Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Dom w zamku część 2 (wideo)

Każdy jako dziecko marzyło o mieszkaniu w zamku. Im się udało. zobacz jak można przytosowac średniowieczny zamek do mieszkania
Zobacz więcej
Remont pomieszczeń
Po naprawie dachu przystąpiono do odrestaurowania i przystosowania pomieszczeń do zamieszkania. Zbito tynki odsłaniając stare cegły. Surowe ściany dodały pomieszczeniom charakteru.
Remont pomieszczeń
Aranżacja wnętrz
Pierwotny charakter pomieszczeń odtworzono dzięki meblom. Antyki kupione na targach staroci poddano renowacji, dzięki której zyskały nowe życie.
Aranżacja wnętrz
Renowacja drewnianego świecznika
Do wykonania renowacji drewnianego świecznika potrzebne będą: nożyki, papiery ścierne, pędzelek, wosk, szmatki oraz szczoteczka do polerowania.
Renowacja drewnianego świecznika
Czyszczenie
Pierwszym krokiem jest dokładne wyczyszczenie drewnianego świecznika. Stare warstwy politury i wosku należy zeskrobać nożykiem, uważając aby nie uszkodzić drewna.
Czyszczenie
Szlifowanie
Oczyszczony świecznik wymaga szlifowania. W pierwszym etapie używa się papieru gruboziarnistego, następnie drobnoziarnistego. Drewno należy szlifować wzdłuż słojów drewna.
Szlifowanie
Woskowanie i polerowanie
Gładko oszlifowany świecznik pokrywa się woskiem. Kolor wosku należy dobrać do wystroju wnętrza, które ma zdobić. Po upływie 6 godzin wyschnięty wosk należy wypolerować szczoteczką, a następnie bawełnianą szmatką.
Woskowanie i polerowanie
zobacz produkty
Wczytywanie...