Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Akcesoria do prania

Kosze na bieliznę pomagają utrzymywać w czystości i porządku pomieszczenia sanitarne. Dzięki ich wykorzystaniu już nigdy nie będziecie się musieli martwić bałaganem w przypadku niezapowiedzianej wizyty rodziny i znajomych. Stylowe kosze na bieliznę, umieszczone w łazienkach, nie burzą wyglądu ani sterylności pomieszczeń. Leroy Merlin oferuje szeroką gamę koszy na bieliznę: drewniane, wiklinowe, plastikowe, materiałowe. Posiadamy kosze otwarte, zamknięte, składane, a nawet kilkukomorowe do segregacji ubrań. W naszej ofercie na pewno znajdziecie produkty, które będą odpowiadały Waszym potrzebom. Produkty z oferty można zamówić przez internet i odebrać w najbliższym sklepie Leroy Merlin.

Wszystkie produkty(266)

z14
69 zł/ szt.
89,90 zł / szt.
23% taniej
(7)
199 zł/ szt.
157 zł/ szt.
179 zł / szt.
12% taniej
52,90 zł/ szt.
59,90 zł / szt.
11% taniej
(1)
107 zł/ szt.
129 zł / szt.
17% taniej
(2)
76,90 zł/ szt.
86,99 zł / szt.
11% taniej
139 zł/ szt.
239 zł/ szt.
297 zł/ szt.
139 zł/ szt.
199 zł/ szt.
79,90 zł/ szt.
47,90 zł/ szt.
139 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Pranie ubrań kojarzy ci się z bałaganem w łazience, a na samą myśl o prasowaniu bolą cię plecy? Odpowiednia suszarka do prania i deska do prasowania co prawda nie wyręczą cię w tych obowiązkach, ale mogą uczynić je mniej kłopotliwymi. Zobacz, jak ułatwić sobie pranie, skutecznie wysuszyć ubrania i przyspieszyć prasowanie.

Kosz na pranie – do małej i dużej łazienki

Wybierając kosz na pranie, najlepiej szukać produktów o ażurowej i przewiewnej konstrukcji – dzięki mikrowentylacji ubrania nie zatęchną. Dobrym rozwiązaniem są kosze z materiału lub z wkładem materiałowym, który zapewnia wentylację. Jeżeli taki wkład lub kosz się zabrudzi, można go wyprać, co jest dużo wygodniejsze niż czyszczenie wiklinowego pojemnika.

W małej łazience z pewnością przyda się wąski kosz na pranie lub kosz narożny – umożliwią one zagospodarowanie np. przestrzeni między szafką pod umywalkę a ścianą. Jeżeli masz słupek łazienkowy, przy odrobinie własnej pracy możesz przygotować kosz do zabudowy. Takie rozwiązanie pozwala zachować funkcjonalność, a jednocześnie pojemnik nie jest na pierwszy rzut oka widoczny.

Jeżeli dysponujesz większą ilością miejsca w łazience lub pralni, możesz wybrać praktyczny kosz, który umożliwia segregację ubrań, np. według koloru, a tym samym pozwala zaoszczędzić czas. W ten sposób unikniesz przed praniem przeszukiwania całej sterty ubrań w poszukiwaniu np. tych białych.

Suszarka do ubrań – rozstawisz ją w każdym miejscu

Odzież po praniu należy wysuszyć. Suszarki elektryczne zapewniają dużą wygodę, ale nadal są to produkty dosyć drogie. Tańszym i bezpieczniejszym dla delikatnych ubrań rozwiązaniem jest stojąca lub wisząca suszarka do prania.

W zależności od potrzeb masz do wyboru następujące rodzaje suszarek:

  • sufitowa,
  • ścienna,
  • balkonowa,
  • ogrodowa,
  • stojąca rozkładana,
  • suszarka typu wieża.

W małej łazience, gdzie należy rozsądnie zagospodarować przestrzeń, odpowiednia będzie suszarka sufitowa. Zapewnia ona dużo miejsca na suszenie ubrań i nie zajmuje miejsca na podłodze. Suszarki takie najczęściej montuje się nad wanną lub kabiną prysznicową.

Jeżeli w łazience masz sufit podwieszany, lepiej zdecydować się na suszarkę montowaną do ściany. Wtedy sznurki do suszenia rozciągane są między przeciwległymi ścianami.

Suszarka balkonowa może występować zarówno w wersji mocowanej na stałe do balustrady, jak i mobilnej. Można ją zamontować po zewnętrznej stronie, nadaje się zatem nawet do bardzo małych balkonów.

Właściciele domów mogą do suszenia prania wykorzystać podwórko. Suszarka ogrodowa przeważnie jest montowana na stałe. Bardzo duża długość linek pozwala rozwiesić ubrania z kilku prań. W przypadku wielu modeli tego typu suszarek istnieje możliwość zamocowania materiałowego daszku, który ochroni pranie przed deszczem.

Największą popularnością cieszą się rozkładane suszarki stojące oraz suszarki typu wieża. Wykonane są z lekkich rurek i często posiadają plastikowe kółka, dzięki czemu łatwo je przemieszczać. Warto zwrócić uwagę, czy suszarka ma antypoślizgowe nóżki i solidne zabezpieczenie przed samoistnym złożeniem. Te dwie funkcje bardzo poprawiają stabilność na śliskich powierzchniach, takich jak panele podłogowe lub płytki gresowe. Stojąca suszarka na pranie po rozłożeniu dodatkowych ramion może pomieścić dwa albo nawet trzy prania. Plusem jest to, że odzież suszy się na jednym poziomie – ułatwia to rozwieszanie oraz umożliwia lepszą cyrkulację powietrza między ubraniami.

Suszarki typu wieża są wysokie, ale zajmują mało miejsca na podłodze. Taki model można rozstawić nawet w kabinie prysznicowej – to dodatkowy sposób na wykorzystanie małej przestrzeni w łazience. Upraną odzież wiesza się na kilku poziomach. Warto pamiętać, aby najcięższe i zajmujące najwięcej miejsca ubrania rozwieszać niżej – dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości suszarka jest bardziej stabilna.

Deska do prasowania – udogodnienia, które docenisz

Wysuszoną odzież warto przed schowaniem do szafy wyprasować. Dobra deska do prasowania powinna mieć szeroki zakres regulacji wysokości, ponieważ jej odpowiednie dostosowanie do wzrostu jest bardzo ważne – pomaga odciążyć kręgosłup. W ten sposób można uniknąć bólu pleców po długim prasowaniu.

Kolejne udogodnienie, w jakie bywa wyposażona deska do prasowania, to stała podstawa, na której można bezpiecznie położyć żelazko. Jeśli jest ona odpowiednich rozmiarów, może posłużyć do postawienia stacji parowej. Wiele desek do prasowania ma także gniazdko z przedłużaczem, do którego można podłączyć żelazko, dzięki czemu deska nie musi stać blisko ściany z kontaktem elektrycznym.

Ważny jest również odpowiedni pokrowiec na deskę. Materiał powinien być oczywiście odporny na wysokie temperatury oraz zapewniać optymalną przepuszczalność gorącej pary. Pokrowce na deski do prasowania coraz częściej pokryte są warstwą, która dodatkowo odbija ciepło – w połączeniu z parą z żelazka pozwala ono szybciej wyprasować ubranie.