Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

Wiosenne prace w ogrodzie

W marcu do naszych ogrodów wreszcie zawita upragniona wiosna. Jak przygotować ogród na jej przyjście? Zobaczcie naszą poradę.
Zobacz więcej
Wiosenne opryski
Na wiosnę należy wykonać niezbędne dla zdrowia roślin opryski. Do tego celu używa się preparatów olejowych. Oprysków nie powinno się wykonywać w deszczowy dzień.
Wiosenne opryski
Nawożenie
Konieczne jest również nawożenie gleby. Można do tego celu użyć tradycyjnych nawozów lub zastosować jednorazowo preparat otoczkowany o wydłużonym czasie działania.
Nawożenie
Ściółkowanie
Ściółkowanie gleby pomaga zatrzymać w niej wilgoć i zahamować wzrost chwastów. Wpływa też korzystnie na pH podłoża, co sprzyja rozwojowi roślin, np. iglaków i odmian wrzosowatych.
Ściółkowanie
Zdejmowanie osłon
Zimowe osłony należy zdejmować z roślin w pochmurny dzień. Trzeba to zrobić wczesną wiosną, gdyż zbyt późne usunięcie, np. geowłókniny ,może przyspieszyć dojrzewanie pąków, co nie jest korzystne przy zmiennej wiosennej aurze.
Zdejmowanie osłon
Usuwanie chochołów
Chochoły można usunąć z pierwszymi dniami wiosny. Kopczyki z ziemi lub liści wykonane wokół roślin rozgarnia się dopiero, gdy temperatura się ustabilizuje i nie ma zagrożenia przymrozkami.
Usuwanie chochołów
zobacz produkty
Wczytywanie...
Wczytywanie...