagi łazienkowe

W wyposażeniu każdej łazienki powinny znaleźć się akcesoria takie jak: kosz na śmieci, pojemniki plastikowe oraz waga łazienkowa. Aby przestrzeń była w pełni funkcjonalna, należy umieścić je w odpowiednich miejscach. Warto również dobierać je do aranżacji wnętrza, tak by nie odbiegały od niego stylem lub kolorem.

Wszystkie produkty(127)

z7

49,90 zł/ opak.

29,90 zł/ opak.

21,90 zł/ opak.

49,90 zł/ opak.

39,90 zł/ szt.

16,90 zł/ szt.

(2)
79,90 zł/ szt.

(1)
84,90 zł/ szt.

(2)
67 zł/ szt.

86,90 zł/ szt.

(3)
84,90 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Akcesoria łazienkowe oferowane w Leroy Merlin spełniają wymagane standardy, a przy tym są estetyczne i praktyczne. Łazienkowy kosz na śmieci ułatwia utrzymanie porządku. Można do niego wyrzucać artykuły higieniczne, pojemniki po kosmetykach, zużyte waciki i patyczki do uszu. Z kolei waga łazienkowa umożliwia kontrolę wagi ciała o stałej porze dnia, np. po porannej kąpieli.

Kosz na śmieci do łazienki – jaki wybrać?

W ofercie sklepów Leroy Merlin dostępne są różnorodne kosze na śmieci, tak aby nasi klienci mogli bez problemu dopasować je do wyglądu swojej łazienki. Z łatwością znajdziemy wśród nich produkty mające nowoczesny, minimalistyczny charakter. Odpowiednie modele znajdą również osoby gustujące w zdecydowanych kolorach i wzorach. Co prawda kosz na śmieci powinien mieć przede wszystkim walory użytkowe, jednak warto aby jego wygląd był spójny z aranżacją łazienki.

Wybierając kosz na śmieci, który będzie stał w łazience, warto zwrócić uwagę na kilka cech. Pozwoli to dopasować produkt idealny dla naszych potrzeb.

 • Pojemność. To pierwsza rzecz, którą należy wziąć pod uwagę podczas zakupu. Łazienkowy kosz na śmieci występuje w różnych pojemnościach ‒ 3 l, 5 l, a nawet więcej niż 20 l. W tej kwestii podstawowym kryterium powinna być liczba osób, które będą korzystać z kosza na śmieci. W jedno- lub dwuosobowym gospodarstwie domowym mały kosz na śmieci do łazienki powinien w zupełności wystarczyć. Przy liczniejszej rodzinie bardziej praktyczny będzie ten o większej pojemności. Dzięki temu nie będzie zapełniać się zbyt szybko.
 • Wysokość. To kolejne kryterium, na które warto zwrócić uwagę. Istotne jest, czy kosz będzie umieszczony np. pod półką lub wieszakiem. Ważna jest nie tylko wysokość samego kosza, ale również, jeżeli jego wieczko podnosi się do góry, jego wysokość po otwarciu. W ofercie dostępne są również kosze, które możemy zamontować wewnątrz szafki. W takim przypadku ich wysokość także powinna pozwalać na ich swobodne otwarcie oraz zamknięcie.
 • Sposób otwierania. Najbardziej popularne i najchętniej wybierane przez klientów są kosze otwierane nogą. Łatwo dostać się do nich nawet wtedy, gdy mamy brudne lub zajęte ręce. Choć mechanizm wszystkich koszy na śmieci otwieranych w ten sposób jest taki sam, to w zależności od producenta niektóre otwierają się bardziej dynamicznie, a inne mniej. Kosze wyposażone jedynie w ruchomą, obrotową przykrywkę u góry są mniej popularne, jednak również znajdują swoich zwolenników. Sprawdzają się zwłaszcza w pomieszczeniach, gdzie nie ma miejsca na kosz na śmieci z podnoszoną pokrywą.
 • Materiał. Podchodząc z uwagą do wyboru dodatków, nie sposób pominąć stylu, w jakim zaprojektowana jest łazienka. Dbając o najdrobniejsze detale, możemy osiągnąć zamierzony efekt odpowiadający konkretnemu stylowi. Dlatego tak ważne jest zadbanie nie tylko o płytki, armaturę łazienkową czy lustro. Akcesoria również odgrywają ważną rolę w wyglądzie całego wnętrza. Wśród koszy na śmieci można wyróżnić: metalowe, metalowe lakierowane, plastikowe. Biały kosz na śmieci wpisuje się w styl nowoczesnej łazienki, w której dominują neutralne barwy i naturalne materiały. Nie rzuca się w oczy, a przy tym dopełnia całe wnętrze. Kosz na śmieci pokryty lakierem (błyszczącym lub matowym) można dopasować do kolorów przyjętych podczas aranżacji łazienki. W ten sposób nie będzie odbiegać wizualnie od innych akcesoriów i dodatków. Wymagającym klientom polecamy designerskie kosze, np. z bambusową pokrywą, kosze z nadrukiem panoramy miasta czy z wytłoczonym, trójwymiarowym wzorem. Z pewnością przypadną one do gustu miłośnikom wysmakowanych detali.

 

Waga łazienkowa – jak dokonać dobrego wyboru?

Choć waga łazienkowa nie jest produktem pierwszej potrzeby, wiele osób nie wyobraża sobie, by mogło jej zabraknąć. Korzystają z niej osoby dbające o formę i zdrowie. Monitorując ją u dzieci, można w porę zauważyć skoki rozwojowe, a także wychwycić zahamowania przyrostu wagi. Dorośli również borykają się ze zbyt dużym wzrostem masy ciała, dlatego warto w porę przeciwdziałać przybywaniu nadmiernych kilogramów.

