Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Dostępność
Cena (zł)

Dzbanki i butelki filtrujące

Dzbanki i butelki filtrujące zawierają specjalny wkład filtrujący, który oczyszcza wodę kranową z chloru, niektórych metali ciężkich oraz innych szkodliwych substancji, mogących się w niej znajdować. Nowoczesne dzbanki i butelki filtrujące są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Niektóre z nich wyposażone są również w specjalny wskaźnik, który informuje o stopniu zużycia filtra i przypomina o jego wymianie. Dzbanki i butelki filtrujące umożliwiają w łatwy sposób uzyskania czystej i smacznej wody bez konieczności kupowania butelkowej wody. Jest to przyjazne dla środowiska i ekonomiczne rozwiązanie.

Wszystkie produkty(22)

z2
89,99 zł/ szt.
(1)
18,99 zł/ szt.
59,99 zł/ szt.
(27)
49,99 zł/ szt.
(2)
39,99 zł/ szt.
(1)
49,99 zł/ szt.
(2)
229 zł/ szt.
29,99 zł/ szt.
36,99 zł/ szt.
(2)
49,99 zł/ szt.
(1)
49,99 zł/ szt.
(3)
49,99 zł/ szt.
99,99 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Dzbanki i butelki filtrujące to niezwykle funkcjonalne artykuły. Pierwsze z nich przydają się szczególnie w domu. Przy pomocy dzbanków filtrujących szklanych czy wykonanych z tworzywa sztucznego, jednorazowo oczyścisz (między innymi z chloru i metali ciężkich) nawet kilka litrów wody kranowej. Jeśli chodzi o butelki filtrujące, to są one szczególnie chętnie wybierane przez osoby aktywne fizycznie. Niewielkich rozmiarów produkt jest lekki i zajmuje mało miejsca w torbie czy plecaku, dlatego w prosty sposób możesz go ze sobą zabrać nie tylko na trening, ale także na zakupy, do pracy, szkoły bądź w jakiekolwiek inne miejsce.

Najważniejsze cechy dzbanków filtrujących

Możliwość błyskawicznego oczyszczenia nawet kilku litrów wody to nie jedyna zaleta dzbanków filtrujących. Czym jeszcze cechują się tego rodzaju produkty? Przede wszystkim są one niezwykle trwałe. Omawiane artykuły są oparte na prostej konstrukcji składającej się jedynie z obudowy wykonanej z solidnego tworzywa sztucznego lub szkła oraz specjalnego wkładu węglowego służącego do filtrowania wody. Niektóre modele wyposażone są również w specjalny wskaźnik, który informuje o stopniu zużycia filtra i przypomina o jego wymianie. W związku z tym, że dzbanek filtrujący do wody trudno jest uszkodzić, może on być użytkowany nawet przez kilka lat.

Warto także zaznaczyć, że woda wlewana z niego do czajnika lub ekspresu do kawy wydłuża żywotność tego rodzaju urządzeń. Ze względu na fakt, że jest ona oczyszczona, nie dochodzi do osadzania się kamienia, który nie tylko psuje smak przygotowanych napojów, ale często powoduje również uszkodzenie sprzętu AGD. Warto podkreślić, że dzbanki filtrujące dostępne są w różnych wariantach pojemnościowych oraz kolorystycznych, więc bez problemu dopasujesz produkt do swoich potrzeb i wystroju kuchni.

Zalety stosowania butelek z filtrem

Mniejszą alternatywą dla dzbanków są butelki z filtrem. I to właśnie niewielki rozmiar jest jedną z największych zalet tego rodzaju produktów. Dzięki temu butelkę możesz mieć zawsze przy sobie i co ważne, uzupełnić ją wodą kranową, która poprzez wkład węglowy będzie w pełni oczyszczona i zdatna do picia. Nie jest to jednak wyłączna korzyść związana z jej użytkowaniem. Jakie jeszcze są zalety stosowania butelek z filtrem? Zaliczamy do nich między innymi:

  • oszczędność pieniędzy — woda w niewielkich, półlitrowych czy litrowych butelkach jest stosunkowo droga. Dzięki proponowanym przez nas artykułom filtrującym możesz całkowicie zrezygnować z jej zakupu;
  • pozytywny wpływ na środowisko — używając butelek filtrujących, znacznie ograniczysz zużycie szkodliwego dla przyrody plastiku, w którym dystrybuowana jest woda większości producentów;
  • łatwe czyszczenie — ze względu na ergonomiczny kształt i brak zakamarków butelkę można łatwo umyć, przez co nabierana do niej woda zawsze będzie świeża i pozbawiona zarazków.

Korzystając z butelki z filtrem, należy jednak pamiętać o konieczności regularnej wymiany wkładu węglowego. W odróżnieniu od dzbanków nie posiadają one elektronicznego wskaźnika jego zużycia, dlatego samodzielnie trzeba pamiętać o konieczności założenia nowego filtra. Wielu producentów zaleca, aby robić to raz w miesiącu lub po oczyszczeniu 150 litrów wody.

Jak wybrać butelkę i dzbanek do filtrowania wody?

Podczas zakupu butelki lub dzbanka do filtrowania wody należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Dzięki temu korzystanie z omawianych produktów stanie się przyjemne i całkowicie będziesz mógł zrezygnować z zakupu wody butelkowanej. Jak zatem wybrać dopasowany do swoich potrzeb dzbanek filtrujący bądź butelkę? Przede wszystkim zwróć uwagę na pojemność. Jeśli masz dużą rodzinę dobrym pomysłem może okazać się zakup na przykład dzbanka filtrującego szklanego trzylitrowego. W ten sposób szybko uporasz się z oczyszczeniem dużej ilości wody, która wystarczy na przygotowanie nawet kilku napojów. Jeśli chodzi o butelkę, to w tym przypadku rozmiar również ma znaczenie. W sytuacji, gdy chcesz mieć ją zawsze przy sobie, postaw na niewielką pojemność, ponieważ będzie ona wówczas lekka i poręczna.

W trakcie zakupu warto także zwrócić uwagę na kolorystykę produktu. Obudowę czajnika dopasuje na przykład do wystroju kuchni czy pozostałych sprzętów AGD znajdujących się w pomieszczeniu. Butelkę możesz z kolei dobrać na przykład do lunchboxa, którego zabierasz ze sobą do pracy lub szkoły.