Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Dom we dworze część 2 (wideo)

Od brzydkiego kaczątka do pieknego łabędzia. Zobacz jak z całkowitej ruiny można srobić wspaniały rustykalny dworek.
Zobacz więcej
Budynek z dzieciństwa
Obecna właścicielka dworu pochodzi z tej okolicy i już w dzieciństwie wiedziała o jego istnieniu. Przez wiele lat mieszkała za granicą. W latach 90. XX w., podczas jednej z wizyt w Polsce, dowiedziała się o możliwości zakupu dworu.
Budynek z dzieciństwa
Przeprowadzka
Choć właścicielka rezydencji mieszkała na stałe w Anglii, podjęła decyzję aby zakupić ruinę i doprowadzić ją do dawnej świetności. Podczas prowadzenia prac budowlano-remontowych zamieszkała w Polsce na stałe.
Przeprowadzka
Zbiornik wodny
Teren wokół dworu był początkowo bardzo zaniedbany. Fragment parku to teren gliniasty. Podczas opadów deszczu zbierała się w tym miejscu woda, dlatego właścicielka postanowiła zaadoptować ten teren na oczko wodne.
Zbiornik wodny
Park
Porządkowaniem bardzo zaniedbanego parku zajęła się wyspecjalizowana firma. W ciągu trzech miesięcy udało się oczyścić i zagospodarować teren. Wycięto i wywieziono suche gałęzie oraz drzewa, nawieziono ziemi i wyrównano teren pod trawnik.
Park
Roślinność
Obok wolno stojącego garażu właścicielka zaprojektowała dwa ogromne, półkoliste klomby róż. Na jednym klombie rosną róże czerwone, na drugim – żółte. W okresie kwitnienia, miejsce to jest bardzo dekoracyjne.
Roślinność
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...