Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Wysadzanie liliowców

Sadzenie liliowców najlepiej wykonać wiosną albo jesienią, tak by rośliny te zdążyły ukorzenić się przed nadejściem mrozów.
Zobacz więcej
Łatwe w uprawie
Liliowce (Hemerocallis) od lat cieszą się dużą popularnością ze względu na ich małe wymagania i łatwą uprawę. Liliowce to byliny długowieczne, odporne na mróz, rosną w każdej glebie od piaszczystej po gliniastą.
Łatwe w uprawie
Kiedy sadzić?
Sadzenie liliowców najlepiej wykonać wiosną. Można także wysadzać je jesienią, do końca września lub połowy października, tak by rośliny zdążyły ukorzenić się przed nadejściem mrozów.
Kiedy sadzić?
Jak sadzić?
W zależności od odmiany, liliowce sadzimy w rozstawie od 30 do 60 cm. Pamiętajmy, aby po posadzeniu skrócić liście. Rośliny najlepiej sadzić w większych grupach, wówczas wyglądają efektowniej.
Jak sadzić?
Nawożenie liliowców
Jeśli liliowce kwitną mniej okazale wiosną, warto je dokarmić nawozami wieloskładnikowymi, o zrównoważonych proporcjach azotu, fosforu i potasu.
Nawożenie liliowców
Usuwanie kwiatostanów
Jesienią liliowce nie wyglądają atrakcyjnie. Kwiaty liliowców usychają. Po przekwitnięciu usuwamy kwiatostany, by nie dopuścić do zawiązywania się nasion, a tym samym wzmocnić roślinę, by na wiosnę ponownie pięknie zakwitła.
Usuwanie kwiatostanów
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...
zobacz inne porady