Menu
Produkty
Produkty
Filtry
Promocje
Dostępność
Cena (zł)

Akcesoria do zlewów

Akcesoria do zlewów to dodatki, które pomagają utrzymać zlewozmywak w czystości oraz zapobiegają jego zarysowaniu. Dostępne w ofercie maty antypoślizgowe ochronią powierzchnię zlewu kuchennego przed zarysowaniem oraz naczynia przed stłuczeniem. Deski do zlewozmywaków to praktyczne akcesoria zapewniające dodatkową powierzchnię do krojenia i przygotowywania potraw. Akcesoria do zlewozmywaków kuchennych pomagają utrzymać je w czystości i porządku, a także przedłużają ich żywotność.

Wszystkie produkty(27)

z2
(1)
14,90 zł/ szt.
(2)
14,90 zł/ szt.
(3)
14,90 zł/ szt.
(6)
14,90 zł/ szt.

Dowiedz się więcej

Akcesoria do zlewów to szereg praktycznych narzędzi, dzięki którym zmywanie naczyń będzie znacznie wygodniejsze. Ich stosowanie pomaga również uniknąć awarii, takich jak na przykład zatkanie syfonu. Jakie konkretnie tego rodzaju produkty można znaleźć w naszej ofercie? Wśród akcesoriów do zlewów dostępne są między innymi sitka koszykowe do zlewozmywaka, których zadaniem jest zapobieganie przedostawania się do odpływu resztek jedzenia czy specjalne maty antypoślizgowe oraz kratki, które chronią komorę przed zarysowaniem, a naczynia przed potłuczeniem.

Dlaczego warto korzystać z akcesoriów do zlewów w kuchni?

Korzystanie z akcesoriów do zlewów w kuchni pozwala nie tylko zminimalizować ryzyko uszkodzenia zlewozmywaka lub zatkania odpływu. Dlaczego jeszcze warto korzystać z omawianych artykułów? Między innymi dlatego, że:

  • ułatwiają zmywanie — dzięki produktom takim jak na przykład maty do zlewozmywaka, naczynia stabilnie stoją w zlewie. Ponadto znacznie łatwiej jest umyć szczególnie duże i ciężkie artykuły kuchenne w postaci półmisków czy garnków. Naczynia wygodnie można oprzeć o omawiane akcesorium, co skutecznie zapobiega jego wyślizgnięciu się z dłoni. W ten sposób usunięcie nawet zaschniętych zabrudzeń nie stanowi większego problemu;
  • mają wpływ na estetykę — dno zlewozmywaka, nawet takiego, który wykonany został z wysokiej jakości materiałów, po kilku latach intensywnego eksploatowania może ulec odbarwieniu. Spowodowane jest to osadzającym się kamieniem czy tłustymi odpadami organicznymi. Niestety nie wygląda to zbyt dobrze szczególnie w przypadku jasnych komór. Jeśli jednak nie chcesz wymieniać całego zlewozmywaka, oferowane przez nas akcesoria w postaci między innymi mat, pozwalają skutecznie zakamuflować trwałe i niemożliwe do usunięcia zabrudzenia;
  • wydłużają żywotność zlewozmywaka — zarówno produkty wykonane z granitu, jak i metalu, narażone są na uszkodzenia. Pierwsze z nich mogą ulec pęknięciu w wyniku upuszczenia na nie na przykład ciężkiego naczynia, a drugie są wyjątkowo podatne na zarysowania lub odkształcenia. Jeśli zatem obawiasz się, że przypadkowo zniszczysz zlewozmywak, warto wyposażyć go w specjalną kratkę. Może ona nie tylko ochronić dno przed powstaniem rys, ale także zamortyzować uderzenie przypadkowo upuszczonego naczynia.