Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Dostępność
Cena (zł)

Pokrowce na ubrania i worki próżniowe

Pokrowce na ubrania przydadzą się szczególnie, gdy chcemy przetransportować delikatne części garderoby lub je bezpiecznie przechować. Mogą mieć proste, lub wyszukane wzory oraz różne rozmiary dopasowane do różnego typu odzieży. W ofercie posiadamy również worki próżniowe, pozwalające na zmniejszenie objętości przechowywanych ubrań i innych tekstyliów. Jest to możliwe poprzez odessanie powietrza z wnętrza worka za pomocą odkurzacza podłączonego do specjalnego zaworu. Sprawdź naszą ofertę i wybierz akcesoria do przechowywania idealnie dopasowane do Ciebie.

Wszystkie produkty(9)

z1
20,49 zł/ szt.
42,49 zł/ szt.
33,49 zł/ opak.
11,88 zł/ szt.
z

Dowiedz się więcej

Prawidłowo przechowywana oraz zabezpieczona odzież nie ulega zniszczeniu. Dzięki temu można korzystać z niej przez wiele sezonów. Ubrania, po które sięga się najczęściej, jak i takie, które nie powinny być narażone na zagniecenia, można przechowywać w specjalnych pokrowcach. Natomiast zimowe kołdry czy odzież sezonową, która przez kilka miesięcy w roku jest całkowicie bezużyteczna, warto przechowywać w workach próżniowych. Ta ostatnia opcja pozwala nie tylko zabezpieczyć schowane rzeczy, lecz także zaoszczędzić miejsce w szafach i garderobach.

Pokrowce na ubrania

Pokrowce na ubrania są wykonane z tworzyw sztucznych (najczęściej z poliestru) i na całej długości wyposażone w wygodny suwak, który umożliwia bezproblemowe oraz szybkie włożenie lub wyjęcie potrzebnych rzeczy. Pokrowce są dostępne w kilku rozmiarach, np. 60 × 135 cm, 60 × 90 cm czy 55 × 110 cm. Dzięki temu można dobrać je do rodzaju odzieży – inne do płaszczy, garniturów i koszul, a odmienne przykładowo do spodni.

Kupując tego typu pokrowiec, należy dokładnie sprawdzić wymiary odzieży lub innych rzeczy, które będą w nim przechowywane. Konieczne jest dopasowanie rozmiarów tak, aby ubrania swobodnie mieściły się w pokrowcu – inaczej będą np. ściśnięte lub zawinięte, co spowoduje zagniecenia. Wypełnione pokrowce można przechowywać w pozycji poziomej na półkach (ułożone na stos) lub pionowo, wieszając je na wieszakach.

Pokrowce na ubrania dostępne są w różnych kolorach, także w wersji przezroczystej. Większość barwnych (nieprzejrzystych) pokrowców ma praktyczne okienko, które ułatwia odnalezienie potrzebnej rzeczy.

Dlaczego warto używać pokrowców na ubrania?

  • Pokrowce na ubrania zapobiegają powierzchniowym zabrudzeniom i chronią przed stałym osiadaniem kurzu na rzeczach (nawet w zamkniętych szafach).
  • Umożliwiają wygodny transport ubrań w samochodzie i zapobiegają ich wygnieceniu (np. w walizce).
  • Umożliwiają też prawidłowe przechowywanie odzieży sezonowej lub rzadko używanej (ubrania wieczorowe, płaszcze, kurtki, garnitury itp.).

Jak przechowywać pościel – specjalne pokrowce

Przydatne są również specjalne pokrowce na pościel – pozwalają na higieniczne przechowywanie kołder i poduszek. Ograniczają namnażanie roztoczy oraz chronią przed zanieczyszczeniami, zapewniając jednocześnie prawidłową cyrkulację powietrza. Jest to możliwe dzięki temu, że są z jednej strony wykonane z „oddychającego” tworzywa, a z drugiej – pokryte przejrzystym poliestrem. Taki pokrowiec jest również wyposażony w wygodną rączkę.

Wadą długotrwałego przechowywania ubrań lub pościeli w pokrowcach jest charakterystyczny zapach, który sprawia, że rzeczy mogą wymagać odświeżenia. Nie jest to trudne – zwykle wystarczy po prostu ich rozwieszenie i przewietrzenie.

Worki próżniowe – oszczędność miejsca

Worki próżniowe są wykonane z polietylenu. Mają zawór, przez który z wnętrza odsysa się powietrze. Jest ono usuwane przy pomocy specjalnej pompki lub np. odkurzacza ustawionego na minimalną moc. Powstaje w ten sposób próżnia, a objętość worka z ubraniami znacznie się zmniejsza. Jakie korzyści daje przechowywanie odzieży w workach próżniowych?

  • Worki próżniowe są szczelną barierą dla wszelkich zabrudzeń i drobnoustrojów – chronią ubrania przed kurzem, pleśnią i molami.
  • Worki oszczędzają miejsce – dzięki zmniejszeniu objętości, można bez problemu przechowywać w nich odzież lub pościel, które normalnie zajęłyby znaczną część szafy (dotyczy to zwłaszcza kurtek puchowych, poduszek, kołder).
  • Worki próżniowe umożliwiają też wygodny transport większej ilości rzeczy – więcej mieści się do plecaka lub walizki.

Worki próżniowe mają wiele zalet, ale też jedną istotną wadę – ubrania po wyjęciu z nich są mocno wygniecione i wymagają prasowania. Wyjątkiem są poduszki czy kołdry, które są gotowe do użycia natychmiast po wyjęciu.

Większość worków próżniowych sprzedawana jest w kompletach – po kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt sztuk w różnych wymiarach. Jednymi z najpopularniejszych są worki 50 × 70 cm, 60 × 90 cm i 70 × 100 cm, choć dostępnych modeli jest znacznie więcej. Należy je dobierać, kierując się rozmiarami rzeczy do przechowywania.

Szukasz praktycznych wskazówek?

Znamy odpowiedź na Twoje pytania! Zobacz skuteczne porady, które przygotowaliśmy z ekspertami Leroy Merlin.