Można wyróżnić dwa rodzaje wag łazienkowych: mechaniczne i elektroniczne. Te pierwsze są dużo mniej precyzyjne – nawet najlepsza waga łazienkowa o mechanicznym działaniu pokaże wagę z dokładnością do 0,5‒1 kg. Dlatego w Leroy Merlin postawiliśmy na wagi łazienkowe elektroniczne, które są dużo bardziej precyzyjne. Możemy przy ich użyciu wykonać zarówno dokładny pomiar masy ciała, zawartości wody, tłuszczu oraz masy mięśniowej, a często również wyliczyć BMI. Co prawda, co jakiś czas trzeba wymieniać w nich baterie (czego nie wymagają wagi mechaniczne), jednak pobierają tak mało energii, że robi się to rzadko.

 

Elektroniczna waga łazienkowa – kryteria wyboru

Na co zwrócić uwagę, dokonując zakupu wagi łazienkowej? Kwestia wizualna z pewnością ma znaczenie, jednak w pierwszej kolejności warto sprawdzić funkcjonalności, które w poszczególnych modelach mogą być różne.

 • Skrajne obciążenia – czyli najniższa i najwyższa możliwa do pokazania waga. W większości przypadków maksimum to 150 lub 180 kg. Nie należy obciążać wagi ponad tę granicę, ponieważ może ulec uszkodzeniu. Dolna granica jest istotna wtedy, gdy chcemy ważyć dzieci. Zwykle jest ona na tyle niska, że bez problemu można kontrolować wagę nawet maluchów, które są już w stanie samodzielnie ustać na wadze.
 • Dokładność wyniku – bardzo precyzyjny pomiar jest niezwykle istotny w przypadku osób trenujących, mających problemy zdrowotne lub będących na diecie. Ważne jest wtedy kontrolowanie wagi nie tylko na poziomie kilogramów, ale i gramów.
 • Platforma – a dokładnie materiał, z którego została wykonana. Najbardziej polecane jest szkło hartowane, które jest trwałe, eleganckie i łatwe w czyszczeniu. Mniej odporne na uszkodzenia są wagi łazienkowe z platformą wykonaną z plastiku.
 • Wymiary – wagi elektroniczne łazienkowe mają zazwyczaj podobne wymiary, warto jednak przed zakupem upewnić się, czy dany model zmieści się np. pod szafką w naszej łazience. Podobnie jest w przypadku, gdy wagę po każdorazowym użyciu chowa się do szafy.
 • Funkcje – oprócz podstawowych pomiarów, urządzenia mogą mieć różne funkcje dodatkowe. Dobra waga łazienkowa jest w stanie m.in. wykonać analizę tkanki tłuszczowej, wyliczyć zapotrzebowanie na kalorie, uwzględnić ilość wody w organizmie oraz pamiętać wyniki kilku osób.
 • Zasilanie – bateria do wagi łazienkowej to niewielki wydatek. Warto jednak zorientować się, ile takich baterii będziemy potrzebować i jakiego są rodzaju. Różnice w cenach potrafią być spore, a wydatek będzie trzeba ponieść za każdym razem, gdy bateria się wyczerpie.
 • Design – waga łazienkowa zazwyczaj stoi pod szafką lub jest schowana, więc jej wygląd nie jest sprawą pierwszorzędną. Esteci mimo wszystko najchętniej sięgają po model pasujący do pozostałych akcesoriów w łazience.
 • Cena – nie zawsze warto decydować się na najdroższy produkt. Osoby, które chcą jedynie od czasu do czasu kontrolować swoją wagę i nie potrzebują pozostałych funkcji, nie muszą inwestować w zaawansowane urządzenie w cenie kilkuset złotych. Z pewnością sprawdzi się u nich prosta waga łazienkowa z elektronicznym pomiarem.

 

Jaka waga łazienkowa będzie najlepsza?

Podczas  wyboru odpowiedniego produktu najlepiej zadać sobie pytanie, jakich funkcji tak naprawdę potrzebujemy, a które są jedynie zbędnym dodatkiem. Pozwoli to wybrać urządzenie, z którego będziemy w pełni korzystać. Przykładowo funkcji zapamiętywania kilku użytkowników nie wykorzysta singiel, który mieszka sam. Górna granica wagi powyżej 150 kg nie będzie potrzebna osobie ważącej 50 kg. Kiedy już dokona się wyboru potrzebnych funkcjonalności, spośród wyselekcjonowanych modeli można wybrać ten, który najbardziej pasuje do naszego wnętrza.

Pojemnik do przechowywania w łazience

W każdej łazience pojemniki ułatwiają segregowanie rzeczy i utrzymywanie porządku. Przechowuje się w nich zapasowe kosmetyki, ręczniki, a nawet bieliznę. Nierzadko chronią zawartość przed wszechobecną w łazience wilgocią oraz przypadkowymi zabrudzeniami. Pojemniki plastikowe łatwo się myje, a do tego można użytkować je przez długie lata. Osoby korzystające z dużych opakowań środków piorących, chętnie przechowują w nich zapasy proszku do prania czy kapsułek piorących. Mogą one mieć także wiele innych zastosowań.

W małej łazience, gdzie liczy się każdy centymetr wolnej powierzchni, pojemniki pomagają w utrzymaniu porządku i segregowaniu rzeczy, których używa się na bieżąco. Jeżeli jest kilku mieszkańców, pomaga to uniknąć chaosu i ryzyka sięgnięcia po nie swój kosmetyk czy zgubienia czegoś w gąszczu innych przedmiotów. Mając dobrze zorganizowaną i uporządkowaną przestrzeń, można w pełni cieszyć się jej wyglądem